Ładowarki do samochodów elektrycznych firma Kraśnik

Pojazdy elektryczne to coraz częstszy widok na naszych drogach
Jeżeli jesteśmy już posiadaczem, bądź planujemy zakup instalacji fotowoltaicznej, mamy idealne warunki, aby stać się właścicielem własnego Wallboxa. Co daje nam posiadanie przydomowej stacji ładowania samochodów? Wygodę i duże oszczędności czasu i pieniędzy.
Ładowarka do auta elektrycznego Kraśnik – montaż i sprzedaż firma Pro-Men
Samochody elektryczne nie są już tematem filmów i książek z gatunku science fiction. To jest już nasza codzienność. Kraśnik nie jest tutaj wyjątkiem, podobnie jak okolice tego miasta. Jeżeli jeszcze nie wiesz, jak wygląda stacja ładowania samochodu, czas na bliższe przyjrzenie się temu zagadnieniu. Nawet jeśli jeszcze nie posiadasz auta elektrycznego. W końcu w bliskiej przyszłości możesz stać się właścicielem takiego samochodu. Nie zaszkodzi poszukać informacji w sieci internetowej. Na portalach motoryzacyjnych znajdziesz obszerne artykuły poświęcone stacjom ładowania, które zapewne szybko zaczną być wykorzystywane na dużą skalę w Kraśniku i jego okolicach. Informacje na ten temat znajdziesz też na stronach poświęconych ekologii. W końcu chodzi tutaj o to, aby nie szkodzić środowisku naturalnemu. Taki właśnie cel przyświecał konstruktorom pierwszych pojazdów elektrycznych oraz urządzeń służących ich ładowaniu. Warto wymienić rodzaje stacji. Dzielimy je pod względem czasu, jaki zajmuje naładowanie auta. Są takie, które noszą fachową nazwę wolnych. Pracują w oparciu o prąd zmienny, którego moc wynosi mniej, niż 11 kW AC. Kolejny rodzaj to średnio szybkie. W tym przypadku mamy do czynienia z urządzeniem, które wykorzystuje prąd zmienny o mocy od 11 do 22 kW AC. Szybkie oraz ultraszybkie stacje ładowania do samochodu zasila prąd stały o mocy 50 kW DC. Istnieje również podział na stacje domowe oraz publiczne i komercyjne. W pierwszym przypadku możliwe jest podłączenie samochodu do urządzenia na całą noc. Czasem spotykamy takie stacje na prywatnych parkingach. Jeżeli chodzi o publiczne urządzenia, posiadają one zwykle większą moc od tych, które są używane w domach. Zwykle ustawia je się tam, gdzie panuje duży ruch.
WŁASNA STACJA ŁADOWANIA DO SAMOCHODU PRO-MEN KRAŚNIK

Rodzaje ładowarek
Ładowarki samochodowe dzielimy na dwie grupy
Ładowarki AC ( prąd zmienny)
- wykorzystują napięcie 230V ( ładowarki jednofazowe )
- wykorzystujące 400V ( trójfazowe )
- o mocy ładowarek 2-13kW ( bez zabezpieczenie EVSE ) i maksymalnym natężeniu 16A
- o mocy ładowarek 7-22kW ( z zabezpieczeniem EVSE ) i maksymalnym natężeniu 32.
Wykorzystując najmocniejszą ładowarkę trójfazową o maksymalnej mocy, możemy naładować w pełni samochód w czasie od 2-8 godzin.
Ładowarki DC ( prąd stały )
- wykorzystują napięcie 400 – 800W
- moc ich ładowania zaczyna się od 50kW, w Polsce maksymalna moc ładowarek DC dopuszczonych do użytku to 150kW
- natężenie od 300 – 500A
- wymagają instalacji transformatora sieciowego
Ładowarki DC pozwalają na naładowanie samochodu w czasie od 15 minut do 2 godzin. Są to jednak bardzo drogie urządzenia i dość kosztowne w utrzymaniu ( miesięczna opłata u dostawcy energii około 3000 zł ). Ze względu na ich koszt i wymagania niełatwo je spotkać w naszym kraju.