Ładowarki do samochodów elektrycznych firma Warka

Pojazdy elektryczne to coraz częstszy widok na naszych drogach

Jeżeli jesteśmy już posiadaczem, bądź planujemy zakup  instalacji fotowoltaicznej, mamy idealne warunki, aby stać się właścicielem własnego Wallboxa. Co daje nam posiadanie przydomowej stacji ładowania samochodów? Wygodę i duże oszczędności czasu i pieniędzy.

 

Ładowarka do auta elektrycznego Warka – montaż i sprzedaż firma Pro-Men

Samochody elektryczne powoli stają się naszą codziennością. Nie jest to już tylko ciekawostka z filmów należących do gatunku science fiction. Przekonują się o tym również mieszkańcy Warki. Już niedługo stacja ładowania do samochodu będzie takim powszechnie znanym elementem krajobrazu, jakim obecnie są jej benzynowe odpowiedniki. Może to być instalacja umieszczona wewnątrz garażu lub innego pomieszczenia, tak zwany wallbox. To urządzenie wiszące, które posiada tylko jedno gniazdko. W zupełności wystarczy do naładowania pojazdu, z którego korzysta przeciętna rodzina, np. mieszkańcy Warki. Samochód może zostać podpięty do stacji na całą noc. Rano będzie można wyruszyć nim do pracy lub gdziekolwiek indziej. W przypadku urządzeń, które są montowane w miejscach publicznych wygląda to nieco inaczej. Stacje ładowania do samochodu mają wiele gniazdek. Zapewnia to możliwość korzystania z instalacji wielu kierowcom naraz. Do tego czas podłączenia auta do urządzenia jest krótszy, niż w przypadku jego domowego odpowiednika. Taki sprzęt będzie coraz częściej spotykany na parkingach lub w miejscach położonych obok wjazdu na drogę szybkiego ruchu. Z całą pewnością będzie tak również w Warce. Mieszkańcy tego miasta powinni już teraz zapoznać się z jak największą ilością szczegółów dotyczących budowy urządzenia oraz sposobu korzystania z niego. Przyda się to już wkrótce. Warto podkreślić, że jest to instalacja bezpieczna dla otoczenia a przy tym ekologiczna. W dzisiejszych czasach dbanie o stan środowiska naturalnego to istotna kwestia. Korzystając ze stacji ładowania samochodu w Warce lub jakimkolwiek innym mieście możesz pomyśleć z dumą że dbasz w ten sposób o to, aby mniej toksycznych substancji dostawało się do świata przyrody.

WŁASNA STACJA ŁADOWANIA DO SAMOCHODU PRO-MEN WARKA

Skontaktuj się
Ładowarka do samochodu elektrycznego

Rodzaje ładowarek

Ładowarki samochodowe dzielimy na dwie grupy

Ładowarki AC ( prąd zmienny)

  • wykorzystują napięcie 230V ( ładowarki jednofazowe )
  • wykorzystujące 400V ( trójfazowe )
  • o mocy ładowarek 2-13kW ( bez zabezpieczenie EVSE ) i maksymalnym natężeniu 16A
  • o mocy ładowarek 7-22kW ( z zabezpieczeniem EVSE ) i maksymalnym natężeniu 32.

Wykorzystując najmocniejszą ładowarkę trójfazową o maksymalnej mocy, możemy naładować w pełni samochód w czasie od 2-8 godzin.

Ładowarki DC ( prąd stały )

  • wykorzystują napięcie 400 – 800W
  • moc ich ładowania zaczyna się od 50kW, w Polsce maksymalna moc ładowarek DC dopuszczonych do użytku to 150kW
  • natężenie od 300 – 500A
  • wymagają instalacji transformatora sieciowego

Ładowarki DC pozwalają na naładowanie samochodu w czasie od 15 minut do 2 godzin. Są to jednak bardzo drogie urządzenia i dość kosztowne w utrzymaniu ( miesięczna opłata u dostawcy energii około 3000 zł ). Ze względu na ich koszt i wymagania niełatwo je spotkać w naszym kraju.

Skontaktuj się

Ładowarki samochodowe