Fotowoltaika dla rolników Ostrowiec Świętokrzyski

Jak działa instalacja fotowoltaiczna krok po kroku

1
Promienie słoneczne padają na panele fotowoltaiczne.
2
Panele fotowoltaiczne przetwarzają promienie słoneczne w prąd stały.
3
Prąd stały jest wysyłany do inwertera. To urządzenie, którego jedną z funkcji jest zamiana prądu stałego na zmienny.
4
Prąd zmienny może już zasilać nasze domowe urządzenia a my możemy się cieszyć darmową energią w naszym domu.
UWAGA!

Fotowoltaika jest technologią, która przetwarza światło słoneczne na energię elektryczną. Dzięki systemom PV ogniwa słoneczne przetwarzają energię słoneczną w prąd elektryczny, a panele fotowoltaiczne wykorzystują ten proces do zbierania i przekształcania energii słonecznej w energię elektryczną. Ogniwa słoneczne wykonane są z materiałów półprzewodnikowych, takich jak krzem, które absorbują światło słoneczne i generują pole elektryczne, przetwarzając je w energię elektryczną. Ten proces jest znany jako efekt fotowoltaiczny, który nadaje nazwę tej technologii.
Najbardziej popularnym rodzajem systemu PV są dachowe zestawy paneli słonecznych, umieszczone na dachach i zbierające bezpośrednio energię słoneczną, zamieniając ją w energię elektryczną. Poza tym w wielu miejscach na świecie stosuje się duże instalacje użytkowe, składające się z tysięcy pojedynczych paneli PV ułożonych w matrycę i połączonych ze sobą, w celu wytwarzania dużej ilości energii elektrycznej.

 

Korzyści z fotowoltaiki dla rolników

Korzyści płynące ze stosowania technologii PV to m.in. czyste, odnawialne źródło energii, redukcja emisji dwutlenku węgla oraz praca bez hałasu. Coraz opłacalniejsze systemy PV oraz zachęty finansowe zwiększają ich dostępność dla konsumentów, a przewaga korzyści skali przynosi dalsze korzyści. Takie pozytywne czynniki czynią fotowoltaikę obiecującą technologią z ogromnym potencjałem, który pomaga nam osiągnąć zrównoważone przyszłościowe cele.

 

Fotowoltaika dla rolników

W ostatnich latach rolnicy coraz chętniej wykorzystują fotowoltaikę (PV) jako wydajne i zyskowne źródło energii do zasilania swoich działań. Dają one możliwość produkcji energii elektrycznej bezpośrednio z promieniowania słonecznego, zapewniając w ten sposób stały i długoterminowy zastrzyk energii bez konieczności korzystania z ograniczonej sieci elektroenergetycznej. Co więcej, używanie energii słonecznej może pomóc w ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych związanych z paliwami kopalnymi, pomagając w osiągnięciu zrównoważonego rozwoju rolnictwa.

Systemy PV oferują wiele korzyści w porównaniu z tradycyjnymi źródłami energii – są wydajne, niezawodne i opłacalne. Ze względu na brak zużycia paliwa koszty ich eksploatacji są znikome. Co więcej, produkuje czystą energię, co ma minimalny wpływ na środowisko. Technologia fotowoltaiczna pozwala również na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, takich jak energia słoneczna, w celu zapewnienia dodatkowej energii elektrycznej w okresach szczytu oraz podczas złych warunków pogodowych. Fotowoltaikę można wykorzystać nie tylko do korzyści pojedynczych rolników, ale również do zmniejszenia negatywnego wpływu produkcji rolniczej na środowisko naturalne. Zapewnia to mniejsze zanieczyszczenie powietrza i wody wynikające z tradycyjnych źródeł energetycznych. Ponadto wzmacnia żyzność gleby dzięki zmniejszeniu odpływu składników odżywczych, co wiąże się z praktykami rolniczymi. Szukasz firmy, która oferuje fotowoltaikę dla rolników, panele słoneczne?

Skorzystaj z oferty https://freesun.pl/. Od wielu lat specjalizujemy się w instalacjach fotowoltaicznych i pompach ciepła. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w projektowaniu i tworzeniu instalacji do pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł możemy zaproponować kompleksowe usługi związane z montażem instalacji PV, ładowarek samochodowych oraz pomp ciepła. Jakie kroki należy podjąć, by skorzystać z naszej oferty? Pierwszy etap to indywidualna konsultacja i audyt, następnie przygotowujemy projekt i przeprowadzamy proces montażu i uruchomienia instalacji. Kolejny etap to zgłoszenie instalacji do dystrybutora, a także otrzymanie finansowania Mój Prąd. Na koniec proponujemy kompleksowe wsparcie serwisowe, zarówno w trakcie okresu gwarancyjnego, jak i po jego upływie. Więcej informacji na temat naszej oferty znajdziesz na stronie https://freesun.pl/.

Instalacja krok po kroku

1

Indywidualna konsultacja i audyt

Na bezpłatnym spotkaniu określimy zapotrzebowanie energetyczne gospodarstwa domowego. Następnie nasz Doradca sprawdzi możliwości montażowe na budynku.

2

Projekt

Na podstawie szczegółowych informacji uzyskanych na pierwszym spotkaniu, stworzymy indywidualny projekt wraz z wyceną i kalkulacją zwrotu instalacji. W projekcie będą zawarte dane techniczne instalacji dobrane pod wymogi techniczne budynku.

3

Montaż i uruchomienie

Zapewniamy profesjonalny montaż przez wykwalifikowanych instalatorów. Każdy nasz montaż jest objęty gwarancją. Po zakończeniu instalacji nasz pracownik uruchamia i sprawdza poprawność działania instalacji.

4

Zgłoszenie instalacji do Dystrybutora

Zgłaszamy instalację do dystrybutora, klient czeka na wymianę licznika na tzw. licznik dwukierunkowy oraz nową umowę prosumencką. Związane jest to ze złożeniem przez nas odpowiednich dokumentów w odpowiednim oddziale u dostawcy energii.
UWAGA! Dopiero po wymianie licznika na licznik dwukierunkowy, Klient może uruchomić instalację!!!

5

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Naszym klientom oferujemy stałą opiekę serwisową w czasie trwania gwarancji, jak i po jej zakończeniu. Nasi Klienci korzystają z serwisu pogwarancyjnego na preferencyjnych warunkach.

Skontaktuj się

Korzyści z instalacji fotowoltaicznych

Oszczędności

Ceny za prąd jeszcze nigdy nie rosły tak szybko. Jest to dosyć spore obciążenie budżetu domowego. W przypadku instalacji fotowoltaicznej, redukujemy nasze rachunki praktycznie do zera. Mamy również odliczenia kosztów instalacji od podatku dochodowego.

Szybki zwrot inwestycji

Do szybkiego zwrotu inwestycji przyczyniają się, nie tylko spore oszczędności wynikające z redukcji rachunków za prąd. Mamy również możliwość skorzystania z kilku programów dofinansowania ( Mój Prąd, Agroenergia ).

Niezależność

Dzięki instalacji fotowoltaicznej stajesz się niezależnym dostawcą prądu. Dzięki magazynowaniu nadwyżek energii z własnego prądu można korzystać 24h/dobę.

Bezpieczeństwo

Skuteczne zabezpieczenie przed stale rosnącymi cenami energii.

Mój prąd

Od 13 stycznia 2020r. wystartował program wspierający finansowanie instalacji fotowoltaicznych ,,Mój Prąd”. Każda osoba, która zgłosi instalację do Operatora Sieci Dystrybucyjnej, ma prawo starać się o dofinansowanie w wysokości 5000zł. Obecnie czekamy na uruchomienie III edycji programu.

UWAGA!!!
Osoby, które nie zdążyły złożyć wniosku o dofinansowanie przed 07.12.2020r ( II edycja programu ) i te, które założyły instalację fotowoltaiczną między II a III edycją, będą mogły ubiegać się o dofinansowanie w III naborze.

Procedura składania wniosku

 • Instalujemy instalację na dachu Klienta
 • Zgłaszamy instalację u Operatora Sieci
 • Operator wymienia licznik na dwukierunkowy
 • Otrzymujemy nową umowę od Operatora Sieci
 • Zgłaszamy instalację do programu “Mój Prąd”

Wymagane dokumenty

 • Upoważnienie do złożenia dokumentów w imieniu Klienta
 • Nr nowej umowy z Operatorem Sieci
 • Wniosek o dofinansowanie

Wszystkie formalności związane ze zgłoszeniem instalacji do dystrybutora oraz złożeniem wniosku o dofinansowanie dla naszych klientów, załatwiamy bezpłatnie

Serwis

Cennik usług serwisowych

Diagnostyka i opomiarowanie instalacji po montażu: Klienci FreeSun Pozostali
 • Sprawdzenie pełnego okablowania
 • Pełna konfiguracja instalacji
 • Uruchomienie instalacji
0 zł 440 zł
Diagnostyka zabezpieczeń instalacji
 • Pomiar pełnej rezystencji (izolacja, uziemienie)
 • Napięcie AC i DC
 • Pomiar czasu reakcji wyłącznika różnicowo-prądowego
0 zł 400 zł
Serwis okresowy
 • Diagnostyka inwertera i paneli PV
 • Pełne opomiarowanie instalacji
250 zł 700 zł
Wymiana paneli/ szt. 250 zł 400 zł
Wymiana inwertera 250 zł 400 zł
Mycie instalacji fotowoltaicznej 300 zł 500 zł

Wszystkie naprawy oraz diagnostyka instalacji wynikająca z warunków gwarancji jest wykonywana w jej zakresie.

Dojazd do Klienta do 50 km jest darmowy. Powyżej 50 km każdy następny kilometr koszt 1,20 zł.

Baza wiedzy