Fotowoltaika Łęczna dla firm i do domu

Jak działa instalacja fotowoltaiczna krok po kroku

1
Promienie słoneczne padają na panele fotowoltaiczne.
2
Panele fotowoltaiczne przetwarzają promienie słoneczne w prąd stały.
3
Prąd stały jest wysyłany do inwertera. To urządzenie, którego jedną z funkcji jest zamiana prądu stałego na zmienny.
4
Prąd zmienny może już zasilać nasze domowe urządzenia a my możemy się cieszyć darmową energią w naszym domu.
UWAGA!

PANELE SŁONECZNE ŁĘCZNA – MONTAŻ INSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH – PANELI

Zalety korzystania z instalacji fotowoltaicznych

 

Można zaoszczędzić
Mieszkańcy Łęcznej doświadczają rosnących cen energii elektrycznej. Jest to problem, który dotyka cały nasz kraj. Skutecznym rozwiązaniem jest montaż instalacji fotowoltaicznej na terenie posesji. Każdy, kto się na to zdecyduje na pewno będzie zadowolony, kiedy otrzyma niższy niż zwykle rachunek za prąd. Osoby mieszkające w Łęcznej lub w innych miastach województwa lubelskiego powinny pamiętać o tym, że istnieje możliwość otrzymania rządowej dopłaty na fotowoltaikę.

Bardzo szybki zwrot inwestycji
Nawet jeżeli uważasz, że wysokość kwoty, którą trzeba wydać na montaż instalacji fotowoltaicznej jest wysoka, nie będziesz martwił się zbyt długo. Mamy tutaj do czynienia z bardzo szybkim zwrotem inwestycji.

Możliwość niezależności
Fotowoltaika zapewnia osiągnięcie mieszkańcom Łęcznej niezależności, jeżeli chodzi o dostęp do energii elektrycznej. Decydując się na montaż instalacji możesz być pewien tego, że w razie takiej potrzeby będziesz mógł skorzystać z wyprodukowanych na terenie Twojej posesji nadwyżek prądu.

Wysoki poziom bezpieczeństwa
Większość mieszkańców Łęcznej słyszało już o fotowoltaice. Nic dziwnego. Na ten temat jest obecnie głośno w mediach. Praktycznie codziennie pojawia się na popularnym portalu internetowym artykuł dotyczący fotowoltaiki. Mówi się też o tym w telewizji. Mamy tutaj do czynienia z instalacją, dzięki której możliwa jest zamiana promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Konieczne jest zastosowanie paneli słonecznych zbudowanych ze specjalnych ogniw. Zachodzi w nich zjawisko fotowoltaiczne. Ważnym elementem instalacji jest licznik dwukierunkowy. Jego zadaniem jest mierzenie przepływu prądu. Dzięki niemu można ustalić jaka ilość energii została wyprodukowana, a jaka pobrana. Kolejny istotny element instalacji to falownik. Przekształca prąd stały wyprodukowany przez panele w zmienny. Jest to taki prąd, który stosujesz codziennie podłączając jakiekolwiek urządzenie do gniazdka. Ogniwa fotowoltaiczne mogą być wykonane z krzemu monokrystalicznego lub polikrystalicznego. Drugie z wymienionych rozwiązań jest tańsze od pierwszego.

Konstrukcja na skośnym dachu
Profesjonaliści są w stanie zamontować panele słoneczne na takim dachu. Zostaną tutaj zastosowane szyny i klamry wykonane z aluminium.

Konstrukcja na płaskim dachu
Najpierw konieczne jest sprawdzenie tego, czy dach poradzi sobie z udźwignięciem instalacji. Jeżeli okaże się, że nie ma żadnych przeciwskazań, fachowcy szybko uporają się ze zleconym im zadaniem.

Konstrukcja na gruncie
Jest to kolejna z dostępnych możliwości, jeżeli chodzi o montaż fotowoltaiki. Mogą z niej skorzystać również mieszkańcy Łęcznej.

Instalacja krok po kroku

1

Indywidualna konsultacja i audyt

Na bezpłatnym spotkaniu określimy zapotrzebowanie energetyczne gospodarstwa domowego. Następnie nasz Doradca sprawdzi możliwości montażowe na budynku.

2

Projekt

Na podstawie szczegółowych informacji uzyskanych na pierwszym spotkaniu, stworzymy indywidualny projekt wraz z wyceną i kalkulacją zwrotu instalacji. W projekcie będą zawarte dane techniczne instalacji dobrane pod wymogi techniczne budynku.

3

Montaż i uruchomienie

Zapewniamy profesjonalny montaż przez wykwalifikowanych instalatorów. Każdy nasz montaż jest objęty gwarancją. Po zakończeniu instalacji nasz pracownik uruchamia i sprawdza poprawność działania instalacji.

4

Zgłoszenie instalacji do Dystrybutora

Zgłaszamy instalację do dystrybutora, klient czeka na wymianę licznika na tzw. licznik dwukierunkowy oraz nową umowę prosumencką. Związane jest to ze złożeniem przez nas odpowiednich dokumentów w odpowiednim oddziale u dostawcy energii.
UWAGA! Dopiero po wymianie licznika na licznik dwukierunkowy, Klient może uruchomić instalację!!!

5

Dofinansowanie Mój Prąd

Po uzyskaniu od dystrybutora nowej umowy dwukierunkowej, składamy wszelkie dokumenty potrzebne do uzyskania dofinansowania z programu Mój Prąd.

6

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Naszym klientom oferujemy stałą opiekę serwisową w czasie trwania gwarancji, jak i po jej zakończeniu. Nasi Klienci korzystają z serwisu pogwarancyjnego na preferencyjnych warunkach.

Skontaktuj się

Korzyści z instalacji fotowoltaicznych

Oszczędności

Ceny za prąd jeszcze nigdy nie rosły tak szybko. Jest to dosyć spore obciążenie budżetu domowego. W przypadku instalacji fotowoltaicznej, redukujemy nasze rachunki praktycznie do zera. Mamy również odliczenia kosztów instalacji od podatku dochodowego.

Szybki zwrot inwestycji

Do szybkiego zwrotu inwestycji przyczyniają się, nie tylko spore oszczędności wynikające z redukcji rachunków za prąd. Mamy również możliwość skorzystania z kilku programów dofinansowania ( Mój Prąd, Agroenergia ).

Niezależność

Dzięki instalacji fotowoltaicznej stajesz się niezależnym dostawcą prądu. Dzięki magazynowaniu nadwyżek energii z własnego prądu można korzystać 24h/dobę.

Bezpieczeństwo

Skuteczne zabezpieczenie przed stale rosnącymi cenami energii.

Mój prąd

Od 13 stycznia 2020r. wystartował program wspierający finansowanie instalacji fotowoltaicznych ,,Mój Prąd”. Każda osoba, która zgłosi instalację do Operatora Sieci Dystrybucyjnej, ma prawo starać się o dofinansowanie w wysokości 5000zł. Obecnie czekamy na uruchomienie III edycji programu.

UWAGA!!!
Osoby, które nie zdążyły złożyć wniosku o dofinansowanie przed 07.12.2020r ( II edycja programu ) i te, które założyły instalację fotowoltaiczną między II a III edycją, będą mogły ubiegać się o dofinansowanie w III naborze.

Procedura składania wniosku

 • Instalujemy instalację na dachu Klienta
 • Zgłaszamy instalację u Operatora Sieci
 • Operator wymienia licznik na dwukierunkowy
 • Otrzymujemy nową umowę od Operatora Sieci
 • Zgłaszamy instalację do programu “Mój Prąd”

Wymagane dokumenty

 • Upoważnienie do złożenia dokumentów w imieniu Klienta
 • Nr nowej umowy z Operatorem Sieci
 • Wniosek o dofinansowanie

Wszystkie formalności związane ze zgłoszeniem instalacji do dystrybutora oraz złożeniem wniosku o dofinansowanie dla naszych klientów, załatwiamy bezpłatnie

Serwis

Cennik usług serwisowych

Diagnostyka i opomiarowanie instalacji po montażu: Klienci FreeSun Pozostali
 • Sprawdzenie pełnego okablowania
 • Pełna konfiguracja instalacji
 • Uruchomienie instalacji
0 zł 440 zł
Diagnostyka zabezpieczeń instalacji
 • Pomiar pełnej rezystencji (izolacja, uziemienie)
 • Napięcie AC i DC
 • Pomiar czasu reakcji wyłącznika różnicowo-prądowego
0 zł 400 zł
Serwis okresowy
 • Diagnostyka inwertera i paneli PV
 • Pełne opomiarowanie instalacji
250 zł 700 zł
Wymiana paneli/ szt. 250 zł 400 zł
Wymiana inwertera 250 zł 400 zł
Mycie instalacji fotowoltaicznej 300 zł 500 zł

Wszystkie naprawy oraz diagnostyka instalacji wynikająca z warunków gwarancji jest wykonywana w jej zakresie.

Dojazd do Klienta do 50 km jest darmowy. Powyżej 50 km każdy następny kilometr koszt 1,20 zł.

Baza wiedzy