Ładowarki do samochodów elektrycznych firma Lubaczów

Pojazdy elektryczne to coraz częstszy widok na naszych drogach

Jeżeli jesteśmy już posiadaczem, bądź planujemy zakup  instalacji fotowoltaicznej, mamy idealne warunki, aby stać się właścicielem własnego Wallboxa. Co daje nam posiadanie przydomowej stacji ładowania samochodów? Wygodę i duże oszczędności czasu i pieniędzy.

 

Ładowarka do auta elektrycznego Lubaczów – montaż i sprzedaż firma Pro-Men

Na polskich drogach pojawia się coraz więcej samochodów elektrycznych. Tego trendu nie da się już zatrzymać. Również mieszkańcy Lubaczowa i jego okolic powinni się do tego przyzwyczajać. Nie posiadasz jeszcze zbyt dużej wiedzy na temat pojazdów zasilanych prądem oraz stacji ładowania do samochodu elektrycznego? Najwyższy czas nadrobić zaległości. Wydaje się, że nie masz wyjścia. Wkrótce i tak konieczne będzie zapoznanie się z tym tematem. Można zacząć od poszukania informacji w sieci internetowej. Na portalach poświęconych takim zagadnieniom, jak motoryzacja oraz ekologia bez trudu można znaleźć artykuły na temat samochodów elektrycznych oraz sposobów ich ładowania. Autorami publikowanych tam tekstów są osoby, które posiadają ogromną wiedzę, którą chętnie się dzielą. Jednym z poruszanych w takich miejscach w sieci tematów jest stacja ładowania do samochodów elektrycznych nazywana wallboxem. Montuje się ją na ścianie garażu lub innego pomieszczenia. W nocy właściciel pojazdu smacznie śpi, tymczasem należące do niego auto uzupełnia braki energii. Rano będzie mógł wyprowadzić je z garażu i ruszyć w dowolne miejsce w Lubaczowie lub jego okolicach. Inny rodzaj stacji ładowania do samochodu elektrycznego montowany będzie wkrótce w miejscach publicznych w naszym kraju. Może to być zarówno parking przed supermarketem, jak też miejsce położone tuż obok wjazdu na autostradę. W tym przypadku mamy do czynienia z urządzeniem, które w przeciwieństwie do wallboxa posiada wiele gniazdek. Dzięki temu w jednym momencie może z niego korzystać wielu kierowców. Taki widok w bliskiej przyszłości będzie czymś normalnym również w Lubaczowie i jego bliskich okolicach.

WŁASNA STACJA ŁADOWANIA DO SAMOCHODU PRO-MEN LUBACZÓW

Skontaktuj się
Ładowarka do samochodu elektrycznego

Rodzaje ładowarek

Ładowarki samochodowe dzielimy na dwie grupy

Ładowarki AC ( prąd zmienny)

  • wykorzystują napięcie 230V ( ładowarki jednofazowe )
  • wykorzystujące 400V ( trójfazowe )
  • o mocy ładowarek 2-13kW ( bez zabezpieczenie EVSE ) i maksymalnym natężeniu 16A
  • o mocy ładowarek 7-22kW ( z zabezpieczeniem EVSE ) i maksymalnym natężeniu 32.

Wykorzystując najmocniejszą ładowarkę trójfazową o maksymalnej mocy, możemy naładować w pełni samochód w czasie od 2-8 godzin.

Ładowarki DC ( prąd stały )

  • wykorzystują napięcie 400 – 800W
  • moc ich ładowania zaczyna się od 50kW, w Polsce maksymalna moc ładowarek DC dopuszczonych do użytku to 150kW
  • natężenie od 300 – 500A
  • wymagają instalacji transformatora sieciowego

Ładowarki DC pozwalają na naładowanie samochodu w czasie od 15 minut do 2 godzin. Są to jednak bardzo drogie urządzenia i dość kosztowne w utrzymaniu ( miesięczna opłata u dostawcy energii około 3000 zł ). Ze względu na ich koszt i wymagania niełatwo je spotkać w naszym kraju.

Skontaktuj się

Ładowarki samochodowe