Fotowoltaika dla rolników Kraśnik

Jak działa instalacja fotowoltaiczna krok po kroku

1
Promienie słoneczne padają na panele fotowoltaiczne.
2
Panele fotowoltaiczne przetwarzają promienie słoneczne w prąd stały.
3
Prąd stały jest wysyłany do inwertera. To urządzenie, którego jedną z funkcji jest zamiana prądu stałego na zmienny.
4
Prąd zmienny może już zasilać nasze domowe urządzenia a my możemy się cieszyć darmową energią w naszym domu.
UWAGA!

Fotowoltaika to proces przetwarzania energii słonecznej na energię elektryczną z zastosowaniem specjalnej technologii. W tym celu korzysta się z systemów fotowoltaicznych, które za pomocą ogniw słonecznych przekształcają światło słoneczne w użyteczną energię elektryczną. Ogniwa słoneczne są wykonane z krzemu i innych półprzewodników, a ich działanie polega na absorbowaniu światła i generowaniu na tym podstawie energii elektrycznej. Ten innowacyjny proces nazywany jest efektem fotowoltaicznym, od którego pochodzi nazwa tej technologii.

Najczęściej spotykanym rodzajem systemu fotowoltaicznego jest dachowy zestaw paneli słonecznych, które są umieszczane na dachach domów i innych budynków w celu pozyskiwania energii słonecznej i przetwarzania jej na energię elektryczną. Ponadto w różnych miejscach na świecie można znaleźć duże instalacje użytkowe, składające się z tysięcy paneli słonecznych, połączonych ze sobą i zapewniających znaczną ilość energii elektrycznej.

 

Korzyści z fotowoltaiki dla rolników

Fotowoltaika to technologia pozwalająca na przetwarzanie światła słonecznego w energię elektryczną. Systemy fotowoltaiczne wykorzystują ogniwa słoneczne, w celu przechwycenia energii i przemiany jej na energię elektryczną, w sposób którego można użyć do różnych celów. Ogniwa słoneczne wykonane są przy pomocy materiałów półprzewodnikowych, takich jak krzem, które umożliwiją absorpcję światła i tworzenie pola elektrycznego, generując energię elektryczną z naturalnego światła. Zjawisko to jest znane jako efekt fotowoltaiczny, stąd nazwa „fotowoltaika”. Najpopularniejszym miejscem instalacji systemów fotowoltaicznych jest dach budynku. Panele słoneczne są umieszczane na powierzchni dachu, aby zbierać światło słoneczne i zmieniać je na energię elektryczną, której można użyć do zasilania domu oraz dookoła niego. Oprócz tego, duże instalacje fotowoltaiczne można również znaleźć w wielu miejscach na świecie. W skład tych instalacji wchodzą setki lub tysiące pojedynczych paneli słonecznych ułożonych w matrycę i połączonych ze sobą, w celu wygenerowania dużej ilości energii elektrycznej.

 

Fotowoltaika dla rolników

W ostatnim okresie rolnicy zdecydowanie częściej decydują się na wykorzystanie paneli fotowoltaicznych (PV) jako skutecznego i opłacalnego źródła energii do swoich działań. Systemy PV przetwarzają bezpośrednio światło słoneczne na energię elektryczną, zapewniając trwałe, długotrwałe źródło energii bez zbędnego korzystania z sieci elektrycznej. Ponadto, wykorzystanie tej technologii pomaga w redukcji emisji gazów cieplarnianych generowanych przez paliwa kopalne, a także wspiera cele zrównoważonego rozwoju rolnictwa. Fotowoltaika stosowana w rolnictwie oferuje wiele korzyści w porównaniu do tradycyjnych źródeł energii.

Systemy fotowoltaiczne są niezwykle wydajne, niezawodne i opłacalne w długiej perspektywie. Nie wymagają one paliwa do prac, co minimalizuje koszty eksploatacji. Dodatkowo, takie systemy produkują czystą energię, która wpływa jedynie w minimalnym zakresie na środowisko naturalne. Dzięki zastosowaniu energetyki słonecznej można również wykorzystywać odnawialne źródła energii do zapewnienia dodatkowej mocy elektrycznej podczas szczytowego zapotrzebowania, a także w warunkach słabego nasłonecznienia lub innych niekorzystnych warunków klimatycznych. Poza bezpośrednimi korzyściami dla rolników, zwiększona wydajność fotowoltaiki w rolnictwie może pomóc w zmniejszeniu wpływu produkcji rolnej na środowisko naturalne. Spowodowane jest to mniejszym zanieczyszczeniem powietrza i wody wynikającym z spalania paliw kopalnych oraz poprawie żyzności gleby dzięki redukcji odpływu składników odżywczych związanego z tradycyjnymi praktykami rolniczymi.

Jeśli szukasz firmy specjalizującej się w instalacjach fotowoltaicznych oraz pompach ciepła, Freesun.pl będzie świetnym wyborem. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w tworzeniu kompleksowych instalacji pozwalających na pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych, w tym fotowoltaicznych, ładowarek samochodowych oraz pomp ciepła. Dzięki naszym usługom możesz liczyć na indywidualną konsultację i audyt, a także na montaż i uruchomienie instalacji, zgłoszenie jej do dystrybutora, pomoc w uzyskaniu dotacji Mój Prąd oraz na serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Chcesz poznać więcej szczegółów związanych z ofertą? Zapraszamy do kontaktu!

Instalacja krok po kroku

1

Indywidualna konsultacja i audyt

Na bezpłatnym spotkaniu określimy zapotrzebowanie energetyczne gospodarstwa domowego. Następnie nasz Doradca sprawdzi możliwości montażowe na budynku.

2

Projekt

Na podstawie szczegółowych informacji uzyskanych na pierwszym spotkaniu, stworzymy indywidualny projekt wraz z wyceną i kalkulacją zwrotu instalacji. W projekcie będą zawarte dane techniczne instalacji dobrane pod wymogi techniczne budynku.

3

Montaż i uruchomienie

Zapewniamy profesjonalny montaż przez wykwalifikowanych instalatorów. Każdy nasz montaż jest objęty gwarancją. Po zakończeniu instalacji nasz pracownik uruchamia i sprawdza poprawność działania instalacji.

4

Zgłoszenie instalacji do Dystrybutora

Zgłaszamy instalację do dystrybutora, klient czeka na wymianę licznika na tzw. licznik dwukierunkowy oraz nową umowę prosumencką. Związane jest to ze złożeniem przez nas odpowiednich dokumentów w odpowiednim oddziale u dostawcy energii.
UWAGA! Dopiero po wymianie licznika na licznik dwukierunkowy, Klient może uruchomić instalację!!!

5

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Naszym klientom oferujemy stałą opiekę serwisową w czasie trwania gwarancji, jak i po jej zakończeniu. Nasi Klienci korzystają z serwisu pogwarancyjnego na preferencyjnych warunkach.

Skontaktuj się

Korzyści z instalacji fotowoltaicznych

Oszczędności

Ceny za prąd jeszcze nigdy nie rosły tak szybko. Jest to dosyć spore obciążenie budżetu domowego. W przypadku instalacji fotowoltaicznej, redukujemy nasze rachunki praktycznie do zera. Mamy również odliczenia kosztów instalacji od podatku dochodowego.

Szybki zwrot inwestycji

Do szybkiego zwrotu inwestycji przyczyniają się, nie tylko spore oszczędności wynikające z redukcji rachunków za prąd. Mamy również możliwość skorzystania z kilku programów dofinansowania ( Mój Prąd, Agroenergia ).

Niezależność

Dzięki instalacji fotowoltaicznej stajesz się niezależnym dostawcą prądu. Dzięki magazynowaniu nadwyżek energii z własnego prądu można korzystać 24h/dobę.

Bezpieczeństwo

Skuteczne zabezpieczenie przed stale rosnącymi cenami energii.

Mój prąd

Od 13 stycznia 2020r. wystartował program wspierający finansowanie instalacji fotowoltaicznych ,,Mój Prąd”. Każda osoba, która zgłosi instalację do Operatora Sieci Dystrybucyjnej, ma prawo starać się o dofinansowanie w wysokości 5000zł. Obecnie czekamy na uruchomienie III edycji programu.

UWAGA!!!
Osoby, które nie zdążyły złożyć wniosku o dofinansowanie przed 07.12.2020r ( II edycja programu ) i te, które założyły instalację fotowoltaiczną między II a III edycją, będą mogły ubiegać się o dofinansowanie w III naborze.

Procedura składania wniosku

  • Instalujemy instalację na dachu Klienta
  • Zgłaszamy instalację u Operatora Sieci
  • Operator wymienia licznik na dwukierunkowy
  • Otrzymujemy nową umowę od Operatora Sieci
  • Zgłaszamy instalację do programu “Mój Prąd”

Wymagane dokumenty

  • Upoważnienie do złożenia dokumentów w imieniu Klienta
  • Nr nowej umowy z Operatorem Sieci
  • Wniosek o dofinansowanie

Wszystkie formalności związane ze zgłoszeniem instalacji do dystrybutora oraz złożeniem wniosku o dofinansowanie dla naszych klientów, załatwiamy bezpłatnie

Serwis

Baza wiedzy