Fotowoltaika dla rolników Parczew

Jak działa instalacja fotowoltaiczna krok po kroku

1
Promienie słoneczne padają na panele fotowoltaiczne.
2
Panele fotowoltaiczne przetwarzają promienie słoneczne w prąd stały.
3
Prąd stały jest wysyłany do inwertera. To urządzenie, którego jedną z funkcji jest zamiana prądu stałego na zmienny.
4
Prąd zmienny może już zasilać nasze domowe urządzenia a my możemy się cieszyć darmową energią w naszym domu.
UWAGA!

Fotowoltaika to technologia, która przekształca światło słoneczne w energię elektryczną. Systemy PV wykorzystują ogniwa słoneczne do przechwytywania energii słonecznej i przekształcania jej w użyteczny prąd elektryczny. Ogniwa słoneczne są wykonane z materiałów pół przewodzących, takich jak krzem, które absorbują światło i tworzą pole elektryczne, generujące energię elektryczną bezpośrednio ze światła słonecznego. Proces ten znany jest jako efekt fotowoltaiczny, stąd nazwa „fotowoltaika”.
Najpopularniejszym rodzajem systemu PV jest dachowy zestaw paneli słonecznych, w którym poszczególne panele umieszczane są na dachach w celu zbierania światła słonecznego i bezpośredniego przekształcania go w energię elektryczną. Ponadto w wielu miejscach na świecie można znaleźć duże instalacje użytkowe. Składają się one zazwyczaj z tysięcy pojedynczych paneli ułożonych w matrycę i połączonych ze sobą w celu wyprodukowania dużej ilości energii elektrycznej.

 

Korzyści z fotowoltaiki dla rolników

Korzyści wynikające z technologii PV obejmują korzystanie z czystych, odnawialnych źródeł energii, potencjał do zmniejszania emisji dwutlenku węgla i ciche działanie urządzeń. Systemy PV stają się coraz bardziej opłacalne z racji ulepszania technologii, a korzyści płynące z większej skali produkcji czynią je przystępniejszymi dla zwykłych konsumentów. Wiele krajów oferuje zachęty finansowe, aby promować instalację urządzeń opartych o technologie PV, co czyni je jeszcze bardziej atrakcyjnymi z punktu widzenia inwestycji. Biorąc pod uwagę te czynniki, fotowoltaika jest obiecującą technologią z ogromnym potencjałem, który może pomóc nam osiągnąć zrównoważoną przyszłość.

 

Fotowoltaika dla rolników

W ciągu ostatnich lat rolnicy zaczęli korzystać z fotowoltaiki (PV) jako wydajnego i opłacalnego sposobu zasilania swoich działań. Systemy PV przetwarzają bezpośrednio światło słoneczne na energię elektryczną, dzięki czemu mogą dostarczać stałe, długoterminowe źródła energii bez korzystania z sieci elektrycznej. Korzystanie z technologii słonecznej może także pomóc w redukcji emisji gazów cieplarnianych pochodzących z paliw kopalnych i wspierać cele zrównoważonego rozwoju rolnictwa. Fotowoltaika w rolnictwie oferuje wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi źródłami energii. Systemy fotowoltaiczne są wysoce wydajne, niezawodne i opłacalne. Nie wymagają paliwa, co oznacza, że koszty ich eksploatacji są niższe. Systemy fotowoltaiczne produkują czystą energię, co ma minimalny negatywny wpływ na środowisko. Dzięki temu, że fotowoltaika może być łatwo zintegrowana z istniejącą infrastrukturą i procesami rolniczymi, rolnicy mogą korzystać z obniżonych kosztów operacyjnych i konserwacyjnych. Technologia fotowoltaiczna pozwala również na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, takich jak energia słoneczna, w celu zapewnienia dodatkowej energii elektrycznej w okresach szczytowego zapotrzebowania oraz w czasie słabego nasłonecznienia lub innych niekorzystnych warunków pogodowych. Oprócz bezpośrednich korzyści dla rolników, zwiększenie wydajności dzięki fotowoltaice może też przyczynić się do zmniejszenia wpływu produkcji rolnej na środowisko. Oznacza to mniejsze zanieczyszczenie powietrza i wody w wyniku spalania paliw kopalnych oraz poprawę żyzności gleby dzięki zmniejszeniu odpływu składników odżywczych związanych z tradycyjnymi praktykami rolniczymi. Fotowoltaika może być wykorzystywana do zapewnienia czystej energii dla społeczności wiejskich, które w przeciwnym razie nie miałyby dostępu do niezawodnych źródeł energii elektrycznej. Jeśli szukasz firmy, która oferuje fotowoltaikę dla rolników oraz panele słoneczne, sprawdź ofertę https://freesun.pl/. Specjalizujemy się w instalacjach fotowoltaicznych oraz pompach ciepła i działamy na rynku od wielu lat, dzięki czemu możemy zapewnić kompleksowe usługi związane z montażem instalacji fotowoltaicznych, ładowarek samochodowych oraz pomp ciepła. Współpraca z nami to indywidualna konsultacja i audyt, projekt, montaż i serwis.

Instalacja krok po kroku

1

Indywidualna konsultacja i audyt

Na bezpłatnym spotkaniu określimy zapotrzebowanie energetyczne gospodarstwa domowego. Następnie nasz Doradca sprawdzi możliwości montażowe na budynku.

2

Projekt

Na podstawie szczegółowych informacji uzyskanych na pierwszym spotkaniu, stworzymy indywidualny projekt wraz z wyceną i kalkulacją zwrotu instalacji. W projekcie będą zawarte dane techniczne instalacji dobrane pod wymogi techniczne budynku.

3

Montaż i uruchomienie

Zapewniamy profesjonalny montaż przez wykwalifikowanych instalatorów. Każdy nasz montaż jest objęty gwarancją. Po zakończeniu instalacji nasz pracownik uruchamia i sprawdza poprawność działania instalacji.

4

Zgłoszenie instalacji do Dystrybutora

Zgłaszamy instalację do dystrybutora, klient czeka na wymianę licznika na tzw. licznik dwukierunkowy oraz nową umowę prosumencką. Związane jest to ze złożeniem przez nas odpowiednich dokumentów w odpowiednim oddziale u dostawcy energii.
UWAGA! Dopiero po wymianie licznika na licznik dwukierunkowy, Klient może uruchomić instalację!!!

5

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Naszym klientom oferujemy stałą opiekę serwisową w czasie trwania gwarancji, jak i po jej zakończeniu. Nasi Klienci korzystają z serwisu pogwarancyjnego na preferencyjnych warunkach.

Skontaktuj się

Korzyści z instalacji fotowoltaicznych

Oszczędności

Ceny za prąd jeszcze nigdy nie rosły tak szybko. Jest to dosyć spore obciążenie budżetu domowego. W przypadku instalacji fotowoltaicznej, redukujemy nasze rachunki praktycznie do zera. Mamy również odliczenia kosztów instalacji od podatku dochodowego.

Szybki zwrot inwestycji

Do szybkiego zwrotu inwestycji przyczyniają się, nie tylko spore oszczędności wynikające z redukcji rachunków za prąd. Mamy również możliwość skorzystania z kilku programów dofinansowania ( Mój Prąd, Agroenergia ).

Niezależność

Dzięki instalacji fotowoltaicznej stajesz się niezależnym dostawcą prądu. Dzięki magazynowaniu nadwyżek energii z własnego prądu można korzystać 24h/dobę.

Bezpieczeństwo

Skuteczne zabezpieczenie przed stale rosnącymi cenami energii.

Mój prąd

Od 13 stycznia 2020r. wystartował program wspierający finansowanie instalacji fotowoltaicznych ,,Mój Prąd”. Każda osoba, która zgłosi instalację do Operatora Sieci Dystrybucyjnej, ma prawo starać się o dofinansowanie w wysokości 5000zł. Obecnie czekamy na uruchomienie III edycji programu.

UWAGA!!!
Osoby, które nie zdążyły złożyć wniosku o dofinansowanie przed 07.12.2020r ( II edycja programu ) i te, które założyły instalację fotowoltaiczną między II a III edycją, będą mogły ubiegać się o dofinansowanie w III naborze.

Procedura składania wniosku

 • Instalujemy instalację na dachu Klienta
 • Zgłaszamy instalację u Operatora Sieci
 • Operator wymienia licznik na dwukierunkowy
 • Otrzymujemy nową umowę od Operatora Sieci
 • Zgłaszamy instalację do programu “Mój Prąd”

Wymagane dokumenty

 • Upoważnienie do złożenia dokumentów w imieniu Klienta
 • Nr nowej umowy z Operatorem Sieci
 • Wniosek o dofinansowanie

Wszystkie formalności związane ze zgłoszeniem instalacji do dystrybutora oraz złożeniem wniosku o dofinansowanie dla naszych klientów, załatwiamy bezpłatnie

Serwis

Cennik usług serwisowych

Diagnostyka i opomiarowanie instalacji po montażu: Klienci FreeSun Pozostali
 • Sprawdzenie pełnego okablowania
 • Pełna konfiguracja instalacji
 • Uruchomienie instalacji
0 zł 440 zł
Diagnostyka zabezpieczeń instalacji
 • Pomiar pełnej rezystencji (izolacja, uziemienie)
 • Napięcie AC i DC
 • Pomiar czasu reakcji wyłącznika różnicowo-prądowego
0 zł 400 zł
Serwis okresowy
 • Diagnostyka inwertera i paneli PV
 • Pełne opomiarowanie instalacji
250 zł 700 zł
Wymiana paneli/ szt. 250 zł 400 zł
Wymiana inwertera 250 zł 400 zł
Mycie instalacji fotowoltaicznej 300 zł 500 zł

Wszystkie naprawy oraz diagnostyka instalacji wynikająca z warunków gwarancji jest wykonywana w jej zakresie.

Dojazd do Klienta do 50 km jest darmowy. Powyżej 50 km każdy następny kilometr koszt 1,20 zł.

Baza wiedzy