Ładowarki do samochodów elektrycznych firma Opole Lubelskie

Pojazdy elektryczne to coraz częstszy widok na naszych drogach

Jeżeli jesteśmy już posiadaczem, bądź planujemy zakup  instalacji fotowoltaicznej, mamy idealne warunki, aby stać się właścicielem własnego Wallboxa. Co daje nam posiadanie przydomowej stacji ładowania samochodów? Wygodę i duże oszczędności czasu i pieniędzy.

 

Ładowarka do auta elektrycznego Opole Lubelskie – montaż i sprzedaż firma Pro-Men

Samochody spalinowe zostaną w najbliższym czasie zastąpione przez auta elektryczne. Nie wydaje się, aby można było odwrócić ten trend. Z tego powodu każdy właściciel pojazdu poruszającego się na co dzień po polskich drogach powinien bardziej zainteresować się tematem tego artykułu. Dotyczy to również kierowców z Opola Lubelskiego i jego bliskich okolic. Obecnie korzystają oni na co dzień z tradycyjnych stacji paliw, na których tankuje się auta benzyną. Już niedługo będą musieli zmienić swoje przyzwyczajenia. W czasach, gdy samochody elektryczne będą jedynymi pojazdami, jakie widzimy na drogach, będziemy korzystać z urządzeń nazywanych stacjami ładowania. Dzielimy je na domowe i publiczne. W pierwszym z wymienionych przypadków mamy do czynienia ze sprzętem wiszącym nazywanym wallboxem. Widoczne jest tutaj tylko jedno gniazdo, co jednak zupełnie wystarczy kierowcy mieszkającemu w zwykłym domu jednorodzinnym. Nieco inaczej wygląda to wtedy, gdy jedziesz na zakupy do centrum handlowego i musisz naładować pojazd. Trafisz na stację ładowania znajdującą się na parkingu zlokalizowanym przed obiektem. Urządzenie, do którego podjedziesz będzie posiadało wiele gniazdek. Może więc z niego korzystać wielu kierowców jednocześnie. Taki widok już wkrótce będzie czymś naturalnym również w Opolu Lubelskim i najbliższych okolicach tego miasta. Publiczna stacja ładowania do auta samochodu elektrycznego charakteryzuje się dużą mocą. Dzięki temu ładowanie trwa w miarę krótko, czego nie da się powiedzieć o domowej wersji urządzenia, wspomnianym wcześniej wallboxie. To ważne dla tych kierowców, którym bardzo zależy na czasie. Mieszkasz w Opolu Lubelskim lub niedaleko tego miasta? Jesteś właścicielem samochodu? Przyszedł czas na to, abyś poznał więcej szczegółów na temat stacji ładowania do samochodu elektrycznego.

WŁASNA STACJA ŁADOWANIA DO SAMOCHODU PRO-MEN OPOLE LUBELSKIE

Skontaktuj się
Ładowarka do samochodu elektrycznego

Rodzaje ładowarek

Ładowarki samochodowe dzielimy na dwie grupy

Ładowarki AC ( prąd zmienny)

  • wykorzystują napięcie 230V ( ładowarki jednofazowe )
  • wykorzystujące 400V ( trójfazowe )
  • o mocy ładowarek 2-13kW ( bez zabezpieczenie EVSE ) i maksymalnym natężeniu 16A
  • o mocy ładowarek 7-22kW ( z zabezpieczeniem EVSE ) i maksymalnym natężeniu 32.

Wykorzystując najmocniejszą ładowarkę trójfazową o maksymalnej mocy, możemy naładować w pełni samochód w czasie od 2-8 godzin.

Ładowarki DC ( prąd stały )

  • wykorzystują napięcie 400 – 800W
  • moc ich ładowania zaczyna się od 50kW, w Polsce maksymalna moc ładowarek DC dopuszczonych do użytku to 150kW
  • natężenie od 300 – 500A
  • wymagają instalacji transformatora sieciowego

Ładowarki DC pozwalają na naładowanie samochodu w czasie od 15 minut do 2 godzin. Są to jednak bardzo drogie urządzenia i dość kosztowne w utrzymaniu ( miesięczna opłata u dostawcy energii około 3000 zł ). Ze względu na ich koszt i wymagania niełatwo je spotkać w naszym kraju.

Skontaktuj się

Ładowarki samochodowe