Ładowarki do samochodów elektrycznych firma Stalowa Wola

Pojazdy elektryczne to coraz częstszy widok na naszych drogach

Jeżeli jesteśmy już posiadaczem, bądź planujemy zakup  instalacji fotowoltaicznej, mamy idealne warunki, aby stać się właścicielem własnego Wallboxa. Co daje nam posiadanie przydomowej stacji ładowania samochodów? Wygodę i duże oszczędności czasu i pieniędzy.

 

Ładowarka do auta elektrycznego Stalowa Wola – montaż i sprzedaż firma Pro-Men

Wkrótce auta spalinowe zostaną zastąpione przez pojazdy o napędzie elektrycznym. Nie ma już odwrotu od tej rewolucji, dlatego każdy kierowca powinien zainteresować się tematem, który zostanie opisany w tym artykule. Dotyczy to również właścicieli samochodów mieszkających w Stalowej Woli i okolicach tego miasta. Przyzwyczajeni są do wizyt na stacjach paliw i do tankowania pojazdu. Już wkrótce będzie to wyglądało całkiem inaczej. Kiedy samochody elektryczne staną się już jedynymi pojazdami poruszającymi się po naszych drogach, będziemy korzystać ze stacji ładowania. Można je podzielić na domowe i publiczne. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z urządzeniem wiszącym, które nazywamy wallboxem. Wyposażone jest tylko w jedno gniazdo, co zupełnie wystarczy właścicielowi pojazdu mieszkającemu w domu jednorodzinnym. Inaczej wygląda to wtedy, gdy jako kierowca pojazdu o napędzie elektrycznym trafiasz na stację ładowania zlokalizowaną na parkingu przed supermarketem, dworcem lub lotniskiem. Urządzenie, które zobaczysz będzie miało wiele gniazdek. Dzięki temu w tym samym momencie może z niego korzystać duża ilość kierowców. Część z nich pojawi się w jednym z wymienionych miejsc w naładowanym samochodzie. Inni będą musieli uzupełnić ubytek energii. Tak będzie już wkrótce również w Stalowej Woli i okolicach tego miasta. Cechą charakterystyczną publicznej stacji ładowania do auta elektrycznego jest jej duża moc. To znaczy, że korzystanie z niej potrwa znacznie krócej, niż w przypadku domowej wersji urządzenia. Ma to duże znaczenie dla kierowców, którym zależy na czasie, ponieważ np. spieszą się na ważne spotkanie lub muszą odebrać dzieci z przedszkola. Mieszkasz w Stalowej Woli lub jej okolicach? Jesteś kierowcą? Czas, abyś dowiedział się czegoś więcej na temat stacji ładowania do samochodu elektrycznego.

WŁASNA STACJA ŁADOWANIA DO SAMOCHODU PRO-MEN STALOWA WOLA

Skontaktuj się
Ładowarka do samochodu elektrycznego

Rodzaje ładowarek

Ładowarki samochodowe dzielimy na dwie grupy

Ładowarki AC ( prąd zmienny)

  • wykorzystują napięcie 230V ( ładowarki jednofazowe )
  • wykorzystujące 400V ( trójfazowe )
  • o mocy ładowarek 2-13kW ( bez zabezpieczenie EVSE ) i maksymalnym natężeniu 16A
  • o mocy ładowarek 7-22kW ( z zabezpieczeniem EVSE ) i maksymalnym natężeniu 32.

Wykorzystując najmocniejszą ładowarkę trójfazową o maksymalnej mocy, możemy naładować w pełni samochód w czasie od 2-8 godzin.

Ładowarki DC ( prąd stały )

  • wykorzystują napięcie 400 – 800W
  • moc ich ładowania zaczyna się od 50kW, w Polsce maksymalna moc ładowarek DC dopuszczonych do użytku to 150kW
  • natężenie od 300 – 500A
  • wymagają instalacji transformatora sieciowego

Ładowarki DC pozwalają na naładowanie samochodu w czasie od 15 minut do 2 godzin. Są to jednak bardzo drogie urządzenia i dość kosztowne w utrzymaniu ( miesięczna opłata u dostawcy energii około 3000 zł ). Ze względu na ich koszt i wymagania niełatwo je spotkać w naszym kraju.

Skontaktuj się

Ładowarki samochodowe