Ładowarki do samochodów elektrycznych firma Tomaszów Lubelski

Pojazdy elektryczne to coraz częstszy widok na naszych drogach

Jeżeli jesteśmy już posiadaczem, bądź planujemy zakup  instalacji fotowoltaicznej, mamy idealne warunki, aby stać się właścicielem własnego Wallboxa. Co daje nam posiadanie przydomowej stacji ładowania samochodów? Wygodę i duże oszczędności czasu i pieniędzy.

 

Ładowarka do auta elektrycznego Tomaszów Lubelski – montaż i sprzedaż firma Pro-Men

Samochody o napędzie elektrycznym powoli stają się częścią naszej codzienności. Zdecydowanie nie jest to już tylko ciekawostka znana z filmów należących do gatunku science fiction. Powoli przekonują się o tym również właściciele aut mieszkający w Tomaszowie Lubelskim i jego bliskich okolicach. W najbliższej przyszłości stacja ładowania do samochodu będzie stałym elementem krajobrazu. Dokładnie takim, jakim teraz są stacje benzynowe wraz z towarzyszącymi im sklepami, w których można kupić np. hot doga. Może to być instalacja, która jest umieszczona w garażu lub we wnętrzu innego pomieszczenia. Urządzenie wiszące nosi nazwę wallbox. Niektórych może zdziwić to, że posiada tylko jedno gniazdko. To jednak zupełnie wystarczy do naładowania pojazdu, którym na co dzień przemieszcza się przeciętna rodzina, np. mieszkańcy Tomaszowa Lubelskiego lub jego okolic. Pojazd może zostać podpięty do takiej stacji na noc. Rano będzie gotowy do tego, aby można było wyruszyć nim do pracy lub w inne miejsce. Nieco inaczej wygląda to wtedy, gdy mówimy o stacjach ładowania montowanych w miejscach publicznych. Posiadają one wiele gniazdek i nie jest to przypadek. Takie rozwiązanie zapewnia możliwość korzystania z instalacji wielu osobom naraz. Inną cechą charakterystyczną urządzenia jest to, że czas ładowania jest szybszy, niż w przypadku wallboxa. Taki sprzęt będziemy widywali coraz częściej na parkingach przed supermarketami lub w miejscach znajdujących się obok wjazdu na autostradę. Będzie tak również w Tomaszowie Lubelskim i okolicach tego miasta. W związku z tym jego mieszkańcy powinni już dziś zapoznawać się z informacjami dotyczącymi budowy takiego urządzenia oraz sposobów korzystania z niego.

WŁASNA STACJA ŁADOWANIA DO SAMOCHODU PRO-MEN TOMASZÓW LUBELSKI

Skontaktuj się
Ładowarka do samochodu elektrycznego

Rodzaje ładowarek

Ładowarki samochodowe dzielimy na dwie grupy

Ładowarki AC ( prąd zmienny)

  • wykorzystują napięcie 230V ( ładowarki jednofazowe )
  • wykorzystujące 400V ( trójfazowe )
  • o mocy ładowarek 2-13kW ( bez zabezpieczenie EVSE ) i maksymalnym natężeniu 16A
  • o mocy ładowarek 7-22kW ( z zabezpieczeniem EVSE ) i maksymalnym natężeniu 32.

Wykorzystując najmocniejszą ładowarkę trójfazową o maksymalnej mocy, możemy naładować w pełni samochód w czasie od 2-8 godzin.

Ładowarki DC ( prąd stały )

  • wykorzystują napięcie 400 – 800W
  • moc ich ładowania zaczyna się od 50kW, w Polsce maksymalna moc ładowarek DC dopuszczonych do użytku to 150kW
  • natężenie od 300 – 500A
  • wymagają instalacji transformatora sieciowego

Ładowarki DC pozwalają na naładowanie samochodu w czasie od 15 minut do 2 godzin. Są to jednak bardzo drogie urządzenia i dość kosztowne w utrzymaniu ( miesięczna opłata u dostawcy energii około 3000 zł ). Ze względu na ich koszt i wymagania niełatwo je spotkać w naszym kraju.

Skontaktuj się

Ładowarki samochodowe