Ładowarki do samochodów elektrycznych firma Włodawa

Pojazdy elektryczne to coraz częstszy widok na naszych drogach

Jeżeli jesteśmy już posiadaczem, bądź planujemy zakup  instalacji fotowoltaicznej, mamy idealne warunki, aby stać się właścicielem własnego Wallboxa. Co daje nam posiadanie przydomowej stacji ładowania samochodów? Wygodę i duże oszczędności czasu i pieniędzy.

 

Ładowarka do auta elektrycznego Włodawa – montaż i sprzedaż firma Pro-Men

Już niedługo auta elektryczne całkowicie zastąpią pojazdy spalinowe na naszych drogach. Jeżeli wciąż masz niewielką wiedzę na temat tego, jak działają i jak się je ładuje, czas ją poszerzyć. Przyda Ci się to w najbliższej przyszłości, kiedy sam zasiądziesz za kierownicą samochodu elektrycznego. Dotyczy to również właścicieli aut mieszkających we Włodawie i jej okolicach. Jeżeli chodzi o stacje ładowania do pojazdów zasilanych prądem, podstawowy ich podział to domowe i komercyjne, zwane też publicznymi. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z urządzeniem wiszącym. Jego fachowa nazwa to wallbox. Póki co nie powstał jeszcze jej odpowiednik w naszym języku. Ta stacja posiada tylko jedno gniazdo, co jednak w zupełności wystarczy mieszkańcom domu jednorodzinnego. W przypadku urządzenia, które jest montowane w miejscach publicznych inna jest nie tylko liczba gniazdek, ale również moc. Taka stacja może stanąć na parkingu przed hipermarketem, lotniskiem, teatrem lub urzędem. Czas ładowania jest znacznie szybszy, niż w przypadku urządzenia domowego. Wynika to wprost z większej mocy. Do tego mamy tutaj do czynienia z dużą liczbą gniazdek. To sprawia, że z tej stacji może korzystać w jednej chwili wielu kierowców. Powinno być tak, że wyrusza się w miasto naładowanym samochodem i nie trzeba nerwowo rozglądać się za urządzeniem umożliwiającym ładowanie. W życiu różnie to jednak bywa. Mieszkasz we Włodawie i interesujesz się tematem stacji do samochodów elektrycznych? Wiedza przyda Ci się już w najbliższej przyszłości, kiedy to auta spalinowe praktycznie znikną z naszych dróg. Zdecydowanie warto rozwijać takie zainteresowania.

WŁASNA STACJA ŁADOWANIA DO SAMOCHODU PRO-MEN WŁODAWA

Skontaktuj się
Ładowarka do samochodu elektrycznego

Rodzaje ładowarek

Ładowarki samochodowe dzielimy na dwie grupy

Ładowarki AC ( prąd zmienny)

  • wykorzystują napięcie 230V ( ładowarki jednofazowe )
  • wykorzystujące 400V ( trójfazowe )
  • o mocy ładowarek 2-13kW ( bez zabezpieczenie EVSE ) i maksymalnym natężeniu 16A
  • o mocy ładowarek 7-22kW ( z zabezpieczeniem EVSE ) i maksymalnym natężeniu 32.

Wykorzystując najmocniejszą ładowarkę trójfazową o maksymalnej mocy, możemy naładować w pełni samochód w czasie od 2-8 godzin.

Ładowarki DC ( prąd stały )

  • wykorzystują napięcie 400 – 800W
  • moc ich ładowania zaczyna się od 50kW, w Polsce maksymalna moc ładowarek DC dopuszczonych do użytku to 150kW
  • natężenie od 300 – 500A
  • wymagają instalacji transformatora sieciowego

Ładowarki DC pozwalają na naładowanie samochodu w czasie od 15 minut do 2 godzin. Są to jednak bardzo drogie urządzenia i dość kosztowne w utrzymaniu ( miesięczna opłata u dostawcy energii około 3000 zł ). Ze względu na ich koszt i wymagania niełatwo je spotkać w naszym kraju.

Skontaktuj się

Ładowarki samochodowe