Fotowoltaika Sokołów Podlaski dla firm i do domu

Jak działa instalacja fotowoltaiczna krok po kroku

1
Promienie słoneczne padają na panele fotowoltaiczne.
2
Panele fotowoltaiczne przetwarzają promienie słoneczne w prąd stały.
3
Prąd stały jest wysyłany do inwertera. To urządzenie, którego jedną z funkcji jest zamiana prądu stałego na zmienny.
4
Prąd zmienny może już zasilać nasze domowe urządzenia a my możemy się cieszyć darmową energią w naszym domu.
UWAGA!

PANELE SŁONECZNE SOKOŁÓW PODLASKI – MONTAŻ INSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH – PANELI

 

Wiele osób narzeka na wysokość otrzymywanych przez nie rachunków za energię elektryczną. Poszukiwane są rozwiązania dające oszczędności. Jednym z tych, które skutecznie rozwiązują problem wysokich opłat jest fotowoltaika. Mieszkańcy Sokołowa Podlaskiego z pewnością już o niej słyszeli. To temat, który jest często poruszany w polskich mediach. Najpopularniejsze portale internetowe często publikują artykuły na temat takich ekologicznych sposobów pozyskiwania energii elektrycznej, jak stosowanie paneli słonecznych. Można je zobaczyć również na terenie wielu posesji zlokalizowanych w Sokołowie Podlaskim i jego okolicach. Nie jest to może jeszcze widok, który można uznać za powszechny, ale coraz bliżej jest czasów, w których będzie można tak powiedzieć. Należy odnotować, że zwrot inwestycji następuje tutaj w szybkim tempie. Nawet jeżeli nie posiadasz zbyt wysokiego budżetu możesz liczyć na wsparcie ze strony państwa. Każdy, kto jest zainteresowany zamontowaniem instalacji fotowoltaicznej może złożyć wniosek o dofinansowanie. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w sieci internetowej. Zdecydowanie warto skorzystać z takiej pomocy. To propozycja skierowana również do mieszkańców Sokołowa Podlaskiego. Instalacja jest bezpieczna dla środowiska naturalnego. Nie ma tutaj miejsca emisja szkodliwych substancji do atmosfery. Zaletą paneli fotowoltaicznych jest czas ich bezobsługowej pracy. Wynosi on ponad 25 lat. Co dzieje się z nadwyżką energii wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną zamontowaną w Sokołowie Podlaskim lub jakimkolwiek innym mieście? Jest ona oddawana do sieci. Może być odzyskana, kiedy będzie taka potrzeba. Rozliczanie się z dostawcą energii odbywa się w okresach półrocznych. Gdy okaże się, że wyprodukowałeś większą ilość energii, niż pobrałeś, będziesz mógł ją sprzedać. Dzięki fotowoltaice każdy mieszkaniec Sokołowa Podlaskiego lub jakiegokolwiek innego miasta staje się prosumentem. To oznacza, że zarówno odbiera, jak też produkuje energię elektryczną. Panele słoneczne mogą być zamontowane na dachu. Jego kształt nie jest tutaj aż tak bardzo istotny. W przypadku płaskiej konstrukcji należy upewnić się, czy wytrzyma ona ciężar. Jeżeli okaże się, że tak, fachowcy z firmy zajmującej się montażem fotowoltaiki będą mogli przystąpić do działania. Panele mogą też zostać zainstalowane na powierzchni gruntu. Profesjonaliści przypominają o tym, aby nie popełnić poważnego błędu, jakim jest zbyt niskie założenie fotowoltaiki. W takim przypadku w godzinach porannych oraz wieczorami instalacja będzie produkować mniej energii elektrycznej. Taką poradę usłyszysz od osób zatrudnionych w firmie zamującej się montażem paneli słonecznych w Sokołowie Podlaskim i jego okolicach.

Konstrukcja na skośnym dachu
Dla profesjonalistów nie jest niczym trudnym zamontowanie paneli na dachu, który jest skośny. Używają oni wtedy w trakcie prowadzenia prac m.in. szyn wykonanych z aluminium.

Konstrukcja na płaskim dachu
Najpierw należy upewnić się, że dach wytrzyma ciężar paneli fotowoltaicznych. Potem można przystąpić do właściwych prac montażowych.

Konstrukcja na gruncie
Panele można ustawić w taki sposób, aby nie doszło do zacienienia rosnących w pobliżu roślin.

Instalacja krok po kroku

1

Indywidualna konsultacja i audyt

Na bezpłatnym spotkaniu określimy zapotrzebowanie energetyczne gospodarstwa domowego. Następnie nasz Doradca sprawdzi możliwości montażowe na budynku.

2

Projekt

Na podstawie szczegółowych informacji uzyskanych na pierwszym spotkaniu, stworzymy indywidualny projekt wraz z wyceną i kalkulacją zwrotu instalacji. W projekcie będą zawarte dane techniczne instalacji dobrane pod wymogi techniczne budynku.

3

Montaż i uruchomienie

Zapewniamy profesjonalny montaż przez wykwalifikowanych instalatorów. Każdy nasz montaż jest objęty gwarancją. Po zakończeniu instalacji nasz pracownik uruchamia i sprawdza poprawność działania instalacji.

4

Zgłoszenie instalacji do Dystrybutora

Zgłaszamy instalację do dystrybutora, klient czeka na wymianę licznika na tzw. licznik dwukierunkowy oraz nową umowę prosumencką. Związane jest to ze złożeniem przez nas odpowiednich dokumentów w odpowiednim oddziale u dostawcy energii.
UWAGA! Dopiero po wymianie licznika na licznik dwukierunkowy, Klient może uruchomić instalację!!!

5

Dofinansowanie Mój Prąd

Po uzyskaniu od dystrybutora nowej umowy dwukierunkowej, składamy wszelkie dokumenty potrzebne do uzyskania dofinansowania z programu Mój Prąd.

6

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Naszym klientom oferujemy stałą opiekę serwisową w czasie trwania gwarancji, jak i po jej zakończeniu. Nasi Klienci korzystają z serwisu pogwarancyjnego na preferencyjnych warunkach.

Skontaktuj się

Korzyści z instalacji fotowoltaicznych

Oszczędności

Ceny za prąd jeszcze nigdy nie rosły tak szybko. Jest to dosyć spore obciążenie budżetu domowego. W przypadku instalacji fotowoltaicznej, redukujemy nasze rachunki praktycznie do zera. Mamy również odliczenia kosztów instalacji od podatku dochodowego.

Szybki zwrot inwestycji

Do szybkiego zwrotu inwestycji przyczyniają się, nie tylko spore oszczędności wynikające z redukcji rachunków za prąd. Mamy również możliwość skorzystania z kilku programów dofinansowania ( Mój Prąd, Agroenergia ).

Niezależność

Dzięki instalacji fotowoltaicznej stajesz się niezależnym dostawcą prądu. Dzięki magazynowaniu nadwyżek energii z własnego prądu można korzystać 24h/dobę.

Bezpieczeństwo

Skuteczne zabezpieczenie przed stale rosnącymi cenami energii.

Mój prąd

Od 13 stycznia 2020r. wystartował program wspierający finansowanie instalacji fotowoltaicznych ,,Mój Prąd”. Każda osoba, która zgłosi instalację do Operatora Sieci Dystrybucyjnej, ma prawo starać się o dofinansowanie w wysokości 5000zł. Obecnie czekamy na uruchomienie III edycji programu.

UWAGA!!!
Osoby, które nie zdążyły złożyć wniosku o dofinansowanie przed 07.12.2020r ( II edycja programu ) i te, które założyły instalację fotowoltaiczną między II a III edycją, będą mogły ubiegać się o dofinansowanie w III naborze.

Procedura składania wniosku

 • Instalujemy instalację na dachu Klienta
 • Zgłaszamy instalację u Operatora Sieci
 • Operator wymienia licznik na dwukierunkowy
 • Otrzymujemy nową umowę od Operatora Sieci
 • Zgłaszamy instalację do programu “Mój Prąd”

Wymagane dokumenty

 • Upoważnienie do złożenia dokumentów w imieniu Klienta
 • Nr nowej umowy z Operatorem Sieci
 • Wniosek o dofinansowanie

Wszystkie formalności związane ze zgłoszeniem instalacji do dystrybutora oraz złożeniem wniosku o dofinansowanie dla naszych klientów, załatwiamy bezpłatnie

Serwis

Cennik usług serwisowych

Diagnostyka i opomiarowanie instalacji po montażu: Klienci FreeSun Pozostali
 • Sprawdzenie pełnego okablowania
 • Pełna konfiguracja instalacji
 • Uruchomienie instalacji
0 zł 440 zł
Diagnostyka zabezpieczeń instalacji
 • Pomiar pełnej rezystencji (izolacja, uziemienie)
 • Napięcie AC i DC
 • Pomiar czasu reakcji wyłącznika różnicowo-prądowego
0 zł 400 zł
Serwis okresowy
 • Diagnostyka inwertera i paneli PV
 • Pełne opomiarowanie instalacji
250 zł 700 zł
Wymiana paneli/ szt. 250 zł 400 zł
Wymiana inwertera 250 zł 400 zł
Mycie instalacji fotowoltaicznej 300 zł 500 zł

Wszystkie naprawy oraz diagnostyka instalacji wynikająca z warunków gwarancji jest wykonywana w jej zakresie.

Dojazd do Klienta do 50 km jest darmowy. Powyżej 50 km każdy następny kilometr koszt 1,20 zł.

Baza wiedzy