Ładowarki do samochodów elektrycznych firma Łęczna

Pojazdy elektryczne to coraz częstszy widok na naszych drogach

Jeżeli jesteśmy już posiadaczem, bądź planujemy zakup  instalacji fotowoltaicznej, mamy idealne warunki, aby stać się właścicielem własnego Wallboxa. Co daje nam posiadanie przydomowej stacji ładowania samochodów? Wygodę i duże oszczędności czasu i pieniędzy.

 

Ładowarka do auta elektrycznego Łęczna – montaż i sprzedaż firma Pro-Men

Samochody elektryczne jeszcze niedawno były nowością z pogranicza science fiction. Tymczasem obecnie zaczyna to być standard. Również mieszkańcy Łęcznej i okolic tego miasta coraz bardziej interesują się tym tematem. Trudno się temu dziwić. Praktycznie każdego dnia na jednym z popularnych w Polsce portali internetowych pojawia się artykuł dotyczący samochodów elektrycznych, jak również ładowarek. Nawet jeżeli ktoś nie planuje w najbliższej przyszłości zakupu pojazdu zasilanego w ten sposób, to chętnie przeczyta kilka tekstów dotyczących tego tematu. Jest on po prostu ciekawy. Porównując nasz kraj z innymi państwami europejskimi można zauważyć, że nie jesteśmy jeszcze potęgą, jeżeli chodzi o liczbę ładowarek samochodowych. Jest tutaj jeszcze wiele do zrobienia, ale wydaje się, że szybko będziemy gonić liderów. Wśród ładowarek znajdziemy takie, które zasila prąd stałym jak też te, z których korzysta się wykorzystując prąd zmienny. W drugim z wymieniowych przypadków chodzi o urządzenia nazywane jednofazowymi, które wykorzystują napięcie 230V lub 400V. Taka ładowarka może mieć moc 2-13kW lub 7-22kW, jeżeli jest aktywne zabezpieczenie EVSE. Ta nazwa jest dla Ciebie zagadką? W sieci internetowej bez problemu znajdziesz objaśnienie tego skrótu. Jeśli chodzi o ładowarki samochodowe wykorzystujące prąd stały, trzeba odnotować, że działają przy napięciu 400 – 800W. Moc ładowania zaczyna się od 50kW. Należy pamiętać o tym, że w naszym kraju maksymalna moc ładowarki DC dopuszczonej do użytku nie może być większa, niż 150kW. Mieszkasz w Łęcznej? Odwiedź stronę freesun.pl i zapoznaj się z ofertą tej firmy.

WŁASNA STACJA ŁADOWANIA DO SAMOCHODU PRO-MEN ŁĘCZNA

Skontaktuj się
Ładowarka do samochodu elektrycznego

Rodzaje ładowarek

Ładowarki samochodowe dzielimy na dwie grupy

Ładowarki AC ( prąd zmienny)

  • wykorzystują napięcie 230V ( ładowarki jednofazowe )
  • wykorzystujące 400V ( trójfazowe )
  • o mocy ładowarek 2-13kW ( bez zabezpieczenie EVSE ) i maksymalnym natężeniu 16A
  • o mocy ładowarek 7-22kW ( z zabezpieczeniem EVSE ) i maksymalnym natężeniu 32.

Wykorzystując najmocniejszą ładowarkę trójfazową o maksymalnej mocy, możemy naładować w pełni samochód w czasie od 2-8 godzin.

Ładowarki DC ( prąd stały )

  • wykorzystują napięcie 400 – 800W
  • moc ich ładowania zaczyna się od 50kW, w Polsce maksymalna moc ładowarek DC dopuszczonych do użytku to 150kW
  • natężenie od 300 – 500A
  • wymagają instalacji transformatora sieciowego

Ładowarki DC pozwalają na naładowanie samochodu w czasie od 15 minut do 2 godzin. Są to jednak bardzo drogie urządzenia i dość kosztowne w utrzymaniu ( miesięczna opłata u dostawcy energii około 3000 zł ). Ze względu na ich koszt i wymagania niełatwo je spotkać w naszym kraju.

Skontaktuj się

Ładowarki samochodowe