Ładowarki do samochodów elektrycznych firma Mińsk Mazowiecki

Pojazdy elektryczne to coraz częstszy widok na naszych drogach

Jeżeli jesteśmy już posiadaczem, bądź planujemy zakup  instalacji fotowoltaicznej, mamy idealne warunki, aby stać się właścicielem własnego Wallboxa. Co daje nam posiadanie przydomowej stacji ładowania samochodów? Wygodę i duże oszczędności czasu i pieniędzy.

 

Ładowarka do auta elektrycznego Mińsk Mazowiecki – montaż i sprzedaż firma Pro-Men

Pojazdy o napędzie elektrycznym nie budzą już takiej sensacji na ulicach, jak miało to miejsce jeszcze nie tak dawno temu. Można powiedzieć, że stają się w szybkim tempie nieodłącznym elementem naszej codzienności. Już niedługo po drogach będą jeździć wyłącznie takie pojazdy. Wszystko to dzięki przepisom prawa wspierającym ekologiczne rozwiązania. Będzie tak również w Mińsku Mazowieckim i jego okolicach. Każdy, kto jeszcze nie posiada zbyt dużej wiedzy na temat samochodów elektrycznych oraz stacji ładowania powinien jak najszybciej poszerzyć swoje horyzonty. Pozwoli to na szybsze przystosowanie się do nowej rzeczywistości, która właśnie nadchodzi. Stacje służące do ładowania aut mających napęd elektryczny dzielimy na domowe oraz komercyjne. Pierwsza z wymienionych jest używana w przydomowym garażu, jak trafnie wskazuje na to nazwa. Wracając z pracy można podłączyć pojazd do urządzenia. Przez całą noc będzie się ładował, aby rano móc zawieźć właściciela z powrotem do biura. W takich przypadkach najczęściej wykorzystuje się wiszącą instalację o nazwie wallbox. Znajdziesz tam tylko jedno gniazdo. W zupełności wystarczy to do zaspokojenia potrzeb osób zamieszkujących zwykłe gospodarstwo domowe. Trochę inaczej wygląda stacja znajdująca się w miejscu publicznym. Może to być parking obok centrum handlowego lub lotniska. Jedno gniazdko to w tej sytuacji za mało. Ze stacji ładowania ma przecież korzystać wiele osób naraz. Ich liczba jest więc duża. Proces ładowania trwa krócej, niż w przypadku domowego wallboxa. Kto i jak zarządza stacją ładowania znajdującą się w miejscu publicznym? Odpowiedzialne za to są firmy, które korzystają z oprogramowania stworzonego właśnie do takich celów. Szczegóły na ten temat znajdziesz bez większego problemu w internecie. W przypadku instalacji domowej mamy do czynienia z urządzeniem znajdującym się wewnątrz pomieszczenia. W miejscu publicznym jest to niemożliwe, musi ono znajdować się na zewnątrz. Mieszkasz w Mińsku Mazowieckim lub okolicach tego miasta? Stacje ładowania do samochodu wkrótce staną się elementem Twojej codzienności.

WŁASNA STACJA ŁADOWANIA DO SAMOCHODU PRO-MEN MIŃSK MAZOWIECKI

Skontaktuj się
Ładowarka do samochodu elektrycznego

Rodzaje ładowarek

Ładowarki samochodowe dzielimy na dwie grupy

Ładowarki AC ( prąd zmienny)

  • wykorzystują napięcie 230V ( ładowarki jednofazowe )
  • wykorzystujące 400V ( trójfazowe )
  • o mocy ładowarek 2-13kW ( bez zabezpieczenie EVSE ) i maksymalnym natężeniu 16A
  • o mocy ładowarek 7-22kW ( z zabezpieczeniem EVSE ) i maksymalnym natężeniu 32.

Wykorzystując najmocniejszą ładowarkę trójfazową o maksymalnej mocy, możemy naładować w pełni samochód w czasie od 2-8 godzin.

Ładowarki DC ( prąd stały )

  • wykorzystują napięcie 400 – 800W
  • moc ich ładowania zaczyna się od 50kW, w Polsce maksymalna moc ładowarek DC dopuszczonych do użytku to 150kW
  • natężenie od 300 – 500A
  • wymagają instalacji transformatora sieciowego

Ładowarki DC pozwalają na naładowanie samochodu w czasie od 15 minut do 2 godzin. Są to jednak bardzo drogie urządzenia i dość kosztowne w utrzymaniu ( miesięczna opłata u dostawcy energii około 3000 zł ). Ze względu na ich koszt i wymagania niełatwo je spotkać w naszym kraju.

Skontaktuj się

Ładowarki samochodowe