Fotowoltaika Starachowice dla firm i do domu

Jak działa instalacja fotowoltaiczna krok po kroku

1
Promienie słoneczne padają na panele fotowoltaiczne.
2
Panele fotowoltaiczne przetwarzają promienie słoneczne w prąd stały.
3
Prąd stały jest wysyłany do inwertera. To urządzenie, którego jedną z funkcji jest zamiana prądu stałego na zmienny.
4
Prąd zmienny może już zasilać nasze domowe urządzenia a my możemy się cieszyć darmową energią w naszym domu.
UWAGA!

PANELE SŁONECZNE STARACHOWICE – MONTAŻ INSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH – PANELI

Korzyści z posiadania instalacji fotowoltaicznej

 

Oszczędności
Szybki wzrost cen energii w ostatnich latach może powodować znaczny uszczerbek w budżecie wielu gospodarstw domowych, dlatego proponujemy sposób na zredukowanie rachunków za prąd. Instalacja fotowoltaiki pozwoli Ci obniżyć opłaty, a prawo daje możliwość odliczenia kosztów za montaż od podatku dochodowego.

Szybki zwrot inwestycji
Zdajemy sobie sprawę, że wybór instalacji paneli fotowoltaicznych to niemały wydatek, dlatego proponujemy Ci skorzystanie z dofinansowań. Mój Prąd oraz Agroenergia to tylko niektóre z dostępnych programów dofinansowujących zieloną energię.

Niezależność energetyczna
Pozyskując samodzielnie prąd, stajesz się swego rodzaju prywatną elektrownią i możesz magazynować energię elektryczną, by korzystać z niej całą dobę. Uniezależnienie się od zewnętrznych dostawców to duży krok zbliżający Cię do pełnej niezależności także pod innymi względami, ponieważ zyskujesz możliwość połączenia fotowoltaiki z innymi urządzeniami wykorzystującymi odnawialne źródła.

Bezpieczeństwo finansowe
W chwili włączenia paneli nie musisz przejmować się ciągłymi podwyżkami za prąd i surowce energetyczne.

Panele fotowoltaiczne działają poprzez pozyskiwanie i przetwarzanie energii z promieni słonecznych. Do zawartych w panelach ogniw dostają się fotony, które są najmniejszymi cząstkami światła, po czym stykają się z elektronami. Wtedy wytwarza się napięcie, które falownik zamienia w prąd zmienny wykorzystywany do zasilania urządzeń w naszych domach. Na rynku występują obecnie dwa rodzaje paneli fotowoltaicznych – mono- i polikrystaliczne. Żywotność obu typów jest podobna i wynosi kilkadziesiąt lat, a właściwie zamontowana konstrukcja pozwoli bezawaryjnie użytkować sprzęt. Panele fotowoltaiczne montujemy na dachu lub na gruncie zależnie od preferencji klienta.

Konstrukcja na dachu skośnym
Ekipa montująca panele dobierze najlepszą konstrukcję dopasowaną do rodzaju dachu. Zwykle jest to aluminiowa para szyn do utrzymywania paneli w odpowiedniej pozycji. Aluminiowe szyny są wyposażane w przykręcane zaciski, a w nie montowane są panele.

Konstrukcja na dachu płaskim
Przed przejściem do montażu sprawdzamy wytrzymałość dachu, ponieważ najczęściej umieszczamy na płaskich dachach konstrukcje balastowe. Instalacja może być w takim przypadku ustawiona pod dowolnym kątem i w wybranym kierunku, aby mogła przynosić jak najlepsze efekty podczas największej widoczności i aktywności słonecznej.

Konstrukcja na gruncie
Stelaże z panelami ustawia się w kilku rzędach pionowo lub poziomo. Dzięki takiemu rozwiązaniu powierzchnia paneli jest zabezpieczona przed uszkodzeniami i zacienieniem.

Instalacja krok po kroku

1

Indywidualna konsultacja i audyt

Na bezpłatnym spotkaniu określimy zapotrzebowanie energetyczne gospodarstwa domowego. Następnie nasz Doradca sprawdzi możliwości montażowe na budynku.

2

Projekt

Na podstawie szczegółowych informacji uzyskanych na pierwszym spotkaniu, stworzymy indywidualny projekt wraz z wyceną i kalkulacją zwrotu instalacji. W projekcie będą zawarte dane techniczne instalacji dobrane pod wymogi techniczne budynku.

3

Montaż i uruchomienie

Zapewniamy profesjonalny montaż przez wykwalifikowanych instalatorów. Każdy nasz montaż jest objęty gwarancją. Po zakończeniu instalacji nasz pracownik uruchamia i sprawdza poprawność działania instalacji.

4

Zgłoszenie instalacji do Dystrybutora

Zgłaszamy instalację do dystrybutora, klient czeka na wymianę licznika na tzw. licznik dwukierunkowy oraz nową umowę prosumencką. Związane jest to ze złożeniem przez nas odpowiednich dokumentów w odpowiednim oddziale u dostawcy energii.
UWAGA! Dopiero po wymianie licznika na licznik dwukierunkowy, Klient może uruchomić instalację!!!

5

Dofinansowanie Mój Prąd

Po uzyskaniu od dystrybutora nowej umowy dwukierunkowej, składamy wszelkie dokumenty potrzebne do uzyskania dofinansowania z programu Mój Prąd.

6

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Naszym klientom oferujemy stałą opiekę serwisową w czasie trwania gwarancji, jak i po jej zakończeniu. Nasi Klienci korzystają z serwisu pogwarancyjnego na preferencyjnych warunkach.

Skontaktuj się

Korzyści z instalacji fotowoltaicznych

Oszczędności

Ceny za prąd jeszcze nigdy nie rosły tak szybko. Jest to dosyć spore obciążenie budżetu domowego. W przypadku instalacji fotowoltaicznej, redukujemy nasze rachunki praktycznie do zera. Mamy również odliczenia kosztów instalacji od podatku dochodowego.

Szybki zwrot inwestycji

Do szybkiego zwrotu inwestycji przyczyniają się, nie tylko spore oszczędności wynikające z redukcji rachunków za prąd. Mamy również możliwość skorzystania z kilku programów dofinansowania ( Mój Prąd, Agroenergia ).

Niezależność

Dzięki instalacji fotowoltaicznej stajesz się niezależnym dostawcą prądu. Dzięki magazynowaniu nadwyżek energii z własnego prądu można korzystać 24h/dobę.

Bezpieczeństwo

Skuteczne zabezpieczenie przed stale rosnącymi cenami energii.

Mój prąd

Od 13 stycznia 2020r. wystartował program wspierający finansowanie instalacji fotowoltaicznych ,,Mój Prąd”. Każda osoba, która zgłosi instalację do Operatora Sieci Dystrybucyjnej, ma prawo starać się o dofinansowanie w wysokości 5000zł. Obecnie czekamy na uruchomienie III edycji programu.

UWAGA!!!
Osoby, które nie zdążyły złożyć wniosku o dofinansowanie przed 07.12.2020r ( II edycja programu ) i te, które założyły instalację fotowoltaiczną między II a III edycją, będą mogły ubiegać się o dofinansowanie w III naborze.

Procedura składania wniosku

 • Instalujemy instalację na dachu Klienta
 • Zgłaszamy instalację u Operatora Sieci
 • Operator wymienia licznik na dwukierunkowy
 • Otrzymujemy nową umowę od Operatora Sieci
 • Zgłaszamy instalację do programu “Mój Prąd”

Wymagane dokumenty

 • Upoważnienie do złożenia dokumentów w imieniu Klienta
 • Nr nowej umowy z Operatorem Sieci
 • Wniosek o dofinansowanie

Wszystkie formalności związane ze zgłoszeniem instalacji do dystrybutora oraz złożeniem wniosku o dofinansowanie dla naszych klientów, załatwiamy bezpłatnie

Serwis

Cennik usług serwisowych

Diagnostyka i opomiarowanie instalacji po montażu: Klienci FreeSun Pozostali
 • Sprawdzenie pełnego okablowania
 • Pełna konfiguracja instalacji
 • Uruchomienie instalacji
0 zł 440 zł
Diagnostyka zabezpieczeń instalacji
 • Pomiar pełnej rezystencji (izolacja, uziemienie)
 • Napięcie AC i DC
 • Pomiar czasu reakcji wyłącznika różnicowo-prądowego
0 zł 400 zł
Serwis okresowy
 • Diagnostyka inwertera i paneli PV
 • Pełne opomiarowanie instalacji
250 zł 700 zł
Wymiana paneli/ szt. 250 zł 400 zł
Wymiana inwertera 250 zł 400 zł
Mycie instalacji fotowoltaicznej 300 zł 500 zł

Wszystkie naprawy oraz diagnostyka instalacji wynikająca z warunków gwarancji jest wykonywana w jej zakresie.

Dojazd do Klienta do 50 km jest darmowy. Powyżej 50 km każdy następny kilometr koszt 1,20 zł.

Baza wiedzy