Ładowarki do samochodów elektrycznych firma Otwock

Pojazdy elektryczne to coraz częstszy widok na naszych drogach

Jeżeli jesteśmy już posiadaczem, bądź planujemy zakup  instalacji fotowoltaicznej, mamy idealne warunki, aby stać się właścicielem własnego Wallboxa. Co daje nam posiadanie przydomowej stacji ładowania samochodów? Wygodę i duże oszczędności czasu i pieniędzy.

 

Ładowarka do auta elektrycznego Otwock – montaż i sprzedaż firma Pro-Men

Na ulicach polskich miast widać coraz więcej samochodów elektrycznych. Nie jest to już tematyka science fiction. Również mieszkańcy Otwocka prędzej czy później zetkną się z tematem stacji ładowania takich pojazdów. Dla wielu z nich nie jest to już wcale nowość. Stacje ładowania, które nazywa się domowymi najczęściej są wallboxami. Pod tą nieco tajemniczo brzmiącą nazwą ukrywa się urządzenie wiszące, które jest wyposażone w tylko jedno gniazdo. Samochód elektryczny stojący w garażu może być podłączony do takiej stacji na całą noc. To rozwiązanie jest stosowane również w takich miejscach, jak prywatny parking. Jeżeli chodzi o publiczne stacje ładowania do samochodu, które pewnie wkrótce licznie pojawią się w Otwocku i jego okolicach, mamy do czynienia z urządzeniem o dużej liczbie gniazdek i większej mocy, niż w przypadku jego domowego odpowiednika. Jest to celowy zabieg projektantów. Tego rodzaju sprzęt jest montowany w miejscach, gdzie ruch jest duży, a kierowcy są z reguły niecierpliwi. Chcą jak najszybciej dostać się do stacji ładowania. Dzięki dużej liczbie gniazdek staje się to możliwe. Jako przykłady miejsc, w których montowane są takie stacje ładowania do samochodu można wymienić parking obok supermarketu lub punkt poboru opłat zlokalizowany obok wjazdu na autostradę. Ciekawostką są stacje pantografowe. Dzięki nim można naładować baterie autobusu miejskiego podczas jego postoju na pętli. Według oficjalnie udostępnionych danych w czerwcu 2021 roku w całej Polsce działało ponad 1500 stacji ładowania pojazdów elektrycznych. W przyszłości te liczby na pewno będą rosnąć. Również jeśli chodzi o Otwock i bliskie okolice tego miasta.

WŁASNA STACJA ŁADOWANIA DO SAMOCHODU PRO-MEN OTWOCK

Skontaktuj się
Ładowarka do samochodu elektrycznego

Rodzaje ładowarek

Ładowarki samochodowe dzielimy na dwie grupy

Ładowarki AC ( prąd zmienny)

  • wykorzystują napięcie 230V ( ładowarki jednofazowe )
  • wykorzystujące 400V ( trójfazowe )
  • o mocy ładowarek 2-13kW ( bez zabezpieczenie EVSE ) i maksymalnym natężeniu 16A
  • o mocy ładowarek 7-22kW ( z zabezpieczeniem EVSE ) i maksymalnym natężeniu 32.

Wykorzystując najmocniejszą ładowarkę trójfazową o maksymalnej mocy, możemy naładować w pełni samochód w czasie od 2-8 godzin.

Ładowarki DC ( prąd stały )

  • wykorzystują napięcie 400 – 800W
  • moc ich ładowania zaczyna się od 50kW, w Polsce maksymalna moc ładowarek DC dopuszczonych do użytku to 150kW
  • natężenie od 300 – 500A
  • wymagają instalacji transformatora sieciowego

Ładowarki DC pozwalają na naładowanie samochodu w czasie od 15 minut do 2 godzin. Są to jednak bardzo drogie urządzenia i dość kosztowne w utrzymaniu ( miesięczna opłata u dostawcy energii około 3000 zł ). Ze względu na ich koszt i wymagania niełatwo je spotkać w naszym kraju.

Skontaktuj się

Ładowarki samochodowe