Ładowarki do samochodów elektrycznych Puławy

Pojazdy elektryczne to coraz częstszy widok na naszych drogach

Jeżeli jesteśmy już posiadaczem, bądź planujemy zakup  instalacji fotowoltaicznej, mamy idealne warunki, aby stać się właścicielem własnego Wallboxa. Co daje nam posiadanie przydomowej stacji ładowania samochodów? Wygodę i duże oszczędności czasu i pieniędzy.

 

Ładowarka do auta elektrycznego Puławy – montaż i sprzedaż

Poszukujesz profesjonalnych i trwałych ładowarek samochodowych w Puławach? Koniecznie zapoznaj się z ofertą firmy www.freesun.pl. Warto zainwestować w wysokiej jakości ładowarkę, która umożliwi ładowanie akumulatora samochodu z gniazdka elektrycznego. Może to sprawdzić się przede wszystkim w sytuacjach, w których akumulator samochodu rozładował się i jest konieczność szybkiego naładowania go. Na rynku można znaleźć wiele typów ładowarek samochodowych, z uwagi na co istotne jest to, by dokonać odpowiedniego wyboru. Warto zdecydować się na ładowarki od Free Sun! Znajdziesz w naszej ofercie ładowarki do auta: AC z prądem zmiennym i DC z prądem stałym. Pierwsze z nich cechują się tym, że wykorzystują napięcie 230V, są jednofazowe), inne wykorzystują 400V (są trójfazowe), mają moc ładowarek od 2 do 13kW (bez zabezpieczenia EVSE) i maksymalne natężenie 16A, a także mają moc ładowarek 7-22kW (z zabezpieczeniem EVSE ) i maksymalnym natężeniem 32. Wykorzystując najmocniejszą ładowarkę trójfazową o maksymalnej mocy jest możliwe naładowanie samochodu w pełni. Inne ładowarki są w stanie wykorzystać napięcie 400-800W, ich moc ładowania zaczyna się od 50kW. W Polsce maksymalna moc ładowarek DC, dopuszczanych do użytku to 150kW, natężenie od 300 do 500A. Oprócz tego wymagana jest instalacja transformatora sieciowego. Dzięki ładowarkom DC możliwe jest naładowanie samochodu w czasie od 15 minut do 2 godzin. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat oferty ładowarki samochodowe Puławy? Zapraszamy do kontaktu! Masz pytania? Zadzwoń!

Skontaktuj się
Ładowarka do samochodu elektrycznego

Rodzaje ładowarek

Ładowarki samochodowe dzielimy na dwie grupy

Ładowarki AC ( prąd zmienny)

  • wykorzystują napięcie 230V ( ładowarki jednofazowe )
  • wykorzystujące 400V ( trójfazowe )
  • o mocy ładowarek 2-13kW ( bez zabezpieczenie EVSE ) i maksymalnym natężeniu 16A
  • o mocy ładowarek 7-22kW ( z zabezpieczeniem EVSE ) i maksymalnym natężeniu 32.

Wykorzystując najmocniejszą ładowarkę trójfazową o maksymalnej mocy, możemy naładować w pełni samochód w czasie od 2-8 godzin.

Ładowarki DC ( prąd stały )

  • wykorzystują napięcie 400 – 800W
  • moc ich ładowania zaczyna się od 50kW, w Polsce maksymalna moc ładowarek DC dopuszczonych do użytku to 150kW
  • natężenie od 300 – 500A
  • wymagają instalacji transformatora sieciowego

Ładowarki DC pozwalają na naładowanie samochodu w czasie od 15 minut do 2 godzin. Są to jednak bardzo drogie urządzenia i dość kosztowne w utrzymaniu ( miesięczna opłata u dostawcy energii około 3000 zł ). Ze względu na ich koszt i wymagania niełatwo je spotkać w naszym kraju.

Skontaktuj się

Ładowarki samochodowe