Ładowarki do samochodów elektrycznych firma Sokołów Podlaski

Pojazdy elektryczne to coraz częstszy widok na naszych drogach

Jeżeli jesteśmy już posiadaczem, bądź planujemy zakup  instalacji fotowoltaicznej, mamy idealne warunki, aby stać się właścicielem własnego Wallboxa. Co daje nam posiadanie przydomowej stacji ładowania samochodów? Wygodę i duże oszczędności czasu i pieniędzy.

 

Ładowarka do auta elektrycznego Sokołów Podlaski – montaż i sprzedaż firma Pro-Men

Samochody elektryczne stają się codziennością. Nie jest to już temat znany tylko i wyłącznie z filmów i seriali przedstawiających świat w przyszłości. Nawet jeżeli komuś się to nie podoba, musi się z tym pogodzić. Również mieszkańcy Sokołowa Podlaskiego już wkrótce będą musieli zainteresować się głębiej tym zagadnieniem. Stacje ładowania do samochodu pojawią się przecież również tam. Zarówno w garażach, jak też w miejscach publicznych. Jeśli chodzi o pierwszy z wymienionych przypadków, najczęściej mamy do czynienia z wiszącym urządzeniem nazywanym wallboxem. Posiada ono tylko jedno gniazdo. To w zupełności wystarczy w przypadku domu jednorodzinnego, którego mieszkańcy korzystają z jednego lub dwóch aut. Nieco inaczej wygląda to w sytuacji, gdy stacja ładowania do samochodu zostaje umieszczona w takim miejscu, jak parking przed supermarketem, lotniskiem lub stacją kolejową. Wtedy urządzenie musi posiadać większą liczbę gniazdek, aby wielu kierowców mogło skorzystać z niego w tym samym momencie. Posiada ono też znacznie większą moc, niż domowy wallbox, dzięki czemu ładowanie pojazdu elektrycznego trwa krócej. W sieci internetowej możesz znaleźć szczegółowy opis zasad działania punktu ładowania samochodów zasilanych prądem. Dostępne są rysunki, na których opisany jest każdy element tego urządzenia. Jeżeli ktoś zaciekawił się tematem opisywanym w tym krótkim artykule i chce dowiedzieć się więcej, koniecznie powinien zastosować się do tej rady. W internecie znajdziesz też polskie normy, do których trzeba zastosować się podczas montażu stacji ładowania do samochodu. Obowiązują one oczywiście również na terenie Sokołowa Podlaskiego i okolic tego miasta. Każdy kierowca powinien pogłębić swoja wiedzę o autach elektrycznych.

WŁASNA STACJA ŁADOWANIA DO SAMOCHODU PRO-MEN SOKOŁÓW PODLASKI

Skontaktuj się
Ładowarka do samochodu elektrycznego

Rodzaje ładowarek

Ładowarki samochodowe dzielimy na dwie grupy

Ładowarki AC ( prąd zmienny)

  • wykorzystują napięcie 230V ( ładowarki jednofazowe )
  • wykorzystujące 400V ( trójfazowe )
  • o mocy ładowarek 2-13kW ( bez zabezpieczenie EVSE ) i maksymalnym natężeniu 16A
  • o mocy ładowarek 7-22kW ( z zabezpieczeniem EVSE ) i maksymalnym natężeniu 32.

Wykorzystując najmocniejszą ładowarkę trójfazową o maksymalnej mocy, możemy naładować w pełni samochód w czasie od 2-8 godzin.

Ładowarki DC ( prąd stały )

  • wykorzystują napięcie 400 – 800W
  • moc ich ładowania zaczyna się od 50kW, w Polsce maksymalna moc ładowarek DC dopuszczonych do użytku to 150kW
  • natężenie od 300 – 500A
  • wymagają instalacji transformatora sieciowego

Ładowarki DC pozwalają na naładowanie samochodu w czasie od 15 minut do 2 godzin. Są to jednak bardzo drogie urządzenia i dość kosztowne w utrzymaniu ( miesięczna opłata u dostawcy energii około 3000 zł ). Ze względu na ich koszt i wymagania niełatwo je spotkać w naszym kraju.

Skontaktuj się

Ładowarki samochodowe