Ładowarki do samochodów elektrycznych firma Międzyrzec Podlaski

Pojazdy elektryczne to coraz częstszy widok na naszych drogach

Jeżeli jesteśmy już posiadaczem, bądź planujemy zakup  instalacji fotowoltaicznej, mamy idealne warunki, aby stać się właścicielem własnego Wallboxa. Co daje nam posiadanie przydomowej stacji ładowania samochodów? Wygodę i duże oszczędności czasu i pieniędzy.

 

Ładowarka do auta elektrycznego Międzyrzec Podlaski – montaż i sprzedaż firma Pro-Men

Jesteś mieszkańcem Międzyrzeca Podlaskiego i nie posiadasz zbyt dużej wiedzy na temat samochodów elektrycznych oraz urządzeń, które służą do ich ładowania? Wydaje się, że wkrótce będziesz musiał dowiedzieć się o tym czegoś więcej. Auta zasilane prądem stopniowo będą zastępować samochody, które obecnie tankujemy na stacjach paliw. Również mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego powinni zdawać sobie z tego sprawę. Auta, które są opisywane w tym krótkim artykule będą ładowane przy wykorzystaniu specjalnie do tego celu zaprojektowanych urządzeń. Chodzi tutaj o stacje ładowania do samochodu elektrycznego. Dzielą się one na dwa podstawowe rodzaje. Pierwszy z nich to sprzęt używany w przydomowym garażu. Jest nazywany wallboxem. Nazwa wydaje się być trafna. Faktycznie, mamy tutaj do czynienia z pudełkiem zawieszonym na ścianie. Taka stacja ładowania pojazdów posiada tylko jedno gniazdko i to w zupełności wystarczy. Nieco inaczej wygląda to wtedy, gdy mówimy o urządzeniu zamontowanym w miejscu publicznym. Może to być parking przed lotniskiem lub supermarketem zlokalizowanym w Międzyrzecu Podlaskim. Taka stacja ładowania do samochodu elektrycznego posiada wiele gniazdek. Dzięki temu może z niej korzystać wielu kierowców naraz. Urządzenie posiada większą moc, niż zamontowany w garażu wallbox. To sprawia, że ładowanie trwa znacznie krócej. Nie należy raczej spodziewać się, że przed miejscem, w którym zamontowano stację utworzą się długie kolejki. Mieszkasz w Międzyrzecu Podlaskim i nie wiesz jeszcze zbyt wiele o ładowaniu samochodów elektrycznych? Zainteresuj się tym tematem. Zdobyta wiedza przyda Ci się szybciej, niż myślisz. Odwiedź kilka portali internetowych zajmujących się motoryzacją i uzupełnij luki w wiedzy.

WŁASNA STACJA ŁADOWANIA DO SAMOCHODU PRO-MEN MIĘDZYRZEC PODLASKI

Skontaktuj się
Ładowarka do samochodu elektrycznego

Rodzaje ładowarek

Ładowarki samochodowe dzielimy na dwie grupy

Ładowarki AC ( prąd zmienny)

  • wykorzystują napięcie 230V ( ładowarki jednofazowe )
  • wykorzystujące 400V ( trójfazowe )
  • o mocy ładowarek 2-13kW ( bez zabezpieczenie EVSE ) i maksymalnym natężeniu 16A
  • o mocy ładowarek 7-22kW ( z zabezpieczeniem EVSE ) i maksymalnym natężeniu 32.

Wykorzystując najmocniejszą ładowarkę trójfazową o maksymalnej mocy, możemy naładować w pełni samochód w czasie od 2-8 godzin.

Ładowarki DC ( prąd stały )

  • wykorzystują napięcie 400 – 800W
  • moc ich ładowania zaczyna się od 50kW, w Polsce maksymalna moc ładowarek DC dopuszczonych do użytku to 150kW
  • natężenie od 300 – 500A
  • wymagają instalacji transformatora sieciowego

Ładowarki DC pozwalają na naładowanie samochodu w czasie od 15 minut do 2 godzin. Są to jednak bardzo drogie urządzenia i dość kosztowne w utrzymaniu ( miesięczna opłata u dostawcy energii około 3000 zł ). Ze względu na ich koszt i wymagania niełatwo je spotkać w naszym kraju.

Skontaktuj się

Ładowarki samochodowe