Fotowoltaika Sandomierz dla firm i do domu

Jak działa instalacja fotowoltaiczna krok po kroku

1
Promienie słoneczne padają na panele fotowoltaiczne.
2
Panele fotowoltaiczne przetwarzają promienie słoneczne w prąd stały.
3
Prąd stały jest wysyłany do inwertera. To urządzenie, którego jedną z funkcji jest zamiana prądu stałego na zmienny.
4
Prąd zmienny może już zasilać nasze domowe urządzenia a my możemy się cieszyć darmową energią w naszym domu.
UWAGA!

PANELE SŁONECZNE SANDOMIERZ – MONTAŻ INSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH – PANELI

 

 

Zaletą korzystania z instalacji fotowoltaicznych są oszczędności
Wielu mieszkańców Sandomierza narzeka na wysokość otrzymywanych przez nich rachunków za energię elektryczną. Istnieje sposób na to, aby nieco obniżyć te kwoty. Wystarczy zacząć pozyskiwać prąd dzięki panelom fotowoltaicznym. Większość mieszkańców naszego kraju już o nich słyszała. Jest to głośny temat. Mówi się o tym w największych polskich telewizjach. Najpopularniejsze portale internetowe publikują artykuły o fotowoltaice. Również mieszkańcy Sandomierza coraz chętniej decydują się na montaż tego rodzaju instalacji na terenie należących do nich posesji. Wyraźnie świadczy o tym liczba firm działających w branży fotowoltaicznej, które obejmują zasięgiem działania Sandomierz i jego okolice. Wydaje się, że w bliskiej przyszłości będzie ich jeszcze więcej. Ten trend dotyczy całego naszego kraju. Chodzi nie tylko o to, że można płacić znacznie niższe rachunki, niż do tej pory. Korzystając z fotowoltaiki dbasz również o środowisko naturalne. Nie ma bardziej ekologicznego sposobu na produkcję energii elektrycznej, niż stosowanie paneli słonecznych.

Jest to bezpieczny system. Nie są tutaj emitowane żadne szkodliwe substancje. Panele nie muszą być zamontowane na powierzchni gruntu. Jeżeli tak zdecydujesz, znajdą się na dachu. W takim przypadku nie zajmują nawet kawałka powierzchni przydomowego ogrodu. Wiele zależy od tego, z jakim rodzajem dachu mamy do czynienia. Jeżeli jest on płaski, najpierw trzeba upewnić się, że konstrukcja wytrzyma ciężar instalacji. Jeżeli fachowcy orzekną, że tak, będzie można przystąpić do właściwych prac. W przypadku skośnego dachu pracownicy firmy zajmującej się montażem fotowoltaiki w Sandomierzu i jego okolicach zastosują specjalne aluminiowe szyny. Jeżeli prace zostaną wykonane przez prawdziwych profesjonalistów można liczyć na to, że panele będą spełniać swoją funkcję nawet przez kilka dziesięcioleci. Jeżeli chodzi o moc instalacji fotowoltaicznej, zależy to od kilku istotnych czynników. Ważne jest to, jaką powierzchnię ma dach lub grunt, na którym zamontowany zostanie system opisywany w tym artykule. W przypadku dachu ważny jest kąt jego nachylenia. Mieszkasz w Sandomierzu? Fotowoltaika to rozwiązanie, którym powinieneś się zainteresować.

Instalacja krok po kroku

1

Indywidualna konsultacja i audyt

Na bezpłatnym spotkaniu określimy zapotrzebowanie energetyczne gospodarstwa domowego. Następnie nasz Doradca sprawdzi możliwości montażowe na budynku.

2

Projekt

Na podstawie szczegółowych informacji uzyskanych na pierwszym spotkaniu, stworzymy indywidualny projekt wraz z wyceną i kalkulacją zwrotu instalacji. W projekcie będą zawarte dane techniczne instalacji dobrane pod wymogi techniczne budynku.

3

Montaż i uruchomienie

Zapewniamy profesjonalny montaż przez wykwalifikowanych instalatorów. Każdy nasz montaż jest objęty gwarancją. Po zakończeniu instalacji nasz pracownik uruchamia i sprawdza poprawność działania instalacji.

4

Zgłoszenie instalacji do Dystrybutora

Zgłaszamy instalację do dystrybutora, klient czeka na wymianę licznika na tzw. licznik dwukierunkowy oraz nową umowę prosumencką. Związane jest to ze złożeniem przez nas odpowiednich dokumentów w odpowiednim oddziale u dostawcy energii.
UWAGA! Dopiero po wymianie licznika na licznik dwukierunkowy, Klient może uruchomić instalację!!!

5

Dofinansowanie Mój Prąd

Po uzyskaniu od dystrybutora nowej umowy dwukierunkowej, składamy wszelkie dokumenty potrzebne do uzyskania dofinansowania z programu Mój Prąd.

6

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Naszym klientom oferujemy stałą opiekę serwisową w czasie trwania gwarancji, jak i po jej zakończeniu. Nasi Klienci korzystają z serwisu pogwarancyjnego na preferencyjnych warunkach.

Skontaktuj się

Korzyści z instalacji fotowoltaicznych

Oszczędności

Ceny za prąd jeszcze nigdy nie rosły tak szybko. Jest to dosyć spore obciążenie budżetu domowego. W przypadku instalacji fotowoltaicznej, redukujemy nasze rachunki praktycznie do zera. Mamy również odliczenia kosztów instalacji od podatku dochodowego.

Szybki zwrot inwestycji

Do szybkiego zwrotu inwestycji przyczyniają się, nie tylko spore oszczędności wynikające z redukcji rachunków za prąd. Mamy również możliwość skorzystania z kilku programów dofinansowania ( Mój Prąd, Agroenergia ).

Niezależność

Dzięki instalacji fotowoltaicznej stajesz się niezależnym dostawcą prądu. Dzięki magazynowaniu nadwyżek energii z własnego prądu można korzystać 24h/dobę.

Bezpieczeństwo

Skuteczne zabezpieczenie przed stale rosnącymi cenami energii.

Mój prąd

Od 13 stycznia 2020r. wystartował program wspierający finansowanie instalacji fotowoltaicznych ,,Mój Prąd”. Każda osoba, która zgłosi instalację do Operatora Sieci Dystrybucyjnej, ma prawo starać się o dofinansowanie w wysokości 5000zł. Obecnie czekamy na uruchomienie III edycji programu.

UWAGA!!!
Osoby, które nie zdążyły złożyć wniosku o dofinansowanie przed 07.12.2020r ( II edycja programu ) i te, które założyły instalację fotowoltaiczną między II a III edycją, będą mogły ubiegać się o dofinansowanie w III naborze.

Procedura składania wniosku

 • Instalujemy instalację na dachu Klienta
 • Zgłaszamy instalację u Operatora Sieci
 • Operator wymienia licznik na dwukierunkowy
 • Otrzymujemy nową umowę od Operatora Sieci
 • Zgłaszamy instalację do programu “Mój Prąd”

Wymagane dokumenty

 • Upoważnienie do złożenia dokumentów w imieniu Klienta
 • Nr nowej umowy z Operatorem Sieci
 • Wniosek o dofinansowanie

Wszystkie formalności związane ze zgłoszeniem instalacji do dystrybutora oraz złożeniem wniosku o dofinansowanie dla naszych klientów, załatwiamy bezpłatnie

Serwis

Cennik usług serwisowych

Diagnostyka i opomiarowanie instalacji po montażu: Klienci FreeSun Pozostali
 • Sprawdzenie pełnego okablowania
 • Pełna konfiguracja instalacji
 • Uruchomienie instalacji
0 zł 440 zł
Diagnostyka zabezpieczeń instalacji
 • Pomiar pełnej rezystencji (izolacja, uziemienie)
 • Napięcie AC i DC
 • Pomiar czasu reakcji wyłącznika różnicowo-prądowego
0 zł 400 zł
Serwis okresowy
 • Diagnostyka inwertera i paneli PV
 • Pełne opomiarowanie instalacji
250 zł 700 zł
Wymiana paneli/ szt. 250 zł 400 zł
Wymiana inwertera 250 zł 400 zł
Mycie instalacji fotowoltaicznej 300 zł 500 zł

Wszystkie naprawy oraz diagnostyka instalacji wynikająca z warunków gwarancji jest wykonywana w jej zakresie.

Dojazd do Klienta do 50 km jest darmowy. Powyżej 50 km każdy następny kilometr koszt 1,20 zł.

Baza wiedzy