Ładowarki do samochodów elektrycznych firma Radom

Pojazdy elektryczne to coraz częstszy widok na naszych drogach

Jeżeli jesteśmy już posiadaczem, bądź planujemy zakup  instalacji fotowoltaicznej, mamy idealne warunki, aby stać się właścicielem własnego Wallboxa. Co daje nam posiadanie przydomowej stacji ładowania samochodów? Wygodę i duże oszczędności czasu i pieniędzy.

 

Ładowarka do auta elektrycznego Radom – montaż i sprzedaż firma Pro-Men

Po naszych drogach porusza się coraz więcej pojazdów elektrycznych. Nie jest to już fantastyka naukowa, ale codzienność. Jeżeli jeszcze nie posiadasz zbyt dużej wiedzy na temat takich aut, czas to zmienić. Niezależnie od tego, czy mieszkasz w Radomiu, czy też w innym polskim mieście musisz być przygotowany na to, że wkrótce sam zasiądziesz za kierownicą samochodu elektrycznego. Biorąc pod uwagę obowiązujące aktualnie na świecie trendy stanie się to raczej wcześniej, niż później. W związku z tym, że konieczność dbania o stan środowiska naturalnego to obecnie temat numer jeden w światowych mediach, promocja aut elektrycznych będzie jeszcze bardziej intensywna, niż obecnie. Taki pojazd ładuje się dzięki specjalnie do tego celu zaprojektowanej stacji. Może to być jej domowa wersja zwana też wallboxem. To wiszące urządzenie, które jest wyposażone w jedno gniazdo. Można podłączyć do niego auto stojące w nocy w garażu i rano pojazd będzie gotowy do drogi. Mieszkańcy Radomia i okolic tego miasta będą na pewno zainteresowani domową stacją ładowania do samochodu, kiedy dowiedzą się więcej na jej temat i docenią wygodę korzystania z niej. Kolejny rodzaj tego urządzenia nazywany jest publicznym lub komercyjnym. Jak słusznie wskazuje na to nazwa, można je spotkać w miejscach, gdzie występuje duży ruch uliczny. Może to być zarówno parking przy supermarkecie, jak też okolice punktu poboru opłat za wjazd na autostradę. Stacja ładowania zamontowana w takim miejscu posiada wiele gniazdek. Jest to całkowicie zrozumiałe ze względu na panujący tam ruch. Kierowcy spieszą się, każdy z nich chciałby jak najszybciej rozpocząć ładowanie samochodu. Tego rodzaju ładowarki posiadają znacznie większą moc, niż ich domowe odpowiedniki. Mieszkasz w Radomiu? Powinieneś zainteresować się tematem stacji ładowania do samochodu.

WŁASNA STACJA ŁADOWANIA DO SAMOCHODU PRO-MEN RADOM

Skontaktuj się
Ładowarka do samochodu elektrycznego

Rodzaje ładowarek

Ładowarki samochodowe dzielimy na dwie grupy

Ładowarki AC ( prąd zmienny)

  • wykorzystują napięcie 230V ( ładowarki jednofazowe )
  • wykorzystujące 400V ( trójfazowe )
  • o mocy ładowarek 2-13kW ( bez zabezpieczenie EVSE ) i maksymalnym natężeniu 16A
  • o mocy ładowarek 7-22kW ( z zabezpieczeniem EVSE ) i maksymalnym natężeniu 32.

Wykorzystując najmocniejszą ładowarkę trójfazową o maksymalnej mocy, możemy naładować w pełni samochód w czasie od 2-8 godzin.

Ładowarki DC ( prąd stały )

  • wykorzystują napięcie 400 – 800W
  • moc ich ładowania zaczyna się od 50kW, w Polsce maksymalna moc ładowarek DC dopuszczonych do użytku to 150kW
  • natężenie od 300 – 500A
  • wymagają instalacji transformatora sieciowego

Ładowarki DC pozwalają na naładowanie samochodu w czasie od 15 minut do 2 godzin. Są to jednak bardzo drogie urządzenia i dość kosztowne w utrzymaniu ( miesięczna opłata u dostawcy energii około 3000 zł ). Ze względu na ich koszt i wymagania niełatwo je spotkać w naszym kraju.

Skontaktuj się

Ładowarki samochodowe