Fotowoltaika Otwock dla firm i do domu

Jak działa instalacja fotowoltaiczna krok po kroku

1
Promienie słoneczne padają na panele fotowoltaiczne.
2
Panele fotowoltaiczne przetwarzają promienie słoneczne w prąd stały.
3
Prąd stały jest wysyłany do inwertera. To urządzenie, którego jedną z funkcji jest zamiana prądu stałego na zmienny.
4
Prąd zmienny może już zasilać nasze domowe urządzenia a my możemy się cieszyć darmową energią w naszym domu.
UWAGA!

PANELE SŁONECZNE OTWOCK – MONTAŻ INSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH – PANELI

Zalety korzystania z instalacji fotowoltaicznych

 

Oszczędności dzięki korzystaniu z instalacji fotowoltaicznych
W czasach, gdy ceny energii rosną w szybkim tempie poszukujemy takich rozwiązań, dzięki którym będzie można płacić za nią mniej. Należy jednak wziąć pod uwagę rosnącą świadomość polskiego społeczeństwa, jeśli chodzi o ekologię. Jeżeli dane rozwiązanie nie oznacza zminimalizowania negatywnego wpływu na środowisko naturalne, nie zostanie powszechnie zaakceptowane. Fotowoltaika spełnia oba kryteria wymienione wcześniej. Mamy tutaj do czynienia zarówno z ekonomicznym sposobem pozyskiwania energii elektrycznej, jak też z dbaniem o stan środowiska naturalnego. Panele fotowoltaiczne nie emitują do atmosfery żadnych szkodliwych związków. Należy też wspomnieć o tym, że można uzyskać dopłatę, dzięki której ta inwestycja stanie się jeszcze bardziej opłacalna.

Zapewnij sobie niezależność energetyczną
Instalacja fotowoltaiczna Otwock uczyni z Ciebie prosumenta. To znaczy, że będziesz nie tylko odbiorcą energii, ale też jej producentem.

Najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa użytkowników instalacji fotowoltaicznych Otwock
Mamy tutaj do czynienia z panelami słonecznymi, w których zachodzi zjawisko fotowoltaiczne. Mogą być one wykonane z krzemu monokrystalicznego lub polikrystalicznego. W przypadku zastosowania drugiej z wymienionych opcji można liczyć na niższą cenę. Istotnym elementem instalacji fotowoltaicznej Otwock jest też licznik dwukierunkowy. Jego zadaniem jest zmierzenie przepływu prądu, dzięki czemu będzie można poznać dokładne dane dotyczące ilości wyprodukowanej i pobranej energii. Kolejną istotną częścią instalacji jest falownik. To dzięki niemu następuje zamiana prądu stałego w zmienny, który jest wykorzystywany przez mieszkańców domu zasilanego fotowoltaiką.

Konstrukcja na skośnym dachu
Taki kształt dachu nie będzie problemem dla specjalistów zajmujących się montażem instalacji fotowoltaicznej. Zamocują oni aluminiowe szyny, a następnie kolejne elementy mające zapewnić panelom stabilność.

Konstrukcja na płaskim dachu
Konieczne jest wcześniejsze sprawdzenie tego, czy dach utrzyma ciężar instalacji Jeżeli wstępne pomiary wykażą, że nie żadnych przeciwskazań do rozpoczęcia prac, profesjonaliści z firmy montującej panele przystąpią do dzieła.

Konstrukcja na gruncie
Dzięki temu, że panele fotowoltaiczne Otwock zostaną rozmieszczone według specjalnie przygotowanego planu, rosnącym w danym miejscu roślinom nie będzie groziło odcięcie od promieni słonecznych.

Instalacja krok po kroku

1

Indywidualna konsultacja i audyt

Na bezpłatnym spotkaniu określimy zapotrzebowanie energetyczne gospodarstwa domowego. Następnie nasz Doradca sprawdzi możliwości montażowe na budynku.

2

Projekt

Na podstawie szczegółowych informacji uzyskanych na pierwszym spotkaniu, stworzymy indywidualny projekt wraz z wyceną i kalkulacją zwrotu instalacji. W projekcie będą zawarte dane techniczne instalacji dobrane pod wymogi techniczne budynku.

3

Montaż i uruchomienie

Zapewniamy profesjonalny montaż przez wykwalifikowanych instalatorów. Każdy nasz montaż jest objęty gwarancją. Po zakończeniu instalacji nasz pracownik uruchamia i sprawdza poprawność działania instalacji.

4

Zgłoszenie instalacji do Dystrybutora

Zgłaszamy instalację do dystrybutora, klient czeka na wymianę licznika na tzw. licznik dwukierunkowy oraz nową umowę prosumencką. Związane jest to ze złożeniem przez nas odpowiednich dokumentów w odpowiednim oddziale u dostawcy energii.
UWAGA! Dopiero po wymianie licznika na licznik dwukierunkowy, Klient może uruchomić instalację!!!

5

Dofinansowanie Mój Prąd

Po uzyskaniu od dystrybutora nowej umowy dwukierunkowej, składamy wszelkie dokumenty potrzebne do uzyskania dofinansowania z programu Mój Prąd.

6

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Naszym klientom oferujemy stałą opiekę serwisową w czasie trwania gwarancji, jak i po jej zakończeniu. Nasi Klienci korzystają z serwisu pogwarancyjnego na preferencyjnych warunkach.

Skontaktuj się

Korzyści z instalacji fotowoltaicznych

Oszczędności

Ceny za prąd jeszcze nigdy nie rosły tak szybko. Jest to dosyć spore obciążenie budżetu domowego. W przypadku instalacji fotowoltaicznej, redukujemy nasze rachunki praktycznie do zera. Mamy również odliczenia kosztów instalacji od podatku dochodowego.

Szybki zwrot inwestycji

Do szybkiego zwrotu inwestycji przyczyniają się, nie tylko spore oszczędności wynikające z redukcji rachunków za prąd. Mamy również możliwość skorzystania z kilku programów dofinansowania ( Mój Prąd, Agroenergia ).

Niezależność

Dzięki instalacji fotowoltaicznej stajesz się niezależnym dostawcą prądu. Dzięki magazynowaniu nadwyżek energii z własnego prądu można korzystać 24h/dobę.

Bezpieczeństwo

Skuteczne zabezpieczenie przed stale rosnącymi cenami energii.

Mój prąd

Od 13 stycznia 2020r. wystartował program wspierający finansowanie instalacji fotowoltaicznych ,,Mój Prąd”. Każda osoba, która zgłosi instalację do Operatora Sieci Dystrybucyjnej, ma prawo starać się o dofinansowanie w wysokości 5000zł. Obecnie czekamy na uruchomienie III edycji programu.

UWAGA!!!
Osoby, które nie zdążyły złożyć wniosku o dofinansowanie przed 07.12.2020r ( II edycja programu ) i te, które założyły instalację fotowoltaiczną między II a III edycją, będą mogły ubiegać się o dofinansowanie w III naborze.

Procedura składania wniosku

 • Instalujemy instalację na dachu Klienta
 • Zgłaszamy instalację u Operatora Sieci
 • Operator wymienia licznik na dwukierunkowy
 • Otrzymujemy nową umowę od Operatora Sieci
 • Zgłaszamy instalację do programu “Mój Prąd”

Wymagane dokumenty

 • Upoważnienie do złożenia dokumentów w imieniu Klienta
 • Nr nowej umowy z Operatorem Sieci
 • Wniosek o dofinansowanie

Wszystkie formalności związane ze zgłoszeniem instalacji do dystrybutora oraz złożeniem wniosku o dofinansowanie dla naszych klientów, załatwiamy bezpłatnie

Serwis

Cennik usług serwisowych

Diagnostyka i opomiarowanie instalacji po montażu: Klienci FreeSun Pozostali
 • Sprawdzenie pełnego okablowania
 • Pełna konfiguracja instalacji
 • Uruchomienie instalacji
0 zł 440 zł
Diagnostyka zabezpieczeń instalacji
 • Pomiar pełnej rezystencji (izolacja, uziemienie)
 • Napięcie AC i DC
 • Pomiar czasu reakcji wyłącznika różnicowo-prądowego
0 zł 400 zł
Serwis okresowy
 • Diagnostyka inwertera i paneli PV
 • Pełne opomiarowanie instalacji
250 zł 700 zł
Wymiana paneli/ szt. 250 zł 400 zł
Wymiana inwertera 250 zł 400 zł
Mycie instalacji fotowoltaicznej 300 zł 500 zł

Wszystkie naprawy oraz diagnostyka instalacji wynikająca z warunków gwarancji jest wykonywana w jej zakresie.

Dojazd do Klienta do 50 km jest darmowy. Powyżej 50 km każdy następny kilometr koszt 1,20 zł.

Baza wiedzy