Ładowarki do samochodów elektrycznych firma Terespol

Pojazdy elektryczne to coraz częstszy widok na naszych drogach

Jeżeli jesteśmy już posiadaczem, bądź planujemy zakup  instalacji fotowoltaicznej, mamy idealne warunki, aby stać się właścicielem własnego Wallboxa. Co daje nam posiadanie przydomowej stacji ładowania samochodów? Wygodę i duże oszczędności czasu i pieniędzy.

 

Ładowarka do auta elektrycznego Terespol – montaż i sprzedaż firma Pro-Men

W niedługim czasie samochody spalinowe zostaną zastąpione przez auta o napędzie elektrycznym. Wiele wskazuje na to, że nie ma już odwrotu od tej zmiany. Z tego powodu każdy właściciel pojazdu powinien zapoznać się bliżej z tematem, który jest opisywany w tym krótkim artykule. Dotyczy to również kierowców mieszkających w Terespolu i okolicach tego miasta we wschodniej Polsce. Jak wszyscy inni posiadacze samochodów w Polsce są oni przyzwyczajeni do wizyt na stacjach paliw i do tankowania pojazdu właśnie w takim miejscu. Tymczasem w bliskiej przyszłości będzie to wyglądało nieco inaczej. Oczywiście auta, podobnie jak to ma miejsce dzisiaj, będą potrzebowały czegoś, co je napędza. Będziemy jednak korzystać ze stacji ładowania, a nie benzynowych. Można je podzielić na dwie grupy- domowe i publiczne. W pierwszym przypadku stosowane jest urządzenie wiszące, które nosi nazwę wallbox. Ma ono tylko w jedno gniazdo. W zupełności wystarczy to jednak właścicielowi pojazdu zamieszkującemu zwykły dom jednorodzinny. Zupełnie inaczej wygląda to wtedy, gdy jako właściciel pojazdu elektrycznego trafiasz na stację ładowania umieszczoną na parkingu przed takim miejscem, jak supermarket, dworzec lub lotnisko. Urządzenie, które tam zobaczysz będzie miało znacznie więcej, niż tylko jedno gniazdko. Pomyślane to zostało w taki sposób dlatego, że w tym samym momencie może z niego korzystać wielu kierowców znajdujących się akurat w tym miejscu. Nie wszyscy przyjadą tam pojazdem w pełni naładowanym. Niektórzy będą musieli uzupełnić powstały wcześniej ubytek energii. Tak będzie to wyglądało również w Terespolu i najbliższych okolicach tego miasta leżącego na wschodzie naszego kraju.

WŁASNA STACJA ŁADOWANIA DO SAMOCHODU PRO-MEN TERESPOL

Skontaktuj się
Ładowarka do samochodu elektrycznego

Rodzaje ładowarek

Ładowarki samochodowe dzielimy na dwie grupy

Ładowarki AC ( prąd zmienny)

  • wykorzystują napięcie 230V ( ładowarki jednofazowe )
  • wykorzystujące 400V ( trójfazowe )
  • o mocy ładowarek 2-13kW ( bez zabezpieczenie EVSE ) i maksymalnym natężeniu 16A
  • o mocy ładowarek 7-22kW ( z zabezpieczeniem EVSE ) i maksymalnym natężeniu 32.

Wykorzystując najmocniejszą ładowarkę trójfazową o maksymalnej mocy, możemy naładować w pełni samochód w czasie od 2-8 godzin.

Ładowarki DC ( prąd stały )

  • wykorzystują napięcie 400 – 800W
  • moc ich ładowania zaczyna się od 50kW, w Polsce maksymalna moc ładowarek DC dopuszczonych do użytku to 150kW
  • natężenie od 300 – 500A
  • wymagają instalacji transformatora sieciowego

Ładowarki DC pozwalają na naładowanie samochodu w czasie od 15 minut do 2 godzin. Są to jednak bardzo drogie urządzenia i dość kosztowne w utrzymaniu ( miesięczna opłata u dostawcy energii około 3000 zł ). Ze względu na ich koszt i wymagania niełatwo je spotkać w naszym kraju.

Skontaktuj się

Ładowarki samochodowe