Ładowarki do samochodów elektrycznych firma Puławy

Pojazdy elektryczne to coraz częstszy widok na naszych drogach

Jeżeli jesteśmy już posiadaczem, bądź planujemy zakup  instalacji fotowoltaicznej, mamy idealne warunki, aby stać się właścicielem własnego Wallboxa. Co daje nam posiadanie przydomowej stacji ładowania samochodów? Wygodę i duże oszczędności czasu i pieniędzy.

 

Ładowarka do auta elektrycznego Puławy – montaż i sprzedaż firma Pro-Men

Samochód elektryczny jeszcze niedawno był nowością, która wzbudzała ogromne zainteresowanie. Obecnie widok takiego auta nie wzbudza sensacji. Nie inaczej jest w Puławach i okolicach tego miasta. Samochody elektryczne, jak również ładowarki zaprojektowane specjalnie z myślą o nich wpisują się w aktualnie obowiązujący na świecie trend. To, co ekologiczne jest teraz po prostu modne. Dotyczy to zarówno jedzenia, jak też architektury i motoryzacji. Tak zwane zielone technologie obejmują coraz więcej dziedzin naszego codziennego życia. Uważasz, że Twoja wiedza w temacie samochodów elektrycznych nie jest wystarczająca? Możesz odwiedzić kilka portali internetowych poświęconych tematowi motoryzacji. Z pewnością znajdziesz tam ciekawe artykuły o autach posiadających napęd elektryczny oraz ładowarkach. Teksty są pisane przez ekspertów posiadających dużą wiedzę. Warto z tego skorzystać. Zwróć również uwagę na kanały telewizyjne poświęcone motoryzacji. Na pewno jest tam poruszany temat ładowarek samochodowych. Trzeba tylko trafić na odpowiedni program. Mieszkańcy Puław oraz okolic tego miasta, którzy planują zakup takiego urządzenia muszą zdecydować o tym, czy złożą zamówienie w sklepie internetowym, czy też w stacjonarnym punkcie handlowym. Mieszkasz w Puławach? Lubisz zakupy w sieci? Odwiedź stronę freesun.pl i zapoznaj się z ciekawą ofertą, która obejmuje również ładowarki samochodowe. Firma o nazwie Free Sun istnieje od 2015 roku. Jest częścią grupy Pro-Men, która powstała 30 lat temu. Odwiedź witrynę freesun.pl i zapoznaj się z bogatą, ciekawą ofertą. Masz pytania lub wątpliwości? Zadzwoń lub napisz do konsultanta Free Sun.

WŁASNA STACJA ŁADOWANIA DO SAMOCHODU PRO-MEN PUŁAWY

Skontaktuj się
Ładowarka do samochodu elektrycznego

Rodzaje ładowarek

Ładowarki samochodowe dzielimy na dwie grupy

Ładowarki AC ( prąd zmienny)

  • wykorzystują napięcie 230V ( ładowarki jednofazowe )
  • wykorzystujące 400V ( trójfazowe )
  • o mocy ładowarek 2-13kW ( bez zabezpieczenie EVSE ) i maksymalnym natężeniu 16A
  • o mocy ładowarek 7-22kW ( z zabezpieczeniem EVSE ) i maksymalnym natężeniu 32.

Wykorzystując najmocniejszą ładowarkę trójfazową o maksymalnej mocy, możemy naładować w pełni samochód w czasie od 2-8 godzin.

Ładowarki DC ( prąd stały )

  • wykorzystują napięcie 400 – 800W
  • moc ich ładowania zaczyna się od 50kW, w Polsce maksymalna moc ładowarek DC dopuszczonych do użytku to 150kW
  • natężenie od 300 – 500A
  • wymagają instalacji transformatora sieciowego

Ładowarki DC pozwalają na naładowanie samochodu w czasie od 15 minut do 2 godzin. Są to jednak bardzo drogie urządzenia i dość kosztowne w utrzymaniu ( miesięczna opłata u dostawcy energii około 3000 zł ). Ze względu na ich koszt i wymagania niełatwo je spotkać w naszym kraju.

Skontaktuj się

Ładowarki samochodowe