Fotowoltaika Siedlce dla firm i do domu

Jak działa instalacja fotowoltaiczna krok po kroku

1
Promienie słoneczne padają na panele fotowoltaiczne.
2
Panele fotowoltaiczne przetwarzają promienie słoneczne w prąd stały.
3
Prąd stały jest wysyłany do inwertera. To urządzenie, którego jedną z funkcji jest zamiana prądu stałego na zmienny.
4
Prąd zmienny może już zasilać nasze domowe urządzenia a my możemy się cieszyć darmową energią w naszym domu.
UWAGA!

PANELE SŁONECZNE SIEDLCE – MONTAŻ INSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH – PANELI

 

Korzyści z instalacji fotowoltaicznych

Oszczędności

Ciągłe podwyżki cen energii dawno nie były tak wysokie, jak ma to miejsce obecnie. Każdy w domu ma sprzęt elektroniczny, który ułatwia nam codzienne funkcjonowanie. Możesz zapewnić sobie niemalże darmową energię i obniżyć swoje rachunki na następne dziesiątki lat.

Szybki zwrot inwestycji

Inwestujesz w sprzęt, który będzie pracował dla Ciebie przez resztę Twojego życia, tworząc dla Ciebie prąd. Nie tylko możesz korzystać z darmowej energii, ale też skorzystać z ulgi na montaż urządzeń pozyskujących zieloną energię oraz z programów dofinansowań, tj. Mój Prąd czy Agroenergia.

Niezależność

Instalacja fotowoltaiczna daje Ci niezależność od dostawców energetycznych, dzięki czemu możesz korzystać z własnego prądu całodobowo. Nagromadzone nadwyżki prądu możesz magazynować lub odsprzedawać do dostawcy, z którym masz podpisaną umowę.

Bezpieczeństwo finansowe

Nie musisz się martwić ciągle rosnącymi cenami, ponieważ masz swoją prywatną małą elektrownię.

Każda instalacja fotowoltaiczna składa się z paneli PV, a w ich wnętrzu są ogniwa fotowoltaiczne, które przechwytują fotony ze słońca, czyli najmniejsze cząsteczki światła. Ogniwa mogą mieć budowę mono- lub polikrystaliczną i od Ciebie zależy, jakie wybierzesz. Ogniwa monokrystaliczne są bardziej wydajne, ale też droższe i rzadziej montowane; najczęściej wybierane są panele PV polikrystaliczne. Pochłaniane przez panele fotony spotykają się z elektronami i tworzy się między nimi napięcie w wyniku różnicy potencjałów, co jest przesyłane do falownika, by uregulował powstały prąd. Po czym może on służyć do zasilania urządzeń elektrycznych w bezpieczny sposób.

Odpowiednia konstrukcja i montaż instalacji pozwala korzystać z jej właściwości przez dekady, dzięki czemu posłużą one Tobie do końca życia, a także Twoim dzieciom i wnukom. Jeśli nie mamy dużej powierzchni gruntu, to wykorzystujemy dach domu do zamontowania fotowoltaiki.

Konstrukcja na dachu skośnym

Bezpośrednio do dachu mocujemy szyny zrobione z aluminium, które będą podstawą dla paneli. Do szyn przykręcane są specjalne uchwyty, w których umieszcza się i zabezpiecza panele pod odpowiednim kątem, aby były wystawione na działanie jak największej ilości promieni słonecznych.

Konstrukcja na dachu płaskim

W tym przypadku musimy najpierw sprawdzić możliwości dachu, ponieważ montowane panele mają swoją wagę, która spocznie tam na bardzo długo. Jeśli konstrukcja dachu jest wytrzymała, to montujemy panele na stelażach – nie ma konieczności ingerencji w dach, bo wykorzystuje się montaż obciążeniowy.

Konstrukcja na gruncie

Możemy tez zamontować kilka rzędów paneli w dowolnym miejscu na działce, gdzie nie będą one narażone na uszkodzenia mechaniczne powodowane łamiącymi się gałęziami. Ważne jest także, by to miejsce nie było zacienione, a wystawione bezpośrednio na działanie promieni słonecznych. Panele można montować pionowo lub poziomo.

Instalacja krok po kroku

1

Indywidualna konsultacja i audyt

Na bezpłatnym spotkaniu określimy zapotrzebowanie energetyczne gospodarstwa domowego. Następnie nasz Doradca sprawdzi możliwości montażowe na budynku.

2

Projekt

Na podstawie szczegółowych informacji uzyskanych na pierwszym spotkaniu, stworzymy indywidualny projekt wraz z wyceną i kalkulacją zwrotu instalacji. W projekcie będą zawarte dane techniczne instalacji dobrane pod wymogi techniczne budynku.

3

Montaż i uruchomienie

Zapewniamy profesjonalny montaż przez wykwalifikowanych instalatorów. Każdy nasz montaż jest objęty gwarancją. Po zakończeniu instalacji nasz pracownik uruchamia i sprawdza poprawność działania instalacji.

4

Zgłoszenie instalacji do Dystrybutora

Zgłaszamy instalację do dystrybutora, klient czeka na wymianę licznika na tzw. licznik dwukierunkowy oraz nową umowę prosumencką. Związane jest to ze złożeniem przez nas odpowiednich dokumentów w odpowiednim oddziale u dostawcy energii.
UWAGA! Dopiero po wymianie licznika na licznik dwukierunkowy, Klient może uruchomić instalację!!!

5

Dofinansowanie Mój Prąd

Po uzyskaniu od dystrybutora nowej umowy dwukierunkowej, składamy wszelkie dokumenty potrzebne do uzyskania dofinansowania z programu Mój Prąd.

6

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Naszym klientom oferujemy stałą opiekę serwisową w czasie trwania gwarancji, jak i po jej zakończeniu. Nasi Klienci korzystają z serwisu pogwarancyjnego na preferencyjnych warunkach.

Skontaktuj się

Korzyści z instalacji fotowoltaicznych

Oszczędności

Ceny za prąd jeszcze nigdy nie rosły tak szybko. Jest to dosyć spore obciążenie budżetu domowego. W przypadku instalacji fotowoltaicznej, redukujemy nasze rachunki praktycznie do zera. Mamy również odliczenia kosztów instalacji od podatku dochodowego.

Szybki zwrot inwestycji

Do szybkiego zwrotu inwestycji przyczyniają się, nie tylko spore oszczędności wynikające z redukcji rachunków za prąd. Mamy również możliwość skorzystania z kilku programów dofinansowania ( Mój Prąd, Agroenergia ).

Niezależność

Dzięki instalacji fotowoltaicznej stajesz się niezależnym dostawcą prądu. Dzięki magazynowaniu nadwyżek energii z własnego prądu można korzystać 24h/dobę.

Bezpieczeństwo

Skuteczne zabezpieczenie przed stale rosnącymi cenami energii.

Mój prąd

Od 13 stycznia 2020r. wystartował program wspierający finansowanie instalacji fotowoltaicznych ,,Mój Prąd”. Każda osoba, która zgłosi instalację do Operatora Sieci Dystrybucyjnej, ma prawo starać się o dofinansowanie w wysokości 5000zł. Obecnie czekamy na uruchomienie III edycji programu.

UWAGA!!!
Osoby, które nie zdążyły złożyć wniosku o dofinansowanie przed 07.12.2020r ( II edycja programu ) i te, które założyły instalację fotowoltaiczną między II a III edycją, będą mogły ubiegać się o dofinansowanie w III naborze.

Procedura składania wniosku

 • Instalujemy instalację na dachu Klienta
 • Zgłaszamy instalację u Operatora Sieci
 • Operator wymienia licznik na dwukierunkowy
 • Otrzymujemy nową umowę od Operatora Sieci
 • Zgłaszamy instalację do programu “Mój Prąd”

Wymagane dokumenty

 • Upoważnienie do złożenia dokumentów w imieniu Klienta
 • Nr nowej umowy z Operatorem Sieci
 • Wniosek o dofinansowanie

Wszystkie formalności związane ze zgłoszeniem instalacji do dystrybutora oraz złożeniem wniosku o dofinansowanie dla naszych klientów, załatwiamy bezpłatnie

Serwis

Cennik usług serwisowych

Diagnostyka i opomiarowanie instalacji po montażu: Klienci FreeSun Pozostali
 • Sprawdzenie pełnego okablowania
 • Pełna konfiguracja instalacji
 • Uruchomienie instalacji
0 zł 440 zł
Diagnostyka zabezpieczeń instalacji
 • Pomiar pełnej rezystencji (izolacja, uziemienie)
 • Napięcie AC i DC
 • Pomiar czasu reakcji wyłącznika różnicowo-prądowego
0 zł 400 zł
Serwis okresowy
 • Diagnostyka inwertera i paneli PV
 • Pełne opomiarowanie instalacji
250 zł 700 zł
Wymiana paneli/ szt. 250 zł 400 zł
Wymiana inwertera 250 zł 400 zł
Mycie instalacji fotowoltaicznej 300 zł 500 zł

Wszystkie naprawy oraz diagnostyka instalacji wynikająca z warunków gwarancji jest wykonywana w jej zakresie.

Dojazd do Klienta do 50 km jest darmowy. Powyżej 50 km każdy następny kilometr koszt 1,20 zł.

Baza wiedzy