Ładowarki do samochodów elektrycznych firma Poniatowa

Pojazdy elektryczne to coraz częstszy widok na naszych drogach

Jeżeli jesteśmy już posiadaczem, bądź planujemy zakup  instalacji fotowoltaicznej, mamy idealne warunki, aby stać się właścicielem własnego Wallboxa. Co daje nam posiadanie przydomowej stacji ładowania samochodów? Wygodę i duże oszczędności czasu i pieniędzy.

 

Ładowarka do auta elektrycznego Poniatowa – montaż i sprzedaż firma Pro-Men

Samochody elektryczne nie są już wynalazkiem wzbudzającym ogromne emocje. Obecnie to już bardziej nasza codzienność. Wkrótce będą to pojazdy stanowiące większość aut, jakie widzimy na naszych drogach. Dotyczy to również Poniatowej i jej okolic. Warto poznać więcej szczegółów na temat stacji ładowania już teraz, aby w bliskiej przyszłości móc szybciej przystosować się do zmieniającej się rzeczywistości. Tego rodzaju urządzenia dzielimy na domowe i komercyjne. W pierwszym przypadku, jak słusznie wskazuje na to nazwa, mamy do czynienia z instalacją, z której kierowca może skorzystać po powrocie do domu. Auto jest podłączane do stacji ładowania na całą noc. Rano jest gotowe do drogi. W tym przypadku najczęściej korzysta się z wiszącej instalacji o nazwie wallbox. Posiada ona tylko jedno gniazdo. Jest to zupełnie wystarczające w przypadku przeciętnego gospodarstwa domowego. Nieco inaczej wygląda stacja ładowania umieszczona w miejscu publicznym. Jako przykład można podać parking obok supermarketu lub okolice wjazdu na autostradę. W tym przypadku jedno gniazdko to zdecydowanie za mało. Z urządzenia będzie przecież korzystać wielu kierowców jednocześnie. Ich liczba jest więc całkiem spora. Ładowanie trwa tutaj znacznie krócej, niż podczas korzystania z domowej instalacji. Jak wygląda zarządzanie taką publiczną stacją? Odpowiadają za to firmy wykorzystujące specjalnie stworzone do tego celu oprogramowanie. Więcej szczegółów na ten temat znajdziesz w sieci internetowej na portalach poświęconych ekologii lub motoryzacji. Jeśli chodzi o stacje ładowania, które można spotkać w miejscach publicznych, są one umieszczane na zewnątrz. W przypadku domowej instalacji znajduje się ona zazwyczaj wewnątrz garażu. Mieszkasz w Poniatowej lub jej okolicach? Już wkrótce temat stacji ładowania stanie się Twoją codziennością.

WŁASNA STACJA ŁADOWANIA DO SAMOCHODU PRO-MEN PONIATOWA

Skontaktuj się
Ładowarka do samochodu elektrycznego

Rodzaje ładowarek

Ładowarki samochodowe dzielimy na dwie grupy

Ładowarki AC ( prąd zmienny)

  • wykorzystują napięcie 230V ( ładowarki jednofazowe )
  • wykorzystujące 400V ( trójfazowe )
  • o mocy ładowarek 2-13kW ( bez zabezpieczenie EVSE ) i maksymalnym natężeniu 16A
  • o mocy ładowarek 7-22kW ( z zabezpieczeniem EVSE ) i maksymalnym natężeniu 32.

Wykorzystując najmocniejszą ładowarkę trójfazową o maksymalnej mocy, możemy naładować w pełni samochód w czasie od 2-8 godzin.

Ładowarki DC ( prąd stały )

  • wykorzystują napięcie 400 – 800W
  • moc ich ładowania zaczyna się od 50kW, w Polsce maksymalna moc ładowarek DC dopuszczonych do użytku to 150kW
  • natężenie od 300 – 500A
  • wymagają instalacji transformatora sieciowego

Ładowarki DC pozwalają na naładowanie samochodu w czasie od 15 minut do 2 godzin. Są to jednak bardzo drogie urządzenia i dość kosztowne w utrzymaniu ( miesięczna opłata u dostawcy energii około 3000 zł ). Ze względu na ich koszt i wymagania niełatwo je spotkać w naszym kraju.

Skontaktuj się

Ładowarki samochodowe