Fotowoltaika Międzyrzec Podlaski dla firm i do domu

Jak działa instalacja fotowoltaiczna krok po kroku

1
Promienie słoneczne padają na panele fotowoltaiczne.
2
Panele fotowoltaiczne przetwarzają promienie słoneczne w prąd stały.
3
Prąd stały jest wysyłany do inwertera. To urządzenie, którego jedną z funkcji jest zamiana prądu stałego na zmienny.
4
Prąd zmienny może już zasilać nasze domowe urządzenia a my możemy się cieszyć darmową energią w naszym domu.
UWAGA!

PANELE SŁONECZNE MIĘDZYRZEC PODLASKI – MONTAŻ INSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH – PANELI

 

Wśród zalet, jakie posiada fotowoltaika koniecznie trzeba wymienić jej korzystne działanie na wysokość rachunków za energię elektryczną. Praktycznie każdy Polak narzeka obecnie na to, ile trzeba płacić za prąd. Wiedzą o tym doskonale również mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego. Także w tym mieście porusza się ten temat w trakcie rozmów z sąsiadami lub znajomymi. Co zrobić, aby na widok przychodzącego kolejnego rachunku za energię elektryczną nie odczuwać niepokoju? Rozwiązaniem problemu może okazać się zainstalowanie na terenie posesji paneli słonecznych. Fotowoltaika jest już obecna w Międzyrzecu Podlaskim. Wydaje się, że tego typu instalacji będzie przybywać w tej okolicy. Często jest tak, że kiedy ktoś montuje u siebie panele, sąsiedzi zaczynają z ciekawości wypytywać o szczegóły. W ten sposób sami przekonują się do tego pomysłu. Uważasz, że nie możesz sobie pozwolić na taką inwestycję? Powinieneś wiedzieć o tym, że istnieje możliwość ubiegania się o dotację na montaż fotowoltaiki. Gdzie należy złożyć dokumenty i jak wygląda procedura? Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w internecie na stronach rządowych. Zdecydowanie warto się tym zainteresować. To szansa na uzyskanie dofinansowania na inwestycję, która na pewno się zwróci. Inny sposób na zdobycie potrzebnych informacji to kontakt z konsultantem firmy, która zajmuje się montażem fotowoltaiki w Mięrzyrzecu Podlaskim.

Obecnie tematem numer jeden w mediach jest ekologia. Fotowoltaika wpisuje się w ten trend. Pozyskiwanie energii w ten sposób nie wiąże się z zanieczyszczaniem środowiska. Nie są tutaj emitowane do atmosfery żadne szkodliwe substancje. Godny podkreślenia jest też fakt, że taka instalacja nie generuje hałasu. Panele fotowoltaiczne zamontowane na terenie posesji znajdującej się w Międzyrzecu Podlaskim będą wykonywać swoją pracę w ciszy. Nie wszyscy wiedzą o tym, że posiadacz fotowoltaiki staje się prosumentem. Nie tylko korzysta z wytworzonej przez instalację energii, ale też ją produkuje. Panele słoneczne mogą zostać zamontowane zarówno na dachu, jak też na powierzchni gruntu. W przypadku wyboru drugiej z wymienionych opcji należy zwrócić uwagę na to, aby było to miejsce odpowiednio nasłonecznione. W przeciwnym wypadku panele nie wyprodukują tak dużo energii elektrycznej, jak mogłoby się to stać, gdyby umieszczono je w mniej zacienionej okolicy.

Konstrukcja na skośnym dachu
Dla profesjonalistów nie jest niczym trudnym zamontowanie paneli na dachu, który jest skośny. Używają oni wtedy w trakcie prowadzenia prac m.in. szyn wykonanych z aluminium.

Konstrukcja na płaskim dachu
Najpierw należy upewnić się, że dach wytrzyma ciężar paneli fotowoltaicznych. Potem można przystąpić do właściwych prac montażowych.

Konstrukcja na gruncie
Panele można ustawić w taki sposób, aby nie doszło do zacienienia rosnących w pobliżu roślin.

Instalacja krok po kroku

1

Indywidualna konsultacja i audyt

Na bezpłatnym spotkaniu określimy zapotrzebowanie energetyczne gospodarstwa domowego. Następnie nasz Doradca sprawdzi możliwości montażowe na budynku.

2

Projekt

Na podstawie szczegółowych informacji uzyskanych na pierwszym spotkaniu, stworzymy indywidualny projekt wraz z wyceną i kalkulacją zwrotu instalacji. W projekcie będą zawarte dane techniczne instalacji dobrane pod wymogi techniczne budynku.

3

Montaż i uruchomienie

Zapewniamy profesjonalny montaż przez wykwalifikowanych instalatorów. Każdy nasz montaż jest objęty gwarancją. Po zakończeniu instalacji nasz pracownik uruchamia i sprawdza poprawność działania instalacji.

4

Zgłoszenie instalacji do Dystrybutora

Zgłaszamy instalację do dystrybutora, klient czeka na wymianę licznika na tzw. licznik dwukierunkowy oraz nową umowę prosumencką. Związane jest to ze złożeniem przez nas odpowiednich dokumentów w odpowiednim oddziale u dostawcy energii.
UWAGA! Dopiero po wymianie licznika na licznik dwukierunkowy, Klient może uruchomić instalację!!!

5

Dofinansowanie Mój Prąd

Po uzyskaniu od dystrybutora nowej umowy dwukierunkowej, składamy wszelkie dokumenty potrzebne do uzyskania dofinansowania z programu Mój Prąd.

6

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Naszym klientom oferujemy stałą opiekę serwisową w czasie trwania gwarancji, jak i po jej zakończeniu. Nasi Klienci korzystają z serwisu pogwarancyjnego na preferencyjnych warunkach.

Skontaktuj się

Korzyści z instalacji fotowoltaicznych

Oszczędności

Ceny za prąd jeszcze nigdy nie rosły tak szybko. Jest to dosyć spore obciążenie budżetu domowego. W przypadku instalacji fotowoltaicznej, redukujemy nasze rachunki praktycznie do zera. Mamy również odliczenia kosztów instalacji od podatku dochodowego.

Szybki zwrot inwestycji

Do szybkiego zwrotu inwestycji przyczyniają się, nie tylko spore oszczędności wynikające z redukcji rachunków za prąd. Mamy również możliwość skorzystania z kilku programów dofinansowania ( Mój Prąd, Agroenergia ).

Niezależność

Dzięki instalacji fotowoltaicznej stajesz się niezależnym dostawcą prądu. Dzięki magazynowaniu nadwyżek energii z własnego prądu można korzystać 24h/dobę.

Bezpieczeństwo

Skuteczne zabezpieczenie przed stale rosnącymi cenami energii.

Mój prąd

Od 13 stycznia 2020r. wystartował program wspierający finansowanie instalacji fotowoltaicznych ,,Mój Prąd”. Każda osoba, która zgłosi instalację do Operatora Sieci Dystrybucyjnej, ma prawo starać się o dofinansowanie w wysokości 5000zł. Obecnie czekamy na uruchomienie III edycji programu.

UWAGA!!!
Osoby, które nie zdążyły złożyć wniosku o dofinansowanie przed 07.12.2020r ( II edycja programu ) i te, które założyły instalację fotowoltaiczną między II a III edycją, będą mogły ubiegać się o dofinansowanie w III naborze.

Procedura składania wniosku

 • Instalujemy instalację na dachu Klienta
 • Zgłaszamy instalację u Operatora Sieci
 • Operator wymienia licznik na dwukierunkowy
 • Otrzymujemy nową umowę od Operatora Sieci
 • Zgłaszamy instalację do programu “Mój Prąd”

Wymagane dokumenty

 • Upoważnienie do złożenia dokumentów w imieniu Klienta
 • Nr nowej umowy z Operatorem Sieci
 • Wniosek o dofinansowanie

Wszystkie formalności związane ze zgłoszeniem instalacji do dystrybutora oraz złożeniem wniosku o dofinansowanie dla naszych klientów, załatwiamy bezpłatnie

Serwis

Cennik usług serwisowych

Diagnostyka i opomiarowanie instalacji po montażu: Klienci FreeSun Pozostali
 • Sprawdzenie pełnego okablowania
 • Pełna konfiguracja instalacji
 • Uruchomienie instalacji
0 zł 440 zł
Diagnostyka zabezpieczeń instalacji
 • Pomiar pełnej rezystencji (izolacja, uziemienie)
 • Napięcie AC i DC
 • Pomiar czasu reakcji wyłącznika różnicowo-prądowego
0 zł 400 zł
Serwis okresowy
 • Diagnostyka inwertera i paneli PV
 • Pełne opomiarowanie instalacji
250 zł 700 zł
Wymiana paneli/ szt. 250 zł 400 zł
Wymiana inwertera 250 zł 400 zł
Mycie instalacji fotowoltaicznej 300 zł 500 zł

Wszystkie naprawy oraz diagnostyka instalacji wynikająca z warunków gwarancji jest wykonywana w jej zakresie.

Dojazd do Klienta do 50 km jest darmowy. Powyżej 50 km każdy następny kilometr koszt 1,20 zł.

Baza wiedzy