Fotowoltaika dla rolników Lubaczów

Jak działa instalacja fotowoltaiczna krok po kroku

1
Promienie słoneczne padają na panele fotowoltaiczne.
2
Panele fotowoltaiczne przetwarzają promienie słoneczne w prąd stały.
3
Prąd stały jest wysyłany do inwertera. To urządzenie, którego jedną z funkcji jest zamiana prądu stałego na zmienny.
4
Prąd zmienny może już zasilać nasze domowe urządzenia a my możemy się cieszyć darmową energią w naszym domu.
UWAGA!

Fotowoltaika to ciekawa technologia, która przetwarza światło słoneczne na energię elektryczną. W systemach fotowoltaicznych wykorzystuje się ogniwa słoneczne do przechwytywania energii słonecznej i jej przekształcania w elektryczną energię, która jest pomocna do wielu zastosowań. Ogniwa słoneczne wykonuje się z półprzewodników, takich jak krzem, które absorbują światło słoneczne, generując pole elektryczne, co umożliwia przetwarzanie energii słonecznej na energię elektryczną. Proces ten jest znany jako efekt fotowoltaiczny, stąd nazwa „fotowoltaika”.

Jeden z najpopularniejszych rodzajów systemów fotowoltaicznych to dachowy zestaw paneli słonecznych. Instalacja paneli jest na dachu wykonuje się w celu lepszego zebrania światła słonecznego i naturalnego przetwarzania go na energię elektryczną. W wielu miejscach na świecie można spotkać również duże instalacje użytkowe, składające się z tysięcy pojedynczych paneli. Są one ułożone w matrycy i połączone ze sobą w celu wyprodukowania dużej ilości energii elektrycznej.

 

Korzyści z fotowoltaiki dla rolników

W dobie zmian klimatu fotowoltaika staje się bardziej pożądaną technologią ze względu na wiele korzyści, jakie oferuje. Systemy PV mogą działać bez hałasu, wykorzystują czyste i odnawialne źródło energii, a w perspektywie redukują emisję dwutlenku węgla. Odkąd technologia stała się coraz lepsza i wyniki badań wykazują korzyści skali, fotowoltaika staje się coraz bardziej dostępna dla przeciętnych konsumentów. Zachęty finansowe w wielu krajach, które mają na celu promowanie instalacji systemów PV, czynią je atrakcyjnymi inwestycjami. Wszystko to sprawia, że fotowoltaika zyskuje na popularności jako obiecująca technologia, która może pomóc osiągnąć zrównoważoną przyszłość.

 

Fotowoltaika dla rolników

We w ostatnich kilku latach rolnicy coraz chętniej sięgają po fotowoltaikę (PV), jako skuteczny i opłacalny sposób na zasilanie swojej działalności. System PV zamienia bezpośrednio światło słoneczne na energię elektryczną, co zapewnia stałą i długoterminową dostawę energii, bez konieczności korzystania z sieci elektrycznej. Dodatkowo, wykorzystanie technologii słonecznej może pomóc w ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych pochodzących z paliw kopalnych i wesprzeć cele zrównoważonego rozwoju rolnictwa.

Fotowoltaika w rolnictwie oferuje wiele korzyści w porównaniu z tradycyjnymi źródłami energii. Systemy fotowoltaiczne są wysoce wydajne, niezawodne i opłacalne. Nie wymagają paliwa do działania, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji. Dodatkowo systemy fotowoltaiczne produkują czystą energię, która ma minimalny negatywny wpływ na środowisko. Technologia PV pozwala także na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, takich jak energia słoneczna, w celu zapewnienia dodatkowej energii elektrycznej w okresach szczytowego zapotrzebowania oraz w czasie słabego nasłonecznienia lub innych niekorzystnych warunków pogodowych. Poza bezpośrednimi korzyściami dla rolników, fotowoltaika w rolnictwie może też przyczynić się do zmniejszenia ogólnego wpływu produkcji rolnej na środowisko. Wynika to z mniejszego zanieczyszczenia powietrza i wody wskutek spalania paliw kopalnych, a także z poprawy żyzności gleby dzięki zmniejszeniu odpływu składników odżywczych związanego z tradycyjnymi praktykami rolniczymi.

Jeśli szukasz firmy, która oferuje fotowoltaikę dla rolników oraz panele słoneczne, to koniecznie sprawdź naszą ofertę: https://freesun.pl/. Od samego początku naszej działalności specjalizujemy się w instalacjach fotowoltaicznych oraz pompach ciepła. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w zakresie tworzenia instalacji do pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych, możemy zapewnić naszym klientom kompleksowe usługi związane z montażem instalacji fotowoltaicznych, ładowarek samochodowych oraz pomp ciepła. Cały proces naszej współpracy wygląda według następującego schematu: indywidualna konsultacja i audyt, projekt, montaż i uruchomienie, zgłoszenie instalacji do dystrybutora, dofinansowanie Mój Prąd oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Chcesz dowiedzieć się więcej szczegółów na temat naszej oferty? Skontaktuj się z nami!

Instalacja krok po kroku

1

Indywidualna konsultacja i audyt

Na bezpłatnym spotkaniu określimy zapotrzebowanie energetyczne gospodarstwa domowego. Następnie nasz Doradca sprawdzi możliwości montażowe na budynku.

2

Projekt

Na podstawie szczegółowych informacji uzyskanych na pierwszym spotkaniu, stworzymy indywidualny projekt wraz z wyceną i kalkulacją zwrotu instalacji. W projekcie będą zawarte dane techniczne instalacji dobrane pod wymogi techniczne budynku.

3

Montaż i uruchomienie

Zapewniamy profesjonalny montaż przez wykwalifikowanych instalatorów. Każdy nasz montaż jest objęty gwarancją. Po zakończeniu instalacji nasz pracownik uruchamia i sprawdza poprawność działania instalacji.

4

Zgłoszenie instalacji do Dystrybutora

Zgłaszamy instalację do dystrybutora, klient czeka na wymianę licznika na tzw. licznik dwukierunkowy oraz nową umowę prosumencką. Związane jest to ze złożeniem przez nas odpowiednich dokumentów w odpowiednim oddziale u dostawcy energii.
UWAGA! Dopiero po wymianie licznika na licznik dwukierunkowy, Klient może uruchomić instalację!!!

5

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Naszym klientom oferujemy stałą opiekę serwisową w czasie trwania gwarancji, jak i po jej zakończeniu. Nasi Klienci korzystają z serwisu pogwarancyjnego na preferencyjnych warunkach.

Skontaktuj się

Korzyści z instalacji fotowoltaicznych

Oszczędności

Ceny za prąd jeszcze nigdy nie rosły tak szybko. Jest to dosyć spore obciążenie budżetu domowego. W przypadku instalacji fotowoltaicznej, redukujemy nasze rachunki praktycznie do zera. Mamy również odliczenia kosztów instalacji od podatku dochodowego.

Szybki zwrot inwestycji

Do szybkiego zwrotu inwestycji przyczyniają się, nie tylko spore oszczędności wynikające z redukcji rachunków za prąd. Mamy również możliwość skorzystania z kilku programów dofinansowania ( Mój Prąd, Agroenergia ).

Niezależność

Dzięki instalacji fotowoltaicznej stajesz się niezależnym dostawcą prądu. Dzięki magazynowaniu nadwyżek energii z własnego prądu można korzystać 24h/dobę.

Bezpieczeństwo

Skuteczne zabezpieczenie przed stale rosnącymi cenami energii.

Mój prąd

Od 13 stycznia 2020r. wystartował program wspierający finansowanie instalacji fotowoltaicznych ,,Mój Prąd”. Każda osoba, która zgłosi instalację do Operatora Sieci Dystrybucyjnej, ma prawo starać się o dofinansowanie w wysokości 5000zł. Obecnie czekamy na uruchomienie III edycji programu.

UWAGA!!!
Osoby, które nie zdążyły złożyć wniosku o dofinansowanie przed 07.12.2020r ( II edycja programu ) i te, które założyły instalację fotowoltaiczną między II a III edycją, będą mogły ubiegać się o dofinansowanie w III naborze.

Procedura składania wniosku

  • Instalujemy instalację na dachu Klienta
  • Zgłaszamy instalację u Operatora Sieci
  • Operator wymienia licznik na dwukierunkowy
  • Otrzymujemy nową umowę od Operatora Sieci
  • Zgłaszamy instalację do programu “Mój Prąd”

Wymagane dokumenty

  • Upoważnienie do złożenia dokumentów w imieniu Klienta
  • Nr nowej umowy z Operatorem Sieci
  • Wniosek o dofinansowanie

Wszystkie formalności związane ze zgłoszeniem instalacji do dystrybutora oraz złożeniem wniosku o dofinansowanie dla naszych klientów, załatwiamy bezpłatnie

Serwis

Baza wiedzy