Ładowarki do samochodów elektrycznych firma Starachowice

Pojazdy elektryczne to coraz częstszy widok na naszych drogach

Jeżeli jesteśmy już posiadaczem, bądź planujemy zakup  instalacji fotowoltaicznej, mamy idealne warunki, aby stać się właścicielem własnego Wallboxa. Co daje nam posiadanie przydomowej stacji ładowania samochodów? Wygodę i duże oszczędności czasu i pieniędzy.

 

Ładowarka do auta elektrycznego Starachowice – montaż i sprzedaż firma Pro-Men

Codziennie widzimy więcej nowych pojazdów elektrycznych wokół nas. To duży krok dla ludzkości, ponieważ dążymy do wprowadzenia bardziej świadomego uczestniczenia w życiu publicznym. Samochody elektryczne to nadal pojazdy przyszłości, bo jeszcze nie każdy może sobie na nie pozwolić, ale pojawia się ich coraz więcej na naszych drogach, a także innych elektrycznych pojazdów, jak np. hulajnoga czy monocykl. Obniżają emisję spalin w miastach, jednak potrzebują ładowania do efektywnego działania.

Jeśli jesteś więc posiadaczem takiego pojazdu przyszłości, będziesz potrzebował stacji ładowania, która szybko i bezpiecznie dostarczy dużą ilość prądu do akumulatorów Twojego samochodu. Stacje ładowania Wallbox można zauważyć już na stacjach benzynowych, nowoczesnych parkingach, przy nowo powstałych hotelach i biurowcach, gdzie zadbano o najwyższy standard działania. Przestrzeń publiczna zmienia się z nami, a kiedy pojawia się potrzeba – rynek na nią odpowiada.

Stacje ładowania pojazdów elektrycznych są kompatybilne z różnymi urządzeniami, dostosowują się do akumulatorów o różnej mocy i kontrolują niechciane skoki napięcia, by proces ładowania przebiegł szybko i bezpiecznie. Sprawne i bezawaryjne funkcjonowanie to w dzisiejszych czasach ważna kwestia, dostępne u nas ładowarki zadbają o bezpieczeństwo urządzeń podczas ładowania, a ich użytkowanie jest niezwykle proste i intuicyjne. Dodatkowe funkcje pozwalają na sterowanie stacją ładującą zdalnie. Prywatna stacja może być podłączona do sieci elektrycznej z prądem zmiennym lub być wersją przenośną z prądem stałym, która służy szybkiemu doładowaniu akumulatora. Jeśli posiadasz instalację fotowoltaiczną, zyskujesz darmowy prąd, który pozwala Ci poruszać się po ulicach z niesamowitą płynnością za bezcen.

WŁASNA STACJA ŁADOWANIA DO SAMOCHODU PRO-MEN STARACHOWICE

Skontaktuj się
Ładowarka do samochodu elektrycznego

Rodzaje ładowarek

Ładowarki samochodowe dzielimy na dwie grupy

Ładowarki AC ( prąd zmienny)

  • wykorzystują napięcie 230V ( ładowarki jednofazowe )
  • wykorzystujące 400V ( trójfazowe )
  • o mocy ładowarek 2-13kW ( bez zabezpieczenie EVSE ) i maksymalnym natężeniu 16A
  • o mocy ładowarek 7-22kW ( z zabezpieczeniem EVSE ) i maksymalnym natężeniu 32.

Wykorzystując najmocniejszą ładowarkę trójfazową o maksymalnej mocy, możemy naładować w pełni samochód w czasie od 2-8 godzin.

Ładowarki DC ( prąd stały )

  • wykorzystują napięcie 400 – 800W
  • moc ich ładowania zaczyna się od 50kW, w Polsce maksymalna moc ładowarek DC dopuszczonych do użytku to 150kW
  • natężenie od 300 – 500A
  • wymagają instalacji transformatora sieciowego

Ładowarki DC pozwalają na naładowanie samochodu w czasie od 15 minut do 2 godzin. Są to jednak bardzo drogie urządzenia i dość kosztowne w utrzymaniu ( miesięczna opłata u dostawcy energii około 3000 zł ). Ze względu na ich koszt i wymagania niełatwo je spotkać w naszym kraju.

Skontaktuj się

Ładowarki samochodowe