Fotowoltaika dla rolników Dęblin

Jak działa instalacja fotowoltaiczna krok po kroku

1
Promienie słoneczne padają na panele fotowoltaiczne.
2
Panele fotowoltaiczne przetwarzają promienie słoneczne w prąd stały.
3
Prąd stały jest wysyłany do inwertera. To urządzenie, którego jedną z funkcji jest zamiana prądu stałego na zmienny.
4
Prąd zmienny może już zasilać nasze domowe urządzenia a my możemy się cieszyć darmową energią w naszym domu.
UWAGA!

Fotowoltaika to bogata w możliwości technologia przemieniająca promienie słoneczne w energię elektryczną. Stosowanie stawia na celu przechwycenie energii ze słońca i zamianę jej w prąd, który może być wykorzystany do różnych celów. Ogniwa słoneczne, wykonane z półprzewodnikowych materiałów, takich jak krzem, generują prąd, absorbując promienie słoneczne. Dzięki skutecznemu efektowi fotowoltaicznemu, energia słoneczna może być bezpośrednio zamieniana na energię elektryczną. Najbardziej popularną formą systemów PV są panele słoneczne umieszczone na dachach budynków, które absorbują światło słoneczne i zamieniają je w cenne źródło energii. Ponadto, duże skale fotowoltaiczne stanowią źródło energii elektrycznej w wielu zakątkach świata. Takie instalacje składają się z tysięcy komórek słonecznych połączonych ze sobą w celu wyprodukowania znacznie większej ilości energii elektrycznej niż w przypadku mniejszych paneli.

Korzyści z fotowoltaiki dla rolników

Korzyści z wykorzystania technologii fotowoltaicznej są niezaprzeczalnie liczne. Są to m.in. czyste, odnawialne źródło energii, ochrona środowiska poprzez redukcję emisji dwutlenku węgla oraz cicha praca systemów PV. Co więcej, dzięki postępującej technologii, coraz więcej konsumentów może sobie na to pozwolić, a korzyści skali sprawiają, że są one dla nich jeszcze bardziej dostępne. Wiele krajów zachęca do inwestowania w fotowoltaikę, oferując liczne korzyści finansowe, co czyni ją jeszcze bardziej atrakcyjną. Bez wątpienia fotowoltaika to technologia z ogromnym potencjałem, który może przyczynić się do osiągnięcia zrównoważonej przyszłości.

 

Fotowoltaika dla rolników

W ostatnim czasie coraz większa liczba rolników zwraca uwagę na zastosowanie fotowoltaiki (PV) jako wydajnego i opłacalnego sposobu na zasilenie swojego gospodarstwa. Systemy PV pozwalają na przetwarzanie światła słonecznego na energię elektryczną, co umożliwia stałe dostawy energii bez konieczności korzystania z sieci elektrycznej. Wdrożenie technologii słonecznej może także przyczynić się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych pochodzących z paliw kopalnych oraz popierać cele zrównoważonego rozwoju w rolnictwie. Technologia fotowoltaiczna oferuje wiele korzyści w porównaniu z tradycyjnymi źródłami energii.

Systemy fotowoltaiczne cechują się wysoką wydajnością, niezawodnością i opłacalnością. W przeciwieństwie do tradycyjnych źródeł energii, nie wymagają paliwa do pracy, co zmniejsza koszty ich eksploatacji. Systemy fotowoltaiczne produkują także czystą energię, która jest przyjazna dla środowiska. Technologia ta umożliwia wykorzystanie źródeł energii odnawialnej, takiej jak energia słoneczna, w celu zaspokojenia zwiększonego zapotrzebowania na energię elektryczną w okresie szczytowej konsumpcji, a także w czasie słabego nasłonecznienia lub trudnych warunkach pogodowych. Wprowadzenie fotowoltaiki do rolnictwa przynosi wiele korzyści, nie tylko dla rolników, ale także dla środowiska naturalnego. Dzięki ograniczeniu zanieczyszczenia powietrza i wody wynikającego ze spalania paliw kopalnych oraz poprawie żyzności gleby dzięki zmniejszeniu odpływu składników odżywczych, technologia ta przyczynia się do zmniejszenia wpływu produkcji rolnej na środowisko. Jeśli jesteś zainteresowany fotowoltaiką dla rolnictwa i potrzebujesz paneli słonecznych, to koniecznie zajrzyj na stronę https://freesun.pl/.

Od wielu lat specjalizujemy się w instalacjach fotowoltaicznych i pompach ciepła. Dzięki naszemu doświadczeniu w dziedzinie wykorzystywania odnawialnych źródeł energii jesteśmy w stanie zapewnić kompleksowe usługi związane z instalacją paneli słonecznych, ładowarek samochodowych oraz pomp ciepła. Nasi specjaliści przygotowują dla Ciebie indywidualny projekt i zapewniają pełną obsługę na każdym etapie realizacji inwestycji, w tym montaż, uruchomienie, zgłoszenie instalacji do dystrybutora, uzyskanie dofinansowania oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat naszej oferty, skontaktuj się z nami.

Instalacja krok po kroku

1

Indywidualna konsultacja i audyt

Na bezpłatnym spotkaniu określimy zapotrzebowanie energetyczne gospodarstwa domowego. Następnie nasz Doradca sprawdzi możliwości montażowe na budynku.

2

Projekt

Na podstawie szczegółowych informacji uzyskanych na pierwszym spotkaniu, stworzymy indywidualny projekt wraz z wyceną i kalkulacją zwrotu instalacji. W projekcie będą zawarte dane techniczne instalacji dobrane pod wymogi techniczne budynku.

3

Montaż i uruchomienie

Zapewniamy profesjonalny montaż przez wykwalifikowanych instalatorów. Każdy nasz montaż jest objęty gwarancją. Po zakończeniu instalacji nasz pracownik uruchamia i sprawdza poprawność działania instalacji.

4

Zgłoszenie instalacji do Dystrybutora

Zgłaszamy instalację do dystrybutora, klient czeka na wymianę licznika na tzw. licznik dwukierunkowy oraz nową umowę prosumencką. Związane jest to ze złożeniem przez nas odpowiednich dokumentów w odpowiednim oddziale u dostawcy energii.
UWAGA! Dopiero po wymianie licznika na licznik dwukierunkowy, Klient może uruchomić instalację!!!

5

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Naszym klientom oferujemy stałą opiekę serwisową w czasie trwania gwarancji, jak i po jej zakończeniu. Nasi Klienci korzystają z serwisu pogwarancyjnego na preferencyjnych warunkach.

Skontaktuj się

Korzyści z instalacji fotowoltaicznych

Oszczędności

Ceny za prąd jeszcze nigdy nie rosły tak szybko. Jest to dosyć spore obciążenie budżetu domowego. W przypadku instalacji fotowoltaicznej, redukujemy nasze rachunki praktycznie do zera. Mamy również odliczenia kosztów instalacji od podatku dochodowego.

Szybki zwrot inwestycji

Do szybkiego zwrotu inwestycji przyczyniają się, nie tylko spore oszczędności wynikające z redukcji rachunków za prąd. Mamy również możliwość skorzystania z kilku programów dofinansowania ( Mój Prąd, Agroenergia ).

Niezależność

Dzięki instalacji fotowoltaicznej stajesz się niezależnym dostawcą prądu. Dzięki magazynowaniu nadwyżek energii z własnego prądu można korzystać 24h/dobę.

Bezpieczeństwo

Skuteczne zabezpieczenie przed stale rosnącymi cenami energii.

Mój prąd

Od 13 stycznia 2020r. wystartował program wspierający finansowanie instalacji fotowoltaicznych ,,Mój Prąd”. Każda osoba, która zgłosi instalację do Operatora Sieci Dystrybucyjnej, ma prawo starać się o dofinansowanie w wysokości 5000zł. Obecnie czekamy na uruchomienie III edycji programu.

UWAGA!!!
Osoby, które nie zdążyły złożyć wniosku o dofinansowanie przed 07.12.2020r ( II edycja programu ) i te, które założyły instalację fotowoltaiczną między II a III edycją, będą mogły ubiegać się o dofinansowanie w III naborze.

Procedura składania wniosku

 • Instalujemy instalację na dachu Klienta
 • Zgłaszamy instalację u Operatora Sieci
 • Operator wymienia licznik na dwukierunkowy
 • Otrzymujemy nową umowę od Operatora Sieci
 • Zgłaszamy instalację do programu “Mój Prąd”

Wymagane dokumenty

 • Upoważnienie do złożenia dokumentów w imieniu Klienta
 • Nr nowej umowy z Operatorem Sieci
 • Wniosek o dofinansowanie

Wszystkie formalności związane ze zgłoszeniem instalacji do dystrybutora oraz złożeniem wniosku o dofinansowanie dla naszych klientów, załatwiamy bezpłatnie

Serwis

Cennik usług serwisowych

Diagnostyka i opomiarowanie instalacji po montażu: Klienci FreeSun Pozostali
 • Sprawdzenie pełnego okablowania
 • Pełna konfiguracja instalacji
 • Uruchomienie instalacji
0 zł 440 zł
Diagnostyka zabezpieczeń instalacji
 • Pomiar pełnej rezystencji (izolacja, uziemienie)
 • Napięcie AC i DC
 • Pomiar czasu reakcji wyłącznika różnicowo-prądowego
0 zł 400 zł
Serwis okresowy
 • Diagnostyka inwertera i paneli PV
 • Pełne opomiarowanie instalacji
250 zł 700 zł
Wymiana paneli/ szt. 250 zł 400 zł
Wymiana inwertera 250 zł 400 zł
Mycie instalacji fotowoltaicznej 300 zł 500 zł

Wszystkie naprawy oraz diagnostyka instalacji wynikająca z warunków gwarancji jest wykonywana w jej zakresie.

Dojazd do Klienta do 50 km jest darmowy. Powyżej 50 km każdy następny kilometr koszt 1,20 zł.

Baza wiedzy