Fotowoltaika Radzyń Podlaski dla firm i do domu

Jak działa instalacja fotowoltaiczna krok po kroku

1
Promienie słoneczne padają na panele fotowoltaiczne.
2
Panele fotowoltaiczne przetwarzają promienie słoneczne w prąd stały.
3
Prąd stały jest wysyłany do inwertera. To urządzenie, którego jedną z funkcji jest zamiana prądu stałego na zmienny.
4
Prąd zmienny może już zasilać nasze domowe urządzenia a my możemy się cieszyć darmową energią w naszym domu.
UWAGA!

PANELE SŁONECZNE RADZYŃ PODLASKI – MONTAŻ INSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH – PANELI

 

Zaletą korzystania z instalacji fotowoltaicznych są oszczędności
Jesteś zaniepokojony wysokością rachunków za energię elektryczną, które otrzymujesz? Można to zmienić dzięki fotowoltaice. Zapewne obawiasz się tego, że na początku trzeba będzie wydać pewną kwotę na montaż instalacji. Pamiętaj jednak o tym, że można ubiegać się o rządową dotację. Dotyczy to również mieszkańców Radzynia Podlaskiego i okolic tego miasta. Często jest tak, że jeśli na terenie posesji pojawia się fotowoltaika, to osoby mieszkające na tej samej ulicy z ciekawością pytają sąsiada o szczegóły inwestycji. W ten sposób również inne osoby mieszkające w tej okolicy decydują się na montaż paneli słonecznych. Wielu ludzi dowiaduje się również o istnieniu takiej możliwości dzięki mediom. Nie jest o to wcale trudno. Praktycznie codziennie w telewizji, radiu i na portalach internetowych mówi się o fotowoltaice. Jest to obecnie bardzo popularny temat. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest wysoka świadomość mieszkańców naszego kraju dotycząca konieczności dbania o stan środowiska naturalnego. Panele słoneczne to najbardziej ekologiczny sposób pozyskiwania energii spośród wszystkich aktualnie dostępnych.

Jak działają panele fotowoltaiczne, które można zamontować również w Radzyniu Podlaskim? Mamy tutaj do czynienia z zamianą promieni słonecznych w prąd elektryczny stały. Trafia on do niezwykle istotnego elementu konstrukcji, jakim jest falownik. Tam następuje jego zmiana w prąd zmienny. To właśnie ta energia elektryczna, z której korzystasz podłączając jakikolwiek sprzęt elektroniczny do gniazdka. Należy wspomnieć o tym, że nadwyżka wyprodukowanej energii zasila sieć. Można z niej skorzystać w późniejszym terminie. Fotowoltaika może zostać zamontowana płaskim dachu domu znajdującego się na jednej z ulic Radzynia Podlaskiego. Należy jednak wcześniej sprawdzić, czy konstrukcja wytrzyma tak duży ciężar. Kolejna możliwość to umieszczenie paneli fotowoltaicznych na skośnym dachu. W tym przypadku fachowcy zajmujący się montażem używają aluminiowych szyn oraz specjalnych śrub. Istnieje również możliwość położenia paneli na powierzchni gruntu. Profesjonaliści zamontują je w taki sposób, aby znajdujące się tuż obok rośliny nie były zagrożone zacienieniem.

Instalacja krok po kroku

1

Indywidualna konsultacja i audyt

Na bezpłatnym spotkaniu określimy zapotrzebowanie energetyczne gospodarstwa domowego. Następnie nasz Doradca sprawdzi możliwości montażowe na budynku.

2

Projekt

Na podstawie szczegółowych informacji uzyskanych na pierwszym spotkaniu, stworzymy indywidualny projekt wraz z wyceną i kalkulacją zwrotu instalacji. W projekcie będą zawarte dane techniczne instalacji dobrane pod wymogi techniczne budynku.

3

Montaż i uruchomienie

Zapewniamy profesjonalny montaż przez wykwalifikowanych instalatorów. Każdy nasz montaż jest objęty gwarancją. Po zakończeniu instalacji nasz pracownik uruchamia i sprawdza poprawność działania instalacji.

4

Zgłoszenie instalacji do Dystrybutora

Zgłaszamy instalację do dystrybutora, klient czeka na wymianę licznika na tzw. licznik dwukierunkowy oraz nową umowę prosumencką. Związane jest to ze złożeniem przez nas odpowiednich dokumentów w odpowiednim oddziale u dostawcy energii.
UWAGA! Dopiero po wymianie licznika na licznik dwukierunkowy, Klient może uruchomić instalację!!!

5

Dofinansowanie Mój Prąd

Po uzyskaniu od dystrybutora nowej umowy dwukierunkowej, składamy wszelkie dokumenty potrzebne do uzyskania dofinansowania z programu Mój Prąd.

6

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Naszym klientom oferujemy stałą opiekę serwisową w czasie trwania gwarancji, jak i po jej zakończeniu. Nasi Klienci korzystają z serwisu pogwarancyjnego na preferencyjnych warunkach.

Skontaktuj się

Korzyści z instalacji fotowoltaicznych

Oszczędności

Ceny za prąd jeszcze nigdy nie rosły tak szybko. Jest to dosyć spore obciążenie budżetu domowego. W przypadku instalacji fotowoltaicznej, redukujemy nasze rachunki praktycznie do zera. Mamy również odliczenia kosztów instalacji od podatku dochodowego.

Szybki zwrot inwestycji

Do szybkiego zwrotu inwestycji przyczyniają się, nie tylko spore oszczędności wynikające z redukcji rachunków za prąd. Mamy również możliwość skorzystania z kilku programów dofinansowania ( Mój Prąd, Agroenergia ).

Niezależność

Dzięki instalacji fotowoltaicznej stajesz się niezależnym dostawcą prądu. Dzięki magazynowaniu nadwyżek energii z własnego prądu można korzystać 24h/dobę.

Bezpieczeństwo

Skuteczne zabezpieczenie przed stale rosnącymi cenami energii.

Mój prąd

Od 13 stycznia 2020r. wystartował program wspierający finansowanie instalacji fotowoltaicznych ,,Mój Prąd”. Każda osoba, która zgłosi instalację do Operatora Sieci Dystrybucyjnej, ma prawo starać się o dofinansowanie w wysokości 5000zł. Obecnie czekamy na uruchomienie III edycji programu.

UWAGA!!!
Osoby, które nie zdążyły złożyć wniosku o dofinansowanie przed 07.12.2020r ( II edycja programu ) i te, które założyły instalację fotowoltaiczną między II a III edycją, będą mogły ubiegać się o dofinansowanie w III naborze.

Procedura składania wniosku

 • Instalujemy instalację na dachu Klienta
 • Zgłaszamy instalację u Operatora Sieci
 • Operator wymienia licznik na dwukierunkowy
 • Otrzymujemy nową umowę od Operatora Sieci
 • Zgłaszamy instalację do programu “Mój Prąd”

Wymagane dokumenty

 • Upoważnienie do złożenia dokumentów w imieniu Klienta
 • Nr nowej umowy z Operatorem Sieci
 • Wniosek o dofinansowanie

Wszystkie formalności związane ze zgłoszeniem instalacji do dystrybutora oraz złożeniem wniosku o dofinansowanie dla naszych klientów, załatwiamy bezpłatnie

Serwis

Cennik usług serwisowych

Diagnostyka i opomiarowanie instalacji po montażu: Klienci FreeSun Pozostali
 • Sprawdzenie pełnego okablowania
 • Pełna konfiguracja instalacji
 • Uruchomienie instalacji
0 zł 440 zł
Diagnostyka zabezpieczeń instalacji
 • Pomiar pełnej rezystencji (izolacja, uziemienie)
 • Napięcie AC i DC
 • Pomiar czasu reakcji wyłącznika różnicowo-prądowego
0 zł 400 zł
Serwis okresowy
 • Diagnostyka inwertera i paneli PV
 • Pełne opomiarowanie instalacji
250 zł 700 zł
Wymiana paneli/ szt. 250 zł 400 zł
Wymiana inwertera 250 zł 400 zł
Mycie instalacji fotowoltaicznej 300 zł 500 zł

Wszystkie naprawy oraz diagnostyka instalacji wynikająca z warunków gwarancji jest wykonywana w jej zakresie.

Dojazd do Klienta do 50 km jest darmowy. Powyżej 50 km każdy następny kilometr koszt 1,20 zł.

Baza wiedzy