Fotowoltaika Świdnik dla firm i do domu

Jak działa instalacja fotowoltaiczna krok po kroku

1
Promienie słoneczne padają na panele fotowoltaiczne.
2
Panele fotowoltaiczne przetwarzają promienie słoneczne w prąd stały.
3
Prąd stały jest wysyłany do inwertera. To urządzenie, którego jedną z funkcji jest zamiana prądu stałego na zmienny.
4
Prąd zmienny może już zasilać nasze domowe urządzenia a my możemy się cieszyć darmową energią w naszym domu.
UWAGA!

PANELE SŁONECZNE ŚWIDNIK – MONTAŻ INSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH – PANELI

Zalety korzystania z instalacji fotowoltaicznych

 

Jedną z największych zalet paneli fotowoltaicznych jest to, że można dzięki nim znacznie zredukować wysokość rachunków za energię elektryczną. Jest to możliwe do osiągniecia również w Świdniku. Wystarczy zastosować jedno z najnowocześniejszych, a przy tym najbardziej ekologicznych rozwiązań, jakim niewątpliwie jest fotowoltaika. Większość Polaków już o niej słyszała. Obecnie ekologia jest tematem numer jeden w mediach. Bez przerwy głośno mówi się o tym, że trzeba dbać o stan środowiska naturalnego. Trudno wyobrazić sobie bardziej ekologiczny sposób produkcji energii elektrycznej, niż zastosowanie paneli słonecznych. Widać je na coraz większej ilości dachów polskich domów. Montowane są również na powierzchni gruntu. Nie jest to widok, który dziwi mieszkańców Świdnika. O zainteresowaniu mieszkańców tego miasta fotowoltaiką świadczy ilość firm działających w tej branży, których zasięg działania obejmuje tą miejscowość i jej okolice.

Mamy tutaj do czynienia z bezpiecznym dla otoczenia systemem pozyskiwania energii. Panele fotowoltaiczne nie emitują żadnych szkodliwych związków do atmosfery. Mogą być zamontowane na każdym rodzaju dachu. Jeżeli jest on płaski, wcześniej trzeba się upewnić, że wytrzyma ciężar instalacji. Powinni to ocenić profesjonaliści z firmy, która zajmuje się montażem tego rodzaju urządzeń. Jeśli stwierdzą oni, że nie ma żadnych przeciwskazań do rozpoczęcia prac, mogą one od razu się rozpocząć. W przypadku skośnego dachu konieczne będzie zastosowanie przez fachowców aluminiowych szyn oraz śrub. Dzięki nim będzie można być pewnym, że instalacja jest stabilna. Niektórzy mieszkańcy Świdnika lub okolic tego miasta decydują się na montaż fotowoltaiki na ziemi. Nie trzeba wcale obawiać się tego, że panele spowodują zacienienie roślin. Mogą być ustawione w taki sposób, aby nie zaistniało tego rodzaju niebezpieczeństwo. Jeżeli zlecisz realizację zadania osobom, które posiadają odpowiednie doświadczenie możesz być pewien, że żadna z Twoich roślin nie ucierpi. Moc instalacji, która zostanie zamontowana na terenie posesji w Świdniku lub jego okolicach zależy od tego, jaka jest powierzchnia dachu lub gruntu. Interesuje Cię to, jak zbudowane są panele fotowoltaiczne? Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w sieci internetowej.

Instalacja krok po kroku

1

Indywidualna konsultacja i audyt

Na bezpłatnym spotkaniu określimy zapotrzebowanie energetyczne gospodarstwa domowego. Następnie nasz Doradca sprawdzi możliwości montażowe na budynku.

2

Projekt

Na podstawie szczegółowych informacji uzyskanych na pierwszym spotkaniu, stworzymy indywidualny projekt wraz z wyceną i kalkulacją zwrotu instalacji. W projekcie będą zawarte dane techniczne instalacji dobrane pod wymogi techniczne budynku.

3

Montaż i uruchomienie

Zapewniamy profesjonalny montaż przez wykwalifikowanych instalatorów. Każdy nasz montaż jest objęty gwarancją. Po zakończeniu instalacji nasz pracownik uruchamia i sprawdza poprawność działania instalacji.

4

Zgłoszenie instalacji do Dystrybutora

Zgłaszamy instalację do dystrybutora, klient czeka na wymianę licznika na tzw. licznik dwukierunkowy oraz nową umowę prosumencką. Związane jest to ze złożeniem przez nas odpowiednich dokumentów w odpowiednim oddziale u dostawcy energii.
UWAGA! Dopiero po wymianie licznika na licznik dwukierunkowy, Klient może uruchomić instalację!!!

5

Dofinansowanie Mój Prąd

Po uzyskaniu od dystrybutora nowej umowy dwukierunkowej, składamy wszelkie dokumenty potrzebne do uzyskania dofinansowania z programu Mój Prąd.

6

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Naszym klientom oferujemy stałą opiekę serwisową w czasie trwania gwarancji, jak i po jej zakończeniu. Nasi Klienci korzystają z serwisu pogwarancyjnego na preferencyjnych warunkach.

Skontaktuj się

Korzyści z instalacji fotowoltaicznych

Oszczędności

Ceny za prąd jeszcze nigdy nie rosły tak szybko. Jest to dosyć spore obciążenie budżetu domowego. W przypadku instalacji fotowoltaicznej, redukujemy nasze rachunki praktycznie do zera. Mamy również odliczenia kosztów instalacji od podatku dochodowego.

Szybki zwrot inwestycji

Do szybkiego zwrotu inwestycji przyczyniają się, nie tylko spore oszczędności wynikające z redukcji rachunków za prąd. Mamy również możliwość skorzystania z kilku programów dofinansowania ( Mój Prąd, Agroenergia ).

Niezależność

Dzięki instalacji fotowoltaicznej stajesz się niezależnym dostawcą prądu. Dzięki magazynowaniu nadwyżek energii z własnego prądu można korzystać 24h/dobę.

Bezpieczeństwo

Skuteczne zabezpieczenie przed stale rosnącymi cenami energii.

Mój prąd

Od 13 stycznia 2020r. wystartował program wspierający finansowanie instalacji fotowoltaicznych ,,Mój Prąd”. Każda osoba, która zgłosi instalację do Operatora Sieci Dystrybucyjnej, ma prawo starać się o dofinansowanie w wysokości 5000zł. Obecnie czekamy na uruchomienie III edycji programu.

UWAGA!!!
Osoby, które nie zdążyły złożyć wniosku o dofinansowanie przed 07.12.2020r ( II edycja programu ) i te, które założyły instalację fotowoltaiczną między II a III edycją, będą mogły ubiegać się o dofinansowanie w III naborze.

Procedura składania wniosku

 • Instalujemy instalację na dachu Klienta
 • Zgłaszamy instalację u Operatora Sieci
 • Operator wymienia licznik na dwukierunkowy
 • Otrzymujemy nową umowę od Operatora Sieci
 • Zgłaszamy instalację do programu “Mój Prąd”

Wymagane dokumenty

 • Upoważnienie do złożenia dokumentów w imieniu Klienta
 • Nr nowej umowy z Operatorem Sieci
 • Wniosek o dofinansowanie

Wszystkie formalności związane ze zgłoszeniem instalacji do dystrybutora oraz złożeniem wniosku o dofinansowanie dla naszych klientów, załatwiamy bezpłatnie

Serwis

Cennik usług serwisowych

Diagnostyka i opomiarowanie instalacji po montażu: Klienci FreeSun Pozostali
 • Sprawdzenie pełnego okablowania
 • Pełna konfiguracja instalacji
 • Uruchomienie instalacji
0 zł 440 zł
Diagnostyka zabezpieczeń instalacji
 • Pomiar pełnej rezystencji (izolacja, uziemienie)
 • Napięcie AC i DC
 • Pomiar czasu reakcji wyłącznika różnicowo-prądowego
0 zł 400 zł
Serwis okresowy
 • Diagnostyka inwertera i paneli PV
 • Pełne opomiarowanie instalacji
250 zł 700 zł
Wymiana paneli/ szt. 250 zł 400 zł
Wymiana inwertera 250 zł 400 zł
Mycie instalacji fotowoltaicznej 300 zł 500 zł

Wszystkie naprawy oraz diagnostyka instalacji wynikająca z warunków gwarancji jest wykonywana w jej zakresie.

Dojazd do Klienta do 50 km jest darmowy. Powyżej 50 km każdy następny kilometr koszt 1,20 zł.

Baza wiedzy