Ładowarki do samochodów elektrycznych firma Parczew

Pojazdy elektryczne to coraz częstszy widok na naszych drogach

Jeżeli jesteśmy już posiadaczem, bądź planujemy zakup  instalacji fotowoltaicznej, mamy idealne warunki, aby stać się właścicielem własnego Wallboxa. Co daje nam posiadanie przydomowej stacji ładowania samochodów? Wygodę i duże oszczędności czasu i pieniędzy.

 

Ładowarka do auta elektrycznego Parczew – montaż i sprzedaż firma Pro-Men

Samochody elektryczne nie są już wcale nowinką technologiczną znaną z filmów i seriali pokazujących świat w bliskiej przyszłości. Powoli stają się naszą codziennością. Również mieszkańcy Parczewa, którzy jeszcze nie posiadają zbyt dużej wiedzy na temat pojazdów elektrycznych powinni trochę o tym poczytać wykorzystując zasoby sieci internetowej. Okaże się to bardzo pomocne już niedługo. Czy komuś się to podoba, czy też nie, samochody spalinowe znikną z naszych ulic i zostaną zastąpione elektrycznymi. Warto więc już teraz wiedzieć na ten temat jak najwięcej. Stacje ładowania do samochodów napędzanych energią elektryczną pojawią się również w Parczewie. Dzielimy je na domowe oraz publiczne. Pierwsze mają zwykle postać wiszących wallboxów. Wyposażone są w jedno gniazdo, ale to w zupełności wystarczy. Można podłączyć auto do takiego urządzenia na całą noc i rano wyruszyć do pracy lub gdziekolwiek indziej. To rozwiązanie stosowane jest też w tych firmach, których pracownicy mogą zostawić należący do nich pojazd na parkingu na długi czas. W przypadku publicznych stacji ładowania do samochodu elektrycznego wygląda to nieco inaczej. Jest tutaj wiele gniazdek. To dlatego, że z tego urządzenia będzie korzystać wielu kierowców jednocześnie. Umieszcza się je w takich miejscach, jak parking przed hipermarketem lub dworcem. Można je też będzie zobaczyć w naszym kraju w pobliżu wjazdów na autostrady. Ze względu na moc dzielimy te urządzenia na posiadające normalną i dużą moc. W pierwszym z wymienionych przypadków chodzi o mniejszą lub równą 22 kW. W drugim chodzi o wartość większą od tej wymienionej przed chwilą. W sieci internetowej można znaleźć informacje dotyczące norm, jakie muszą spełnić stacje ładowania do samochodu elektrycznego w Polsce, w tym również oczywiście w Parczewie.

WŁASNA STACJA ŁADOWANIA DO SAMOCHODU PRO-MEN PARCZEW

Skontaktuj się
Ładowarka do samochodu elektrycznego

Rodzaje ładowarek

Ładowarki samochodowe dzielimy na dwie grupy

Ładowarki AC ( prąd zmienny)

  • wykorzystują napięcie 230V ( ładowarki jednofazowe )
  • wykorzystujące 400V ( trójfazowe )
  • o mocy ładowarek 2-13kW ( bez zabezpieczenie EVSE ) i maksymalnym natężeniu 16A
  • o mocy ładowarek 7-22kW ( z zabezpieczeniem EVSE ) i maksymalnym natężeniu 32.

Wykorzystując najmocniejszą ładowarkę trójfazową o maksymalnej mocy, możemy naładować w pełni samochód w czasie od 2-8 godzin.

Ładowarki DC ( prąd stały )

  • wykorzystują napięcie 400 – 800W
  • moc ich ładowania zaczyna się od 50kW, w Polsce maksymalna moc ładowarek DC dopuszczonych do użytku to 150kW
  • natężenie od 300 – 500A
  • wymagają instalacji transformatora sieciowego

Ładowarki DC pozwalają na naładowanie samochodu w czasie od 15 minut do 2 godzin. Są to jednak bardzo drogie urządzenia i dość kosztowne w utrzymaniu ( miesięczna opłata u dostawcy energii około 3000 zł ). Ze względu na ich koszt i wymagania niełatwo je spotkać w naszym kraju.

Skontaktuj się

Ładowarki samochodowe