Fotowoltaika dla rolników Garwolin

Jak działa instalacja fotowoltaiczna krok po kroku

1
Promienie słoneczne padają na panele fotowoltaiczne.
2
Panele fotowoltaiczne przetwarzają promienie słoneczne w prąd stały.
3
Prąd stały jest wysyłany do inwertera. To urządzenie, którego jedną z funkcji jest zamiana prądu stałego na zmienny.
4
Prąd zmienny może już zasilać nasze domowe urządzenia a my możemy się cieszyć darmową energią w naszym domu.
UWAGA!

Fotowoltaika jest to technologia, która służy do przetwarzania energii słonecznej na energię elektryczną. Układy fotowoltaiczne wykorzystują ogniwa słoneczne do zbierania energii słonecznej i przemienienia jej w prąd elektryczny. Ogniwa słoneczne wykonane są z półprzewodnikowych materiałów, takich jak krzem, które absorbują światło słoneczne, tworząc w wyniku pola elektryczne, w konsekwencji generując energię elektryczną z pochodzącego bezpośrednio ze Słońca światła. Proces ten jest określany jako efekt fotowoltaiczny, skąd pochodzi nazwa „fotowoltaika”.

Najpopularniejszym rodzajem systemu PV jest dachowy zestaw paneli słonecznych. Umieszczanie pojedynczych paneli na dachu w celu zbierania i natychmiastowej zamiany światła słonecznego na energię elektryczną prowadzi do stworzenia idealnego układu PV. Poza tym metoda ta jest znana na całym świecie i zyskuje coraz więcej zwolenników, którzy stosują ją między innymi na większych powierzchniach, wynoszących tysiące małych paneli połączonych ze sobą w celu wytworzenia odpowiedniej ilości energii elektrycznej.

Korzyści z fotowoltaiki dla rolników

Korzyści płynące z technologii PV są liczne – to czyste, odnawialne źródło energii, które nie emituje dwutlenku węgla i działa niemal bez hałasu. Jednocześnie, systemy PV stają się coraz bardziej opłacalne dzięki postępowi technologicznemu oraz korzyściom skali, które czynią je bardziej dostępnymi dla przeciętnego konsumenta. Ponadto istnieje wiele zachęt finansowych i rządowe programy, które wspierają instalację systemów PV i sprawiają, że są one jeszcze bardziej atrakcyjną inwestycją. Biorąc pod uwagę te wszystkie czynniki, fotowoltaika jawi się jako obiecująca technologia dla przyszłych pokoleń, która może pomóc nam osiągnąć przyszłość, która zrównoważy nasze potrzeby energetyczne z trwałością środowiska naturalnego.

 

Fotowoltaika dla rolników

W ostatnich latach rolnicy coraz częściej wybierają fotowoltaikę (PV) jako wydajny i opłacalny sposób zasilania swoich działań. Systemy PV pozwalają na przetwarzanie światła słonecznego bezpośrednio na energię elektryczną, co umożliwia stałe, długoterminowe dostawy energii bez konieczności korzystania z sieci elektrycznej. Dodatkowo, wykorzystanie technologii słonecznej może pomóc w redukcji emisji gazów cieplarnianych pochodzących z paliw kopalnych i wspierać cele zrównoważonego rozwoju rolników. Fotowoltaika w rolnictwie oferuje wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi źródłami energii.

Systemy fotowoltaiczne są wysoce wydajne, niezawodne i opłacalne. Nie wymagają paliwa do działania, dzięki czemu koszty związane z ich eksploatacją są mniejsze. Dodatkowo, systemy fotowoltaiczne produkują czystą energię, która ma minimalny negatywny wpływ na środowisko. Technologia fotowoltaiczna pozwala również na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, takich jak energia słoneczna, w celu zapewnienia dodatkowej energii elektrycznej w okresach szczytowego zapotrzebowania oraz w czasie słabego nasłonecznienia lub innych niekorzystnych warunków pogodowych. Oprócz bezpośrednich korzyści dla rolników w postaci zwiększonej wydajności, fotowoltaika w rolnictwie może przyczynić się także do zmniejszenia ogólnego wpływu produkcji rolnej na środowisko. Wynika to z mniejszego zanieczyszczenia powietrza i wody w wyniku spalania paliw kopalnych, a także z poprawy żyzności gleby dzięki zmniejszeniu odpływu składników odżywczych związanego z tradycyjnymi praktykami rolniczymi.

Jeśli potrzebujesz firmy oferującej fotowoltaikę dla rolników, panele słoneczne i inne instalacje, koniecznie zajrzyj na stronę https://freesun.pl/. Od samego początku naszej działalności specjalizujemy się w instalacjach fotowoltaicznych oraz pompach ciepła. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w zakresie tworzenia instalacji do pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych możemy zapewnić kompleksową obsługę związaną z montażem instalacji fotowoltaicznych, ładowarek samochodowych oraz pomp ciepła. Jasne etapy naszej współpracy to indywidualna konsultacja i audyt, projektowanie, montaż i uruchomienie, zgłoszenie instalacji do dystrybutora, dofinansowanie w ramach programów takich jak Mój Prąd, a także serwis gwarancyjny i pozagwarancyjny. Chcesz poznać więcej szczegółów oferty? Skontaktuj się z nami!

Instalacja krok po kroku

1

Indywidualna konsultacja i audyt

Na bezpłatnym spotkaniu określimy zapotrzebowanie energetyczne gospodarstwa domowego. Następnie nasz Doradca sprawdzi możliwości montażowe na budynku.

2

Projekt

Na podstawie szczegółowych informacji uzyskanych na pierwszym spotkaniu, stworzymy indywidualny projekt wraz z wyceną i kalkulacją zwrotu instalacji. W projekcie będą zawarte dane techniczne instalacji dobrane pod wymogi techniczne budynku.

3

Montaż i uruchomienie

Zapewniamy profesjonalny montaż przez wykwalifikowanych instalatorów. Każdy nasz montaż jest objęty gwarancją. Po zakończeniu instalacji nasz pracownik uruchamia i sprawdza poprawność działania instalacji.

4

Zgłoszenie instalacji do Dystrybutora

Zgłaszamy instalację do dystrybutora, klient czeka na wymianę licznika na tzw. licznik dwukierunkowy oraz nową umowę prosumencką. Związane jest to ze złożeniem przez nas odpowiednich dokumentów w odpowiednim oddziale u dostawcy energii.
UWAGA! Dopiero po wymianie licznika na licznik dwukierunkowy, Klient może uruchomić instalację!!!

5

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Naszym klientom oferujemy stałą opiekę serwisową w czasie trwania gwarancji, jak i po jej zakończeniu. Nasi Klienci korzystają z serwisu pogwarancyjnego na preferencyjnych warunkach.

Skontaktuj się

Korzyści z instalacji fotowoltaicznych

Oszczędności

Ceny za prąd jeszcze nigdy nie rosły tak szybko. Jest to dosyć spore obciążenie budżetu domowego. W przypadku instalacji fotowoltaicznej, redukujemy nasze rachunki praktycznie do zera. Mamy również odliczenia kosztów instalacji od podatku dochodowego.

Szybki zwrot inwestycji

Do szybkiego zwrotu inwestycji przyczyniają się, nie tylko spore oszczędności wynikające z redukcji rachunków za prąd. Mamy również możliwość skorzystania z kilku programów dofinansowania ( Mój Prąd, Agroenergia ).

Niezależność

Dzięki instalacji fotowoltaicznej stajesz się niezależnym dostawcą prądu. Dzięki magazynowaniu nadwyżek energii z własnego prądu można korzystać 24h/dobę.

Bezpieczeństwo

Skuteczne zabezpieczenie przed stale rosnącymi cenami energii.

Mój prąd

Od 13 stycznia 2020r. wystartował program wspierający finansowanie instalacji fotowoltaicznych ,,Mój Prąd”. Każda osoba, która zgłosi instalację do Operatora Sieci Dystrybucyjnej, ma prawo starać się o dofinansowanie w wysokości 5000zł. Obecnie czekamy na uruchomienie III edycji programu.

UWAGA!!!
Osoby, które nie zdążyły złożyć wniosku o dofinansowanie przed 07.12.2020r ( II edycja programu ) i te, które założyły instalację fotowoltaiczną między II a III edycją, będą mogły ubiegać się o dofinansowanie w III naborze.

Procedura składania wniosku

 • Instalujemy instalację na dachu Klienta
 • Zgłaszamy instalację u Operatora Sieci
 • Operator wymienia licznik na dwukierunkowy
 • Otrzymujemy nową umowę od Operatora Sieci
 • Zgłaszamy instalację do programu “Mój Prąd”

Wymagane dokumenty

 • Upoważnienie do złożenia dokumentów w imieniu Klienta
 • Nr nowej umowy z Operatorem Sieci
 • Wniosek o dofinansowanie

Wszystkie formalności związane ze zgłoszeniem instalacji do dystrybutora oraz złożeniem wniosku o dofinansowanie dla naszych klientów, załatwiamy bezpłatnie

Serwis

Cennik usług serwisowych

Diagnostyka i opomiarowanie instalacji po montażu: Klienci FreeSun Pozostali
 • Sprawdzenie pełnego okablowania
 • Pełna konfiguracja instalacji
 • Uruchomienie instalacji
0 zł 440 zł
Diagnostyka zabezpieczeń instalacji
 • Pomiar pełnej rezystencji (izolacja, uziemienie)
 • Napięcie AC i DC
 • Pomiar czasu reakcji wyłącznika różnicowo-prądowego
0 zł 400 zł
Serwis okresowy
 • Diagnostyka inwertera i paneli PV
 • Pełne opomiarowanie instalacji
250 zł 700 zł
Wymiana paneli/ szt. 250 zł 400 zł
Wymiana inwertera 250 zł 400 zł
Mycie instalacji fotowoltaicznej 300 zł 500 zł

Wszystkie naprawy oraz diagnostyka instalacji wynikająca z warunków gwarancji jest wykonywana w jej zakresie.

Dojazd do Klienta do 50 km jest darmowy. Powyżej 50 km każdy następny kilometr koszt 1,20 zł.

Baza wiedzy