Ładowarki do samochodów elektrycznych firma Ostrowiec Świętokrzyski

Pojazdy elektryczne to coraz częstszy widok na naszych drogach

Jeżeli jesteśmy już posiadaczem, bądź planujemy zakup  instalacji fotowoltaicznej, mamy idealne warunki, aby stać się właścicielem własnego Wallboxa. Co daje nam posiadanie przydomowej stacji ładowania samochodów? Wygodę i duże oszczędności czasu i pieniędzy.

 

Ładowarka do auta elektrycznego Ostrowiec Świętokrzyski – montaż i sprzedaż firma Pro-Men

Samochody o napędzie elektrycznym nie są widywane już tylko na ekranach telewizorów w czasie oglądania filmów i seriali z gatunku science fiction. To staje się powoli naszą codziennością. Jeżeli jeszcze nie posiadasz zbyt dużej wiedzy na temat tego rodzaju pojazdów, czas uzupełnić zaległości. Dotyczy to również mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego i jego bliskich okolic. Już wkrótce stacje benzynowe, jakie wszyscy doskonale znamy, zostaną zastąpione przez stacje ładowania do samochodu. Tak się składa, że auto może być naładowane również w garażu przed wyruszeniem w drogę. Do tego celu służą urządzenia, które nazywa się wallboxami. Można je zamontować tam, gdzie zwykle parkujesz swoje auto po powrocie do domu. W nocy samochód będzie się ładował, a rano będzie można ponownie wyruszyć w drogę do pracy lub gdziekolwiek indziej. Taka domowa stacja ładowania do samochodu posiada tylko jedno gniazdko i to w zupełności wystarczy. Nieco inaczej wygląda to w przypadku urządzenia, które znajduje się w miejscu publicznym, np. na parkingu przed centrum handlowym. Stacja ładowania, którą można tam zobaczyć posiada wiele gniazdek. Jest to konieczne ze względu na liczbę kierowców zainteresowanych naładowaniem swoich pojazdów. W jednym momencie może zjechać się w to miejsce wielu chętnych. Urządzenie musi więc posiadać taką ilość gniazdek, aby jak najwięcej osób mogło skorzystać z możliwości naładowania aut. Trzeba przy tym odnotować, że publiczna stacja ładowania do samochodu umożliwia znacznie szybsze dostarczenie pojazdowi potrzebnej mu energii, niż ma to miejsce w przypadku wallboxa. Cała operacja trwa tutaj znacznie szybciej i jest to znakomita wiadomość dla kierowców. Na pewno nie będą się tworzyć długie korki przed urządzeniem. Koniecznie należy też podkreślić wysoki stopień bezpieczeństwa. Nie trzeba obawiać się korzystania z takiego sprzętu. Na pewno nie porazi Cię prąd, nie stanie się też nic innego, czego możesz się obawiać. Niezależnie od tego, czy jest to wallbox, czy też publiczna stacja ładowania do samochodu zlokalizowana w Ostrowcu Świętokrzyskim, możesz być pewien, że jest to bezpieczne.

WŁASNA STACJA ŁADOWANIA DO SAMOCHODU PRO-MEN OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI

Skontaktuj się
Ładowarka do samochodu elektrycznego

Rodzaje ładowarek

Ładowarki samochodowe dzielimy na dwie grupy

Ładowarki AC ( prąd zmienny)

  • wykorzystują napięcie 230V ( ładowarki jednofazowe )
  • wykorzystujące 400V ( trójfazowe )
  • o mocy ładowarek 2-13kW ( bez zabezpieczenie EVSE ) i maksymalnym natężeniu 16A
  • o mocy ładowarek 7-22kW ( z zabezpieczeniem EVSE ) i maksymalnym natężeniu 32.

Wykorzystując najmocniejszą ładowarkę trójfazową o maksymalnej mocy, możemy naładować w pełni samochód w czasie od 2-8 godzin.

Ładowarki DC ( prąd stały )

  • wykorzystują napięcie 400 – 800W
  • moc ich ładowania zaczyna się od 50kW, w Polsce maksymalna moc ładowarek DC dopuszczonych do użytku to 150kW
  • natężenie od 300 – 500A
  • wymagają instalacji transformatora sieciowego

Ładowarki DC pozwalają na naładowanie samochodu w czasie od 15 minut do 2 godzin. Są to jednak bardzo drogie urządzenia i dość kosztowne w utrzymaniu ( miesięczna opłata u dostawcy energii około 3000 zł ). Ze względu na ich koszt i wymagania niełatwo je spotkać w naszym kraju.

Skontaktuj się

Ładowarki samochodowe