Fotowoltaika dla rolników Lubartów

Jak działa instalacja fotowoltaiczna krok po kroku

1
Promienie słoneczne padają na panele fotowoltaiczne.
2
Panele fotowoltaiczne przetwarzają promienie słoneczne w prąd stały.
3
Prąd stały jest wysyłany do inwertera. To urządzenie, którego jedną z funkcji jest zamiana prądu stałego na zmienny.
4
Prąd zmienny może już zasilać nasze domowe urządzenia a my możemy się cieszyć darmową energią w naszym domu.
UWAGA!

Fotowoltaika to dziedzina nauki zajmująca się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Systemy PV umożliwiają wykorzystanie promieni słonecznych do produkcji prądu elektrycznego. Ogniwka słoneczne, wykonane z materiałów półprzewodnikowych, takich jak krzem, absorbują promienie słoneczne i przekształcają je w energię elektryczną za pośrednictwem pola elektrycznego generowanego wewnątrz ogniwka. Proces ten jest znany jako efekt fotowoltaiczny, stąd nazwa technologii.

Najpopularniejsze w użyciu są panele fotowoltaiczne w zestawach dachowych, gdzie pojedyncze panele umieszczone są na dachu domu, a biorąc pod uwagę swoje położenie, mogą bezpośrednio przekształcać światło słoneczne w prąd elektryczny. Duże instalacje fotowoltaiczne są stosowane w wielu miejscach na świecie i składają się z tysięcy połączonych ze sobą ogniw słonecznych, co umożliwia uzyskiwanie dużej ilości energii elektrycznej.

Korzyści z fotowoltaiki dla rolników

Korzyści wynikające z wykorzystania technologii PV obejmują: odnawialne, czyste źródło energii, redukcję emisji dwutlenku węgla, bezgłośne działanie systemów PV oraz rosnący potencjał opłacalności dzięki ulepszaniu technologii i korzyściom skali, które sprawiają, że są one coraz bardziej dostępne dla konsumentów. Ponadto wiele krajów oferuje zachęty finansowe, które wspierają instalację systemów PV, co czyni je jeszcze bardziej atrakcyjnymi inwestycjami, odnoszącymi się do mniejszych rachunków za energię elektryczną. Właśnie z powodu tych czynników, fotowoltaika jest obiecującą technologią o dużym potencjale, która może pomóc nam osiągnąć zrównoważony rozwój.

 

Fotowoltaika dla rolników

W ostatnich latach rolnicy coraz częściej wykorzystują fotowoltaikę (PV) jako wydajny i opłacalny sposób zasilania swoich działań. Dzięki przetwarzaniu światła słonecznego bezpośrednio na energię elektryczną, systemy PV pozwalają na stałe, długoterminowe dostawy energii bez potrzeby korzystania z sieci elektrycznej. Dodatkowo, wykorzystanie technologii słonecznej pomaga w redukcji emisji gazów cieplarnianych pochodzących z paliw kopalnych, co sprzyja zrównoważonemu rozwojowi rolnictwa. Fotowoltaika w rolnictwie oferuje szereg zalet w porównaniu z tradycyjnymi źródłami energii.

Systemy PV są bowiem wysoce wydajne, niezawodne i opłacalne. Nie wymagają paliwa do działania, dzięki czemu koszty związane z ich eksploatacją są niższe. Ponadto, systemy fotowoltaiczne produkują czystą energię, która ma minimalny negatywny wpływ na środowisko. Technologia ta pozwala również na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, takich jak energia słoneczna, w celu zapewnienia dodatkowej energii elektrycznej w okresach szczytowego zapotrzebowania oraz w czasie słabego nasłonecznienia lub innych niekorzystnych warunków pogodowych.

Współpraca z naszą firmą to gwarancja kompleksowych usług związanych z montażem instalacji fotowoltaicznych, ładowarek samochodowych oraz pomp ciepła. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży możemy zapewnić indywidualną konsultację, audyt, projekt, montaż i uruchomienie, zgłoszenie instalacji do dystrybutora, dofinansowanie Mój Prąd oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Interesuje Cię fotowoltaika dla rolników? Panel słoneczny? Sprawdź naszą bogatą ofertę na https://freesun.pl/ i skontaktuj się z nami, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Instalacja krok po kroku

1

Indywidualna konsultacja i audyt

Na bezpłatnym spotkaniu określimy zapotrzebowanie energetyczne gospodarstwa domowego. Następnie nasz Doradca sprawdzi możliwości montażowe na budynku.

2

Projekt

Na podstawie szczegółowych informacji uzyskanych na pierwszym spotkaniu, stworzymy indywidualny projekt wraz z wyceną i kalkulacją zwrotu instalacji. W projekcie będą zawarte dane techniczne instalacji dobrane pod wymogi techniczne budynku.

3

Montaż i uruchomienie

Zapewniamy profesjonalny montaż przez wykwalifikowanych instalatorów. Każdy nasz montaż jest objęty gwarancją. Po zakończeniu instalacji nasz pracownik uruchamia i sprawdza poprawność działania instalacji.

4

Zgłoszenie instalacji do Dystrybutora

Zgłaszamy instalację do dystrybutora, klient czeka na wymianę licznika na tzw. licznik dwukierunkowy oraz nową umowę prosumencką. Związane jest to ze złożeniem przez nas odpowiednich dokumentów w odpowiednim oddziale u dostawcy energii.
UWAGA! Dopiero po wymianie licznika na licznik dwukierunkowy, Klient może uruchomić instalację!!!

5

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Naszym klientom oferujemy stałą opiekę serwisową w czasie trwania gwarancji, jak i po jej zakończeniu. Nasi Klienci korzystają z serwisu pogwarancyjnego na preferencyjnych warunkach.

Skontaktuj się

Korzyści z instalacji fotowoltaicznych

Oszczędności

Ceny za prąd jeszcze nigdy nie rosły tak szybko. Jest to dosyć spore obciążenie budżetu domowego. W przypadku instalacji fotowoltaicznej, redukujemy nasze rachunki praktycznie do zera. Mamy również odliczenia kosztów instalacji od podatku dochodowego.

Szybki zwrot inwestycji

Do szybkiego zwrotu inwestycji przyczyniają się, nie tylko spore oszczędności wynikające z redukcji rachunków za prąd. Mamy również możliwość skorzystania z kilku programów dofinansowania ( Mój Prąd, Agroenergia ).

Niezależność

Dzięki instalacji fotowoltaicznej stajesz się niezależnym dostawcą prądu. Dzięki magazynowaniu nadwyżek energii z własnego prądu można korzystać 24h/dobę.

Bezpieczeństwo

Skuteczne zabezpieczenie przed stale rosnącymi cenami energii.

Mój prąd

Od 13 stycznia 2020r. wystartował program wspierający finansowanie instalacji fotowoltaicznych ,,Mój Prąd”. Każda osoba, która zgłosi instalację do Operatora Sieci Dystrybucyjnej, ma prawo starać się o dofinansowanie w wysokości 5000zł. Obecnie czekamy na uruchomienie III edycji programu.

UWAGA!!!
Osoby, które nie zdążyły złożyć wniosku o dofinansowanie przed 07.12.2020r ( II edycja programu ) i te, które założyły instalację fotowoltaiczną między II a III edycją, będą mogły ubiegać się o dofinansowanie w III naborze.

Procedura składania wniosku

 • Instalujemy instalację na dachu Klienta
 • Zgłaszamy instalację u Operatora Sieci
 • Operator wymienia licznik na dwukierunkowy
 • Otrzymujemy nową umowę od Operatora Sieci
 • Zgłaszamy instalację do programu “Mój Prąd”

Wymagane dokumenty

 • Upoważnienie do złożenia dokumentów w imieniu Klienta
 • Nr nowej umowy z Operatorem Sieci
 • Wniosek o dofinansowanie

Wszystkie formalności związane ze zgłoszeniem instalacji do dystrybutora oraz złożeniem wniosku o dofinansowanie dla naszych klientów, załatwiamy bezpłatnie

Serwis

Cennik usług serwisowych

Diagnostyka i opomiarowanie instalacji po montażu: Klienci FreeSun Pozostali
 • Sprawdzenie pełnego okablowania
 • Pełna konfiguracja instalacji
 • Uruchomienie instalacji
0 zł 440 zł
Diagnostyka zabezpieczeń instalacji
 • Pomiar pełnej rezystencji (izolacja, uziemienie)
 • Napięcie AC i DC
 • Pomiar czasu reakcji wyłącznika różnicowo-prądowego
0 zł 400 zł
Serwis okresowy
 • Diagnostyka inwertera i paneli PV
 • Pełne opomiarowanie instalacji
250 zł 700 zł
Wymiana paneli/ szt. 250 zł 400 zł
Wymiana inwertera 250 zł 400 zł
Mycie instalacji fotowoltaicznej 300 zł 500 zł

Wszystkie naprawy oraz diagnostyka instalacji wynikająca z warunków gwarancji jest wykonywana w jej zakresie.

Dojazd do Klienta do 50 km jest darmowy. Powyżej 50 km każdy następny kilometr koszt 1,20 zł.

Baza wiedzy