Fotowoltaika Opole Lubelskie dla firm i do domu

Jak działa instalacja fotowoltaiczna krok po kroku

1
Promienie słoneczne padają na panele fotowoltaiczne.
2
Panele fotowoltaiczne przetwarzają promienie słoneczne w prąd stały.
3
Prąd stały jest wysyłany do inwertera. To urządzenie, którego jedną z funkcji jest zamiana prądu stałego na zmienny.
4
Prąd zmienny może już zasilać nasze domowe urządzenia a my możemy się cieszyć darmową energią w naszym domu.
UWAGA!

PANELE SŁONECZNE OPOLE LUBELSKIE – MONTAŻ INSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH – PANELI

 

Zalety korzystania z instalacji fotowoltaicznych- oszczędności

Wydaje się, że rośnie liczba mieszkańców naszego kraju zainteresowanych instalacją fotowoltaiki obok swojego domu. Dotyczy to również Opola Lubelskiego i jego najbliższych okolic. Można powiedzieć, że sprzyja temu nagłośnienie tematu przez media. Wciąż mówi się w nich o konieczności stosowania ekologicznych rozwiązań w każdej dziedzinie naszego życia. Fotowoltaika to rozwiązanie przyjazne środowisku naturalnemu. Mieszkańcy Opola Lubelskiego, którzy jeszcze nie wiedzą zbyt wiele na jej temat prędzej czy później nadrobią zaległości. Może być tak, jak często się to zdarza w Polsce. Ktoś instaluje fotowoltaikę, a jego sąsiad z ciekawości zaczyna wypytywać o korzyści wynikające z wyboru takiego rozwiązania. Zdobyte w ten sposób informacje przekonują wiele osób do inwestycji w panele słoneczne. Trzeba wymienić oszczędności wśród korzyści. Narzekasz na to, jak wysokie są rachunki za energię elektryczną dostarczane Ci przez listonosza? Fotowoltaika może to zmienić. Nie obawiaj się tego, że trzeba będzie wyłożyć pieniądze na taką inwestycję. Pamiętaj o tym, że możesz starać się o rządową dotację. Szczegóły znajdziesz w internecie na witrynach, które powstały specjalnie po to, aby informować potencjalnych chętnych o korzyściach wynikających z zastosowania fotowoltaiki. Możesz też poprosić o poradę konsultanta firmy, która zajmuje się montażem fotowoltaiki Opole Lubelskie. Usłyszysz od niego nie tylko radę dotyczącą złożenia wniosku o dofinansowanie. Opowie również o tym, w jaki sposób działają panele słoneczne. Korzystając z opisywanej w tym artykule instalacji stajesz się prosumentem. Nie tylko pobierasz energię, ale też ją produkujesz. Panele mogą trafić na każdy rodzaj dachu. Jest on płaski? Konieczne jest upewnienie się, że konstrukcja nie ulegnie uszkodzeniu z powodu ciężaru instalacji. W przypadku, gdy okaże się, że taki problem nie wystąpi, ekipa profesjonalistów z firmy zajmującej się instalacją fotowoltaiki może rozpocząć pracę. Dach jest skośny? Fachowcy zastosują odpowiednio przygotowane do tego celu śruby i klamry. To sprawi, że panele nie będą się poruszać. Mieszkasz w Opolu Lubelskim lub jego okolicach? Czas zainteresować się tematem fotowoltaiki.

Konstrukcja na skośnym dachu
Dla profesjonalistów nie jest niczym trudnym zamontowanie paneli na dachu, który jest skośny. Używają oni wtedy w trakcie prowadzenia prac m.in. szyn wykonanych z aluminium.

Konstrukcja na płaskim dachu
Najpierw należy upewnić się, że dach wytrzyma ciężar paneli fotowoltaicznych. Potem można przystąpić do właściwych prac montażowych.

Konstrukcja na gruncie
Panele można ustawić w taki sposób, aby nie doszło do zacienienia rosnących w pobliżu roślin.

Instalacja krok po kroku

1

Indywidualna konsultacja i audyt

Na bezpłatnym spotkaniu określimy zapotrzebowanie energetyczne gospodarstwa domowego. Następnie nasz Doradca sprawdzi możliwości montażowe na budynku.

2

Projekt

Na podstawie szczegółowych informacji uzyskanych na pierwszym spotkaniu, stworzymy indywidualny projekt wraz z wyceną i kalkulacją zwrotu instalacji. W projekcie będą zawarte dane techniczne instalacji dobrane pod wymogi techniczne budynku.

3

Montaż i uruchomienie

Zapewniamy profesjonalny montaż przez wykwalifikowanych instalatorów. Każdy nasz montaż jest objęty gwarancją. Po zakończeniu instalacji nasz pracownik uruchamia i sprawdza poprawność działania instalacji.

4

Zgłoszenie instalacji do Dystrybutora

Zgłaszamy instalację do dystrybutora, klient czeka na wymianę licznika na tzw. licznik dwukierunkowy oraz nową umowę prosumencką. Związane jest to ze złożeniem przez nas odpowiednich dokumentów w odpowiednim oddziale u dostawcy energii.
UWAGA! Dopiero po wymianie licznika na licznik dwukierunkowy, Klient może uruchomić instalację!!!

5

Dofinansowanie Mój Prąd

Po uzyskaniu od dystrybutora nowej umowy dwukierunkowej, składamy wszelkie dokumenty potrzebne do uzyskania dofinansowania z programu Mój Prąd.

6

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Naszym klientom oferujemy stałą opiekę serwisową w czasie trwania gwarancji, jak i po jej zakończeniu. Nasi Klienci korzystają z serwisu pogwarancyjnego na preferencyjnych warunkach.

Skontaktuj się

Korzyści z instalacji fotowoltaicznych

Oszczędności

Ceny za prąd jeszcze nigdy nie rosły tak szybko. Jest to dosyć spore obciążenie budżetu domowego. W przypadku instalacji fotowoltaicznej, redukujemy nasze rachunki praktycznie do zera. Mamy również odliczenia kosztów instalacji od podatku dochodowego.

Szybki zwrot inwestycji

Do szybkiego zwrotu inwestycji przyczyniają się, nie tylko spore oszczędności wynikające z redukcji rachunków za prąd. Mamy również możliwość skorzystania z kilku programów dofinansowania ( Mój Prąd, Agroenergia ).

Niezależność

Dzięki instalacji fotowoltaicznej stajesz się niezależnym dostawcą prądu. Dzięki magazynowaniu nadwyżek energii z własnego prądu można korzystać 24h/dobę.

Bezpieczeństwo

Skuteczne zabezpieczenie przed stale rosnącymi cenami energii.

Mój prąd

Od 13 stycznia 2020r. wystartował program wspierający finansowanie instalacji fotowoltaicznych ,,Mój Prąd”. Każda osoba, która zgłosi instalację do Operatora Sieci Dystrybucyjnej, ma prawo starać się o dofinansowanie w wysokości 5000zł. Obecnie czekamy na uruchomienie III edycji programu.

UWAGA!!!
Osoby, które nie zdążyły złożyć wniosku o dofinansowanie przed 07.12.2020r ( II edycja programu ) i te, które założyły instalację fotowoltaiczną między II a III edycją, będą mogły ubiegać się o dofinansowanie w III naborze.

Procedura składania wniosku

 • Instalujemy instalację na dachu Klienta
 • Zgłaszamy instalację u Operatora Sieci
 • Operator wymienia licznik na dwukierunkowy
 • Otrzymujemy nową umowę od Operatora Sieci
 • Zgłaszamy instalację do programu “Mój Prąd”

Wymagane dokumenty

 • Upoważnienie do złożenia dokumentów w imieniu Klienta
 • Nr nowej umowy z Operatorem Sieci
 • Wniosek o dofinansowanie

Wszystkie formalności związane ze zgłoszeniem instalacji do dystrybutora oraz złożeniem wniosku o dofinansowanie dla naszych klientów, załatwiamy bezpłatnie

Serwis

Cennik usług serwisowych

Diagnostyka i opomiarowanie instalacji po montażu: Klienci FreeSun Pozostali
 • Sprawdzenie pełnego okablowania
 • Pełna konfiguracja instalacji
 • Uruchomienie instalacji
0 zł 440 zł
Diagnostyka zabezpieczeń instalacji
 • Pomiar pełnej rezystencji (izolacja, uziemienie)
 • Napięcie AC i DC
 • Pomiar czasu reakcji wyłącznika różnicowo-prądowego
0 zł 400 zł
Serwis okresowy
 • Diagnostyka inwertera i paneli PV
 • Pełne opomiarowanie instalacji
250 zł 700 zł
Wymiana paneli/ szt. 250 zł 400 zł
Wymiana inwertera 250 zł 400 zł
Mycie instalacji fotowoltaicznej 300 zł 500 zł

Wszystkie naprawy oraz diagnostyka instalacji wynikająca z warunków gwarancji jest wykonywana w jej zakresie.

Dojazd do Klienta do 50 km jest darmowy. Powyżej 50 km każdy następny kilometr koszt 1,20 zł.

Baza wiedzy