Ładowarki do samochodów elektrycznych firma Kozienice

Pojazdy elektryczne to coraz częstszy widok na naszych drogach

Jeżeli jesteśmy już posiadaczem, bądź planujemy zakup  instalacji fotowoltaicznej, mamy idealne warunki, aby stać się właścicielem własnego Wallboxa. Co daje nam posiadanie przydomowej stacji ładowania samochodów? Wygodę i duże oszczędności czasu i pieniędzy.

 

Ładowarka do auta elektrycznego Kozienice – montaż i sprzedaż firma Pro-Men

Mieszkasz w Kozienicach lub bliskiej okolicy tego miasta? Nie miałeś jeszcze do czynienia z samochodem o napędzie elektrycznym jako pasażer lub kierowca? Z pewnością wkrótce będziesz miał taką możliwość. Być może stanie się to znacznie szybciej, niż myślisz. Pojazdy o napędzie elektrycznym nie są już ciekawostką z filmów zaliczanych do gatunku science fiction. Powoli stają się nieodłącznym elementem naszej codzienności. Zdecydowanie warto zapoznać się z podstawowymi informacjami dotyczącymi tego tematu. Nie chodzi o to, abyś stał się ekspertem znającym każdy element budowy takiego pojazdu. Po prostu przyda Ci się to już wkrótce i lepiej być na to przygotowanym. Już niedługo w Kozienicach nie będzie stacji benzynowych. Zastąpią je stacje ładowania do samochodu. Nie oznacza to wcale, że zapas energii musi być uzupełniony w miejscu publicznym. Możesz naładować auto we własnym garażu. Wystarczy zastosować stację ładowania do samochodu o nazwie wallbox. Trzeba przyznać, że jest ona niezwykle trafna. W dużym uproszczeniu faktycznie można nazwać to urządzenie pudełkiem zawieszonym na ścianie. Montuje się je w pobliżu miejsca, gdzie zwykle parkowane jest auto. W nocy rodzina smacznie śpi, a w tym samym czasie stacja ładowania do samochodu pracuje. Rano pojazd jest gotowy do drogi. Niezależnie od tego, czy pojedziesz nim do biura, czy też na zakupy. Wkrótce również w Kozienicach nikogo nie będzie dziwiło to urządzenie zamontowane w garażu. Wallbox posiada jedno gniazdko i to w zupełności wystarczy. stacje ładowania do samochodu montowane w miejscach publicznych posiadają wiele gniazdek. Dzięki temu może z nich korzystać wielu kierowców naraz.

WŁASNA STACJA ŁADOWANIA DO SAMOCHODU PRO-MEN KOZIENICE

Skontaktuj się
Ładowarka do samochodu elektrycznego

Rodzaje ładowarek

Ładowarki samochodowe dzielimy na dwie grupy

Ładowarki AC ( prąd zmienny)

  • wykorzystują napięcie 230V ( ładowarki jednofazowe )
  • wykorzystujące 400V ( trójfazowe )
  • o mocy ładowarek 2-13kW ( bez zabezpieczenie EVSE ) i maksymalnym natężeniu 16A
  • o mocy ładowarek 7-22kW ( z zabezpieczeniem EVSE ) i maksymalnym natężeniu 32.

Wykorzystując najmocniejszą ładowarkę trójfazową o maksymalnej mocy, możemy naładować w pełni samochód w czasie od 2-8 godzin.

Ładowarki DC ( prąd stały )

  • wykorzystują napięcie 400 – 800W
  • moc ich ładowania zaczyna się od 50kW, w Polsce maksymalna moc ładowarek DC dopuszczonych do użytku to 150kW
  • natężenie od 300 – 500A
  • wymagają instalacji transformatora sieciowego

Ładowarki DC pozwalają na naładowanie samochodu w czasie od 15 minut do 2 godzin. Są to jednak bardzo drogie urządzenia i dość kosztowne w utrzymaniu ( miesięczna opłata u dostawcy energii około 3000 zł ). Ze względu na ich koszt i wymagania niełatwo je spotkać w naszym kraju.

Skontaktuj się

Ładowarki samochodowe