Fotowoltaika dla rolników Janów Podlaski

Jak działa instalacja fotowoltaiczna krok po kroku

1
Promienie słoneczne padają na panele fotowoltaiczne.
2
Panele fotowoltaiczne przetwarzają promienie słoneczne w prąd stały.
3
Prąd stały jest wysyłany do inwertera. To urządzenie, którego jedną z funkcji jest zamiana prądu stałego na zmienny.
4
Prąd zmienny może już zasilać nasze domowe urządzenia a my możemy się cieszyć darmową energią w naszym domu.
UWAGA!

Fotowoltaika to rewolucyjna technologia, przetwarzająca światło słoneczne w energię elektryczną. Systemy PV wykorzystując ogniwa fotowoltaiczne, przechwytują energię słoneczną i przekształcają ją w przepływ prądu. Komórki słoneczne stanowiące podstawową część tych systemów wykonane są z półprzewodników (np. krzemu), które absorbuje światło słoneczne, tworząc pole elektryczne i generując energię elektryczną prosto z promieni słonecznych. Proces ten nosi nazwę efektu fotowoltaicznego, dlatego technologię tę zwie się fotowoltaiką.

Najczęściej wykorzystywanym rodzajem systemu Fotowoltaicznego jest dachowy zestaw paneli słonecznych, gdzie poszczególne panele umieszczone są na dachach w celu zbierania światła słonecznego i bezpośredniego przetwarzania go w prąd elektryczny. Oprócz systemów na dachach, na całym świecie występują duże instalacje użytkowe składające się z tysięcy paneli solarncyh, ułożonych w matryce i połączonych ze sobą w celu wytwarzania znacznych ilości energii elektrycznej.

Korzyści z fotowoltaiki dla rolników

Korzyści wynikające z wykorzystania technologii PV obejmują liczne funkcje. Czyste oraz odnawialne źródło energii są w stanie przyczynić się do istotnej redukcji emisji dwutlenku węgla. Co ważne, wykorzystanie tej metody nie powoduje żadnego hałasu. Systemy PV stają się coraz bardziej opłacalne dzięki ulepszaniu technologii i korzyściom skali, które są przystępne dla każdego konsumenta. Dodatkowo wiele krajów oferuje zachęty finansowe dla instalacji systemów PV, co czyni je jeszcze bardziej atrakcyjnymi inwestycjami. Biorąc pod uwagę te czynniki, fotowoltaika jest obiecującą technologią z ogromnym potencjałem w kwestii osiągnięcia zrównoważonej przyszłości.

 

Fotowoltaika dla rolników

W ostatnim czasie rolnicy zauważyli zalety energii słonecznej. Systemy fotowoltaiczne zamieniają promienie słoneczne na energię elektryczną, dzięki czemu użytkownicy mogą otrzymać długoterminowe dostawy energii niezależnie od sieci elektrycznej. Ponadto, wdrożenie takiego rozwiązania umożliwia zmniejszenie ilości gazów cieplarnianych emitowanych podczas produkcji oraz zachowanie zasobów naturalnych. Fotowoltaika w rolnictwie staje się coraz bardziej popularna, ponieważ w porównaniu ze źródłami energii konwencjonalnymi, oferuje wiele korzyści, m.in. wydajność, niezawodność, ekonomiczność oraz minimalny wpływ na środowisko. Panele słoneczne dla rolników to rozwiązanie, na które warto zwrócić uwagę. W FreeSun oferujemy kompleksową usługę w zakresie fotowoltaiki i pomp ciepła. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zapewniamy profesjonalizm oraz jakość naszych usług. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej na temat fotowoltaiki dla rolnictwa.

Instalacja krok po kroku

1

Indywidualna konsultacja i audyt

Na bezpłatnym spotkaniu określimy zapotrzebowanie energetyczne gospodarstwa domowego. Następnie nasz Doradca sprawdzi możliwości montażowe na budynku.

2

Projekt

Na podstawie szczegółowych informacji uzyskanych na pierwszym spotkaniu, stworzymy indywidualny projekt wraz z wyceną i kalkulacją zwrotu instalacji. W projekcie będą zawarte dane techniczne instalacji dobrane pod wymogi techniczne budynku.

3

Montaż i uruchomienie

Zapewniamy profesjonalny montaż przez wykwalifikowanych instalatorów. Każdy nasz montaż jest objęty gwarancją. Po zakończeniu instalacji nasz pracownik uruchamia i sprawdza poprawność działania instalacji.

4

Zgłoszenie instalacji do Dystrybutora

Zgłaszamy instalację do dystrybutora, klient czeka na wymianę licznika na tzw. licznik dwukierunkowy oraz nową umowę prosumencką. Związane jest to ze złożeniem przez nas odpowiednich dokumentów w odpowiednim oddziale u dostawcy energii.
UWAGA! Dopiero po wymianie licznika na licznik dwukierunkowy, Klient może uruchomić instalację!!!

5

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Naszym klientom oferujemy stałą opiekę serwisową w czasie trwania gwarancji, jak i po jej zakończeniu. Nasi Klienci korzystają z serwisu pogwarancyjnego na preferencyjnych warunkach.

Skontaktuj się

Korzyści z instalacji fotowoltaicznych

Oszczędności

Ceny za prąd jeszcze nigdy nie rosły tak szybko. Jest to dosyć spore obciążenie budżetu domowego. W przypadku instalacji fotowoltaicznej, redukujemy nasze rachunki praktycznie do zera. Mamy również odliczenia kosztów instalacji od podatku dochodowego.

Szybki zwrot inwestycji

Do szybkiego zwrotu inwestycji przyczyniają się, nie tylko spore oszczędności wynikające z redukcji rachunków za prąd. Mamy również możliwość skorzystania z kilku programów dofinansowania ( Mój Prąd, Agroenergia ).

Niezależność

Dzięki instalacji fotowoltaicznej stajesz się niezależnym dostawcą prądu. Dzięki magazynowaniu nadwyżek energii z własnego prądu można korzystać 24h/dobę.

Bezpieczeństwo

Skuteczne zabezpieczenie przed stale rosnącymi cenami energii.

Mój prąd

Od 13 stycznia 2020r. wystartował program wspierający finansowanie instalacji fotowoltaicznych ,,Mój Prąd”. Każda osoba, która zgłosi instalację do Operatora Sieci Dystrybucyjnej, ma prawo starać się o dofinansowanie w wysokości 5000zł. Obecnie czekamy na uruchomienie III edycji programu.

UWAGA!!!
Osoby, które nie zdążyły złożyć wniosku o dofinansowanie przed 07.12.2020r ( II edycja programu ) i te, które założyły instalację fotowoltaiczną między II a III edycją, będą mogły ubiegać się o dofinansowanie w III naborze.

Procedura składania wniosku

 • Instalujemy instalację na dachu Klienta
 • Zgłaszamy instalację u Operatora Sieci
 • Operator wymienia licznik na dwukierunkowy
 • Otrzymujemy nową umowę od Operatora Sieci
 • Zgłaszamy instalację do programu “Mój Prąd”

Wymagane dokumenty

 • Upoważnienie do złożenia dokumentów w imieniu Klienta
 • Nr nowej umowy z Operatorem Sieci
 • Wniosek o dofinansowanie

Wszystkie formalności związane ze zgłoszeniem instalacji do dystrybutora oraz złożeniem wniosku o dofinansowanie dla naszych klientów, załatwiamy bezpłatnie

Serwis

Cennik usług serwisowych

Diagnostyka i opomiarowanie instalacji po montażu: Klienci FreeSun Pozostali
 • Sprawdzenie pełnego okablowania
 • Pełna konfiguracja instalacji
 • Uruchomienie instalacji
0 zł 440 zł
Diagnostyka zabezpieczeń instalacji
 • Pomiar pełnej rezystencji (izolacja, uziemienie)
 • Napięcie AC i DC
 • Pomiar czasu reakcji wyłącznika różnicowo-prądowego
0 zł 400 zł
Serwis okresowy
 • Diagnostyka inwertera i paneli PV
 • Pełne opomiarowanie instalacji
250 zł 700 zł
Wymiana paneli/ szt. 250 zł 400 zł
Wymiana inwertera 250 zł 400 zł
Mycie instalacji fotowoltaicznej 300 zł 500 zł

Wszystkie naprawy oraz diagnostyka instalacji wynikająca z warunków gwarancji jest wykonywana w jej zakresie.

Dojazd do Klienta do 50 km jest darmowy. Powyżej 50 km każdy następny kilometr koszt 1,20 zł.

Baza wiedzy