Ładowarki do samochodów elektrycznych firma Krasnystaw

Pojazdy elektryczne to coraz częstszy widok na naszych drogach

Jeżeli jesteśmy już posiadaczem, bądź planujemy zakup  instalacji fotowoltaicznej, mamy idealne warunki, aby stać się właścicielem własnego Wallboxa. Co daje nam posiadanie przydomowej stacji ładowania samochodów? Wygodę i duże oszczędności czasu i pieniędzy.

 

Ładowarka do auta elektrycznego Krasnystaw – montaż i sprzedaż firma Pro-Men

Zapewne większość mieszkańców Krasnegostawu słyszała już o samochodach elektrycznych. Jeszcze nie tak dawno był to temat, który można było uznać za fantastykę. Tymczasem dzisiaj auta zasilane prądem wypierają z ulic te, które tankuje się na stacjach benzynowych. Wydaje się, że ten trend nie ulegnie już odwróceniu. Jesteś mieszkańcem Krasnegostawu lub jego bliskich okolic? Nie słyszałeś nigdy o stacji ładowania do samochodu elektrycznego? Najwyższy czas uzupełnić luki w wiedzy. Już wkrótce po drogach będą poruszać się wyłącznie auta zasilane prądem. Zamiast tankowania na stacji benzynowej będą podłączone do takich urządzeń, jak wallbox. Jeżeli znasz język angielski to wiedz, że ta nazwa idealnie pasuje do takiego sprzętu. Faktycznie można nazwać go pudełkiem wiszącym na ścianie. Wallbox posiada tylko jedno gniazdko, ale to w zupełności wystarczy przeciętnej rodzinie lub osobie mieszkającej samotnie. Urządzenie można zamontować na ścianie w garażu lub w innym pomieszczeniu. W nocy auto będzie się ładowało, aby nad ranem można było wyruszyć nim do pracy lub na zakupy. Wkrótce w Krasnymstawie i innych polskich miastach będą również montowane stacje ładowania do samochodów w miejscach publicznych. Tego rodzaju urządzenia posiadają wiele gniazdek, aby w tym samym czasie mogło z nich korzystać wielu kierowców. Jako przykład miejsca, w którym może się znaleźć taka instalacja można wymienić parking przed centrum handlowym. Ze względu na wspomnianą dużą ilość gniazdek raczej nie należy się obawiać, że powstanie długa kolejka oczekujących na skorzystanie z tego urządzenia. Posiada ono większą moc, niż domowy wallbox. To oznacza, że ładowanie pojazdu trwa krócej.

WŁASNA STACJA ŁADOWANIA DO SAMOCHODU PRO-MEN KRASNYSTAW

Skontaktuj się
Ładowarka do samochodu elektrycznego

Rodzaje ładowarek

Ładowarki samochodowe dzielimy na dwie grupy

Ładowarki AC ( prąd zmienny)

  • wykorzystują napięcie 230V ( ładowarki jednofazowe )
  • wykorzystujące 400V ( trójfazowe )
  • o mocy ładowarek 2-13kW ( bez zabezpieczenie EVSE ) i maksymalnym natężeniu 16A
  • o mocy ładowarek 7-22kW ( z zabezpieczeniem EVSE ) i maksymalnym natężeniu 32.

Wykorzystując najmocniejszą ładowarkę trójfazową o maksymalnej mocy, możemy naładować w pełni samochód w czasie od 2-8 godzin.

Ładowarki DC ( prąd stały )

  • wykorzystują napięcie 400 – 800W
  • moc ich ładowania zaczyna się od 50kW, w Polsce maksymalna moc ładowarek DC dopuszczonych do użytku to 150kW
  • natężenie od 300 – 500A
  • wymagają instalacji transformatora sieciowego

Ładowarki DC pozwalają na naładowanie samochodu w czasie od 15 minut do 2 godzin. Są to jednak bardzo drogie urządzenia i dość kosztowne w utrzymaniu ( miesięczna opłata u dostawcy energii około 3000 zł ). Ze względu na ich koszt i wymagania niełatwo je spotkać w naszym kraju.

Skontaktuj się

Ładowarki samochodowe