Ładowarki do samochodów elektrycznych Lubartów

Pojazdy elektryczne to coraz częstszy widok na naszych drogach

Jeżeli jesteśmy już posiadaczem, bądź planujemy zakup  instalacji fotowoltaicznej, mamy idealne warunki, aby stać się właścicielem własnego Wallboxa. Co daje nam posiadanie przydomowej stacji ładowania samochodów? Wygodę i duże oszczędności czasu i pieniędzy.

 

Ładowarka do auta elektrycznego Lubartów – montaż i sprzedaż

Samochody elektryczne nie są już wcale szokującą nowością na polskich drogach, również w Lubartowie i okolicach tego miasta. Wręcz przeciwnie, przyzwyczajamy się do ich widoku. Ten artykuł to dla Ciebie pierwszy kontakt z tym zagadnieniem? Na początek poszukaj informacji na portalach internetowych zajmujących się tematem motoryzacji oraz nowych ekologicznych technologii. Są tam publikowane artykuły napisane przez ekspertów. Warto skorzystać z podpowiedzi profesjonalistów mających dużą wiedzę na temat ładowarek samochodowych przeznaczonych do aut elektrycznych. Jeżeli zapoznałeś się już z tematem i jesteś zdecydowany na zakup urządzenia opisywanego w tym artykule, kolejnym krokiem będzie wybór sklepu, w którym dokonasz zamówienia. Może to być stacjonarny punkt handlowy lub sklep, który działa tylko i wyłącznie w sieci internetowej. Którą z tych opcji wybrać? Zależy to od tego, jaki sposób robienia zakupów preferujesz. Z pewnością zainteresuje Cię oferta firmy Free Sun istniejącej od 2015 roku. Należy ona do grupy Pro-Men mającej jeszcze dłuższą historię sięgającą początku lat 90. Adres strony internetowej jest łatwy do zapamiętania, to freesun.pl. Firma specjalizuje się w ekologicznie pozyskiwanej energii. Obecnie jest głośno na ten temat. Ładowarki samochodowe przeznaczone do aut elektrycznych wpisują się w ten zielony trend. Artykuły poświęcone tym urządzeniom pojawiają się na popularnych portalach internetowych. Często na ich głównych stronach. Ładowarki samochodowe, które mogą zamówić poprzez stronę freesun.pl także mieszkańcy Lubartowa i jego okolic mogą wykorzystywać prąd stały lub zmienny. Na witrynie firmy Free Sun znajdziesz szczegółowy opis oby typów urządzeń. Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do konsultanta, aby uzyskać więcej informacji.

Skontaktuj się
Ładowarka do samochodu elektrycznego

Rodzaje ładowarek

Ładowarki samochodowe dzielimy na dwie grupy

Ładowarki AC ( prąd zmienny)

  • wykorzystują napięcie 230V ( ładowarki jednofazowe )
  • wykorzystujące 400V ( trójfazowe )
  • o mocy ładowarek 2-13kW ( bez zabezpieczenie EVSE ) i maksymalnym natężeniu 16A
  • o mocy ładowarek 7-22kW ( z zabezpieczeniem EVSE ) i maksymalnym natężeniu 32.

Wykorzystując najmocniejszą ładowarkę trójfazową o maksymalnej mocy, możemy naładować w pełni samochód w czasie od 2-8 godzin.

Ładowarki DC ( prąd stały )

  • wykorzystują napięcie 400 – 800W
  • moc ich ładowania zaczyna się od 50kW, w Polsce maksymalna moc ładowarek DC dopuszczonych do użytku to 150kW
  • natężenie od 300 – 500A
  • wymagają instalacji transformatora sieciowego

Ładowarki DC pozwalają na naładowanie samochodu w czasie od 15 minut do 2 godzin. Są to jednak bardzo drogie urządzenia i dość kosztowne w utrzymaniu ( miesięczna opłata u dostawcy energii około 3000 zł ). Ze względu na ich koszt i wymagania niełatwo je spotkać w naszym kraju.

Skontaktuj się

Ładowarki samochodowe