Fotowoltaika Dęblin dla firm i do domu

Jak działa instalacja fotowoltaiczna krok po kroku

1
Promienie słoneczne padają na panele fotowoltaiczne.
2
Panele fotowoltaiczne przetwarzają promienie słoneczne w prąd stały.
3
Prąd stały jest wysyłany do inwertera. To urządzenie, którego jedną z funkcji jest zamiana prądu stałego na zmienny.
4
Prąd zmienny może już zasilać nasze domowe urządzenia a my możemy się cieszyć darmową energią w naszym domu.
UWAGA!

PANELE SŁONECZNE DĘBLIN – MONTAŻ INSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH – PANELI

Jakie są korzyści z instalacji fotowoltaicznych?

 

 

Przede wszystkim oszczędności

Cena energii elektrycznej nigdy nie rosła tak szybko. To spore obciążenie dla domowego budżetu. W przypadku instalacji fotowoltaicznej obniżamy nasz rachunek niemal do zera. Mamy również pomoc w zakresie podatku dochodowego w kosztach instalacji.

Szybki zwrot zainwestowanego kapitału

Znaczne oszczędności wynikające z obniżonych rachunków za prąd przyczyniają się nie tylko do szybkiego zwrotu zainwestowanego kapitału. Możemy również skorzystać z kilku programów dofinansowania – Mój Prąd, Agroenergia.

Niezależność

Dzięki instalacji solarnej staniesz się niezależnym dostawcą energii elektrycznej. Dzięki nadmiarowemu magazynowaniu energii możesz korzystać z prądu 24 godziny na dobę.

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Panele fotowoltaiczne lub panele słoneczne to główny element systemu energii słonecznej. Panel fotowoltaiczny składa się z kilku ogniw słonecznych, które przekształcają światło słoneczne w energię elektryczną. Energia powstaje, gdy fotony światła słonecznego zderzają się z elektronami w ogniwach słonecznych. Prąd stały jest generowany z różnicy napięć elektrycznych, a następnie przesyłany do falownika. Ze względu na technologię produkcji paneli fotowoltaicznych dzielimy je na polikrystaliczne i monokrystaliczne.

Prawidłowo dobrana i zamontowana konstrukcja pozwala na bezpieczne i bezproblemowe użytkowanie instalacji przez kilkadziesiąt lat. Dzięki różnym opcjom montażu konstrukcje instalacyjne można podzielić na konstrukcje naziemne i dachowe.

Konstrukcja na dachu skośnym

Rodzaj konstrukcji zależy od pokrycia dachu. System mocowania zazwyczaj składa się z dwóch aluminiowych szyn mocowanych bezpośrednio do dachu. Panele są mocowane do przytwierdzenia konstrukcji, które następnie są przykręcane śrubami.

Konstrukcja na płaskim dachu

Najczęściej wykorzystywane są konstrukcje balastowe, które nie wymagają ingerencji w dach. Ze względu na duże obciążenie należy sprawdzić wytrzymałość dachu. Dzięki temu rozwiązaniu panele można ułożyć w najlepszym możliwym kierunku i pod optymalnym kątem.

Konstrukcja zlokalizowana na gruncie

Panele na konstrukcji naziemnej układane są w pionie i poziomie oraz w kilku rzędach. Rozwiązanie to chroni przed zacienieniem powodowanym przez rosnące rośliny i uszkodzeniami mechanicznymi.

Instalacja krok po kroku

1

Indywidualna konsultacja i audyt

Na bezpłatnym spotkaniu określimy zapotrzebowanie energetyczne gospodarstwa domowego. Następnie nasz Doradca sprawdzi możliwości montażowe na budynku.

2

Projekt

Na podstawie szczegółowych informacji uzyskanych na pierwszym spotkaniu, stworzymy indywidualny projekt wraz z wyceną i kalkulacją zwrotu instalacji. W projekcie będą zawarte dane techniczne instalacji dobrane pod wymogi techniczne budynku.

3

Montaż i uruchomienie

Zapewniamy profesjonalny montaż przez wykwalifikowanych instalatorów. Każdy nasz montaż jest objęty gwarancją. Po zakończeniu instalacji nasz pracownik uruchamia i sprawdza poprawność działania instalacji.

4

Zgłoszenie instalacji do Dystrybutora

Zgłaszamy instalację do dystrybutora, klient czeka na wymianę licznika na tzw. licznik dwukierunkowy oraz nową umowę prosumencką. Związane jest to ze złożeniem przez nas odpowiednich dokumentów w odpowiednim oddziale u dostawcy energii.
UWAGA! Dopiero po wymianie licznika na licznik dwukierunkowy, Klient może uruchomić instalację!!!

5

Dofinansowanie Mój Prąd

Po uzyskaniu od dystrybutora nowej umowy dwukierunkowej, składamy wszelkie dokumenty potrzebne do uzyskania dofinansowania z programu Mój Prąd.

6

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Naszym klientom oferujemy stałą opiekę serwisową w czasie trwania gwarancji, jak i po jej zakończeniu. Nasi Klienci korzystają z serwisu pogwarancyjnego na preferencyjnych warunkach.

Skontaktuj się

Korzyści z instalacji fotowoltaicznych

Oszczędności

Ceny za prąd jeszcze nigdy nie rosły tak szybko. Jest to dosyć spore obciążenie budżetu domowego. W przypadku instalacji fotowoltaicznej, redukujemy nasze rachunki praktycznie do zera. Mamy również odliczenia kosztów instalacji od podatku dochodowego.

Szybki zwrot inwestycji

Do szybkiego zwrotu inwestycji przyczyniają się, nie tylko spore oszczędności wynikające z redukcji rachunków za prąd. Mamy również możliwość skorzystania z kilku programów dofinansowania ( Mój Prąd, Agroenergia ).

Niezależność

Dzięki instalacji fotowoltaicznej stajesz się niezależnym dostawcą prądu. Dzięki magazynowaniu nadwyżek energii z własnego prądu można korzystać 24h/dobę.

Bezpieczeństwo

Skuteczne zabezpieczenie przed stale rosnącymi cenami energii.

Mój prąd

Od 13 stycznia 2020r. wystartował program wspierający finansowanie instalacji fotowoltaicznych ,,Mój Prąd”. Każda osoba, która zgłosi instalację do Operatora Sieci Dystrybucyjnej, ma prawo starać się o dofinansowanie w wysokości 5000zł. Obecnie czekamy na uruchomienie III edycji programu.

UWAGA!!!
Osoby, które nie zdążyły złożyć wniosku o dofinansowanie przed 07.12.2020r ( II edycja programu ) i te, które założyły instalację fotowoltaiczną między II a III edycją, będą mogły ubiegać się o dofinansowanie w III naborze.

Procedura składania wniosku

 • Instalujemy instalację na dachu Klienta
 • Zgłaszamy instalację u Operatora Sieci
 • Operator wymienia licznik na dwukierunkowy
 • Otrzymujemy nową umowę od Operatora Sieci
 • Zgłaszamy instalację do programu “Mój Prąd”

Wymagane dokumenty

 • Upoważnienie do złożenia dokumentów w imieniu Klienta
 • Nr nowej umowy z Operatorem Sieci
 • Wniosek o dofinansowanie

Wszystkie formalności związane ze zgłoszeniem instalacji do dystrybutora oraz złożeniem wniosku o dofinansowanie dla naszych klientów, załatwiamy bezpłatnie

Serwis

Cennik usług serwisowych

Diagnostyka i opomiarowanie instalacji po montażu: Klienci FreeSun Pozostali
 • Sprawdzenie pełnego okablowania
 • Pełna konfiguracja instalacji
 • Uruchomienie instalacji
0 zł 440 zł
Diagnostyka zabezpieczeń instalacji
 • Pomiar pełnej rezystencji (izolacja, uziemienie)
 • Napięcie AC i DC
 • Pomiar czasu reakcji wyłącznika różnicowo-prądowego
0 zł 400 zł
Serwis okresowy
 • Diagnostyka inwertera i paneli PV
 • Pełne opomiarowanie instalacji
250 zł 700 zł
Wymiana paneli/ szt. 250 zł 400 zł
Wymiana inwertera 250 zł 400 zł
Mycie instalacji fotowoltaicznej 300 zł 500 zł

Wszystkie naprawy oraz diagnostyka instalacji wynikająca z warunków gwarancji jest wykonywana w jej zakresie.

Dojazd do Klienta do 50 km jest darmowy. Powyżej 50 km każdy następny kilometr koszt 1,20 zł.

Baza wiedzy