Ładowarki do samochodów elektrycznych firma Węgrów

Pojazdy elektryczne to coraz częstszy widok na naszych drogach

Jeżeli jesteśmy już posiadaczem, bądź planujemy zakup  instalacji fotowoltaicznej, mamy idealne warunki, aby stać się właścicielem własnego Wallboxa. Co daje nam posiadanie przydomowej stacji ładowania samochodów? Wygodę i duże oszczędności czasu i pieniędzy.

 

Ładowarka do auta elektrycznego Węgrów – montaż i sprzedaż firma Pro-Men

Pojazdy o napędzie elektrycznym stają się codziennością nas wszystkich. Przestaje to być temat znany wyłącznie z amerykańskich filmów i seriali zakwalifikowanych do gatunku science fiction. Jeżeli nawet ktoś wolałby pozostać przy samochodach spalinowych, nie ma innej drogi. Będzie musiał przystosować się do nowej sytuacji. W związku z tym również osoby mieszkające w Węgrowie powinny zainteresować się tematem, który już wkrótce będzie dotyczył nas wszystkich. Stacje ładowania do samochodu pojawią się także w tym mieście. Zobaczymy je zarówno w garażach, jak też w takich miejscach, jak parking przed centrum handlowym lub lotniskiem. W przypadku pierwszej z wymienionych sytuacji najczęściej korzysta się z wiszącego urządzenia nazywanego wallboxem. Jego cechą charakterystyczną jest to, że posiada tylko jedno gniazdo. To jednak wystarczy w przypadku zwykłego domu jednorodzinnego, którego mieszkańcy korzystają z jednego lub dwóch samochodów osobowych. Trochę inaczej wygląda to w sytuacji, gdy stacja ładowania zostaje zainstalowana w takim miejscu, jak parking przed lotniskiem, dworcem lub centrum handlowym. Wtedy konieczne jest zastosowanie urządzenia, które posiada nieco większą liczbę gniazdek, aby wiele samochodów mogło być do niego podłączonych tym samym momencie. Taka stacja ładowania posiada też znacznie większą moc, niż standardowy wallbox, dzięki czemu ładowanie auta elektrycznego w Węgrowie lub jakimkolwiek innym polskim mieście trwa krócej. W internecie bez większego trudu znajdziesz szczegółowy opis zasad działania punktu ładowania pojazdów zasilanych energią elektryczną. W sieci można obejrzeć grafiki, na których dokładnie opisany jest każdy element tego urządzenia. Zaciekawił Cię ten temat i chcesz dowiedzieć się czegoś więcej? Zastosuj się do do tej wskazówki.

WŁASNA STACJA ŁADOWANIA DO SAMOCHODU PRO-MEN WĘGRÓW

Skontaktuj się
Ładowarka do samochodu elektrycznego

Rodzaje ładowarek

Ładowarki samochodowe dzielimy na dwie grupy

Ładowarki AC ( prąd zmienny)

  • wykorzystują napięcie 230V ( ładowarki jednofazowe )
  • wykorzystujące 400V ( trójfazowe )
  • o mocy ładowarek 2-13kW ( bez zabezpieczenie EVSE ) i maksymalnym natężeniu 16A
  • o mocy ładowarek 7-22kW ( z zabezpieczeniem EVSE ) i maksymalnym natężeniu 32.

Wykorzystując najmocniejszą ładowarkę trójfazową o maksymalnej mocy, możemy naładować w pełni samochód w czasie od 2-8 godzin.

Ładowarki DC ( prąd stały )

  • wykorzystują napięcie 400 – 800W
  • moc ich ładowania zaczyna się od 50kW, w Polsce maksymalna moc ładowarek DC dopuszczonych do użytku to 150kW
  • natężenie od 300 – 500A
  • wymagają instalacji transformatora sieciowego

Ładowarki DC pozwalają na naładowanie samochodu w czasie od 15 minut do 2 godzin. Są to jednak bardzo drogie urządzenia i dość kosztowne w utrzymaniu ( miesięczna opłata u dostawcy energii około 3000 zł ). Ze względu na ich koszt i wymagania niełatwo je spotkać w naszym kraju.

Skontaktuj się

Ładowarki samochodowe