Ładowarki do samochodów elektrycznych firma Radzyń Podlaski

Pojazdy elektryczne to coraz częstszy widok na naszych drogach

Jeżeli jesteśmy już posiadaczem, bądź planujemy zakup  instalacji fotowoltaicznej, mamy idealne warunki, aby stać się właścicielem własnego Wallboxa. Co daje nam posiadanie przydomowej stacji ładowania samochodów? Wygodę i duże oszczędności czasu i pieniędzy.

 

Ładowarka do auta elektrycznego Radzyń Podlaski – montaż i sprzedaż firma Pro-Men

Samochody elektryczne do niedawna pojawiały się tylko i wyłącznie w filmach z gatunku science fiction. Teraz można je coraz częściej zobaczyć na polskich ulicach. Radzyń Podlaski obecnie być może nie jest miastem, po którego ulicach jeździ dużo takich pojazdów. Na pewno będzie się to jednak szybko zmieniać w najbliższej przyszłości. Mieszkańcy tych okolic na pewno zetkną się nieraz z tym tematem. Na popularnych portalach internetowych publikowane są artykuły o samochodach elektrycznych i stacjach ładowania. Sporo mówi się o tym również w telewizji. Ciekawą opcją jest posiadanie instalacji fotowoltaicznej na terenie swojej posesji oraz pojazdu zasilanego prądem. W takim przypadku mamy do czynienia z prawdziwie ekologicznym gospodarstwem domowym. Wyróżniamy dwa rodzaje stacji ładowania do samochodu, z których mogą skorzystać również mieszkańcy Radzynia Podlaskiego. W obu przypadkach mamy do czynienia z bezpiecznymi instalacjami. Pierwszą z nich możemy nazwać domową. Auto może być podłączone do takiego urządzenia na całą noc. Najczęściej spotykanym modelem jest stacja wisząca, która nazywana jest wallboxem. Posiada jedno gniazdo. Drugim rodzajem stacji ładowania do samochodu jest komercyjna, nazywana też publiczną. Cechuje ją duża moc, co automatycznie przekłada się na czas konieczny do naładowania pojazdu. W tym przypadku jest on krótki. Widoczna jest tutaj duża liczba gniazdek. Dzięki temu wielu kierowców może korzystać z tego urządzenia w tym samym momencie. Ten typ stacji ładowania spotykamy na parkingach znajdujących się tuż obok centrów handlowych oraz w pobliżu wjazdów na autostrady. Mieszkasz w Radzyniu Podlaskim i planujesz zakup stacji ładowania do swojego samochodu elektrycznego? Odwiedź stronę internetową naszej firmy i zapoznaj się z ofertą. Masz pytania? Zadzwoń lub napisz.

WŁASNA STACJA ŁADOWANIA DO SAMOCHODU PRO-MEN RADZYŃ PODLASKI

Skontaktuj się
Ładowarka do samochodu elektrycznego

Rodzaje ładowarek

Ładowarki samochodowe dzielimy na dwie grupy

Ładowarki AC ( prąd zmienny)

  • wykorzystują napięcie 230V ( ładowarki jednofazowe )
  • wykorzystujące 400V ( trójfazowe )
  • o mocy ładowarek 2-13kW ( bez zabezpieczenie EVSE ) i maksymalnym natężeniu 16A
  • o mocy ładowarek 7-22kW ( z zabezpieczeniem EVSE ) i maksymalnym natężeniu 32.

Wykorzystując najmocniejszą ładowarkę trójfazową o maksymalnej mocy, możemy naładować w pełni samochód w czasie od 2-8 godzin.

Ładowarki DC ( prąd stały )

  • wykorzystują napięcie 400 – 800W
  • moc ich ładowania zaczyna się od 50kW, w Polsce maksymalna moc ładowarek DC dopuszczonych do użytku to 150kW
  • natężenie od 300 – 500A
  • wymagają instalacji transformatora sieciowego

Ładowarki DC pozwalają na naładowanie samochodu w czasie od 15 minut do 2 godzin. Są to jednak bardzo drogie urządzenia i dość kosztowne w utrzymaniu ( miesięczna opłata u dostawcy energii około 3000 zł ). Ze względu na ich koszt i wymagania niełatwo je spotkać w naszym kraju.

Skontaktuj się

Ładowarki samochodowe