Ładowarki do samochodów elektrycznych firma Siedlce

Pojazdy elektryczne to coraz częstszy widok na naszych drogach

Jeżeli jesteśmy już posiadaczem, bądź planujemy zakup  instalacji fotowoltaicznej, mamy idealne warunki, aby stać się właścicielem własnego Wallboxa. Co daje nam posiadanie przydomowej stacji ładowania samochodów? Wygodę i duże oszczędności czasu i pieniędzy.

 

Ładowarka do auta elektrycznego Siedlce – montaż i sprzedaż firma Pro-Men

Samochody elektryczne powoli wkraczają na nasze drogi na dobre. Stopniowo, lecz stanowczo pojazdy elektryczne pojawiają się na naszych ulicach i świetnie sobie radzą we wszystkich sytuacjach na drodze. Jednak samochody elektryczne potrzebują regularnego ładowania. Jeśli jesteś właścicielem samochodu elektrycznego, warto pomyśleć zaopatrzyć się w stację ładowania, by usprawnić ładowanie akumulatorów o dużych pojemnościach.

Dostępne w naszej ofercie Wallboxy to stacje ładujące, które w szybki i bezpieczny sposób pozwolą Ci naładować Twój samochód. Zapewne już spotkałeś się z podobnymi stacjami powstającymi wraz z specjalnym miejscem postojowym na stacjach benzynowych, przy nowoczesnych biurowcach i na parkingach firmowych. Możesz zainstalować Wallboxa na swoim podwórku lub w garażu – dużą oszczędnością w użytkowaniu prądu jest połączenie instalacji fotowoltaicznej z innymi urządzeniami czerpiącymi z alternatywnych źródeł energii, ponieważ zyskujemy darmowy prąd zasilający samochód o mocy nawet do 25kW. Będzie to oszczędnością czasu i pieniędzy.

Stacje ładowania mogą pracować w systemie prądu zmiennego lub stałego i być podłączone do sieci elektrycznej. Dla zapewnienia wygody użytkownikom mają one intuicyjny interfejs, wbudowany moduł wi-fi i mogą być sterowane zdalnie. O dowolnej godzinie możesz włączyć ładowanie oraz regulować moc i szybkość ładowania. Każdy model spełnia wszystkie niezbędne wymagania i rygorystyczne normy, by zagwarantować całkowite bezpieczeństwo właścicielom i podłączanemu sprzętowi. Już dziś zapoznaj się z naszą ofertą i stań się posiadaczem innowacyjnego ładowania.

WŁASNA STACJA ŁADOWANIA DO SAMOCHODU PRO-MEN SIEDLCE

Skontaktuj się
Ładowarka do samochodu elektrycznego

Rodzaje ładowarek

Ładowarki samochodowe dzielimy na dwie grupy

Ładowarki AC ( prąd zmienny)

  • wykorzystują napięcie 230V ( ładowarki jednofazowe )
  • wykorzystujące 400V ( trójfazowe )
  • o mocy ładowarek 2-13kW ( bez zabezpieczenie EVSE ) i maksymalnym natężeniu 16A
  • o mocy ładowarek 7-22kW ( z zabezpieczeniem EVSE ) i maksymalnym natężeniu 32.

Wykorzystując najmocniejszą ładowarkę trójfazową o maksymalnej mocy, możemy naładować w pełni samochód w czasie od 2-8 godzin.

Ładowarki DC ( prąd stały )

  • wykorzystują napięcie 400 – 800W
  • moc ich ładowania zaczyna się od 50kW, w Polsce maksymalna moc ładowarek DC dopuszczonych do użytku to 150kW
  • natężenie od 300 – 500A
  • wymagają instalacji transformatora sieciowego

Ładowarki DC pozwalają na naładowanie samochodu w czasie od 15 minut do 2 godzin. Są to jednak bardzo drogie urządzenia i dość kosztowne w utrzymaniu ( miesięczna opłata u dostawcy energii około 3000 zł ). Ze względu na ich koszt i wymagania niełatwo je spotkać w naszym kraju.

Skontaktuj się

Ładowarki samochodowe