Pompa ciepła Annopol

Czy montaż pomp ciepła w Annopolu się opłaca?

W Polsce wciąż istnieje wiele mitów dotyczących pompy ciepła. Jednym z największych jest przekonanie, że tego rodzaju urządzenia nie sprawdzają się w naszej strefie klimatycznej. Jednak nic bardziej mylnego. Dzięki nowoczesnym konstrukcjom pompy ciepła mogą efektywnie dostarczać ciepło nawet przy temperaturze zewnętrznej -25 stopni Celsjusza.

Pompy ciepła powietrzne wykorzystują powietrze atmosferyczne jako źródło ciepła. Te urządzenia mogą skutecznie zastąpić w domach kotły gazowe, elektryczne, a zwłaszcza węglowe. Ponadto, pompy ciepła mogą również dostarczać ciepło do podgrzewania wody użytkowej (C.W.U.) oraz zapewniać chłodzenie budynków latem.

Rodzaje pomp ciepła w naszej ofercie:

  • Pompa typu Split, Pompa ciepła typu Split, podobnie jak pompa ciepła typu Monoblok, składa się z jednostki zewnętrznej i znalazła zastosowanie w ogrzewaniu, chłodzeniu pomieszczeń oraz podgrzewaniu C.W.U. W przypadku budynków starszych lub zmodernizowanych, może być wykorzystywana w układzie hybrydowym z kotłem grzewczym. Maksymalne temperatury ogrzewania są takie same jak w przypadku pompy ciepła typu Monoblok, tj. 55 stopni Celsjusza (przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza (przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni). Różnica polega na tym, że w pompach ciepła typu Split jednostka zewnętrzna jest połączona z jednostką wewnętrzną przy użyciu rurek wypełnionych czynnikiem chłodzącym. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma ryzyka zamarznięcia czynnika w przypadku braku zasilania energetycznego. Parownik oraz sprężarka znajdują się w jednostce zewnętrznej, co eliminuje główne źródło hałasu w budynku.
  • Pompa ciepła typu Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej, w której jest cały obieg chłodzący i wewnętrzny kontroler. Przeznaczony jest do podgrzewania i chłodzenia pomieszczeń. Pompa Monoblok może być również używana do podgrzewania wody użytkowej. Monoblok można zastosować w nowych, energochłonnych budynkach jako niezależne źródło ciepła. W przypadku starszych lub zmodernizowanych budynków, pompa Monoblok może współpracować z kotłem w układzie hybrydowym. Maksymalna temperatura wewnętrznego obiegu ciepła wynosi 55 stopni Celsjusza, a przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni Celsjusza. Ciepło jest transportowane do budynku za pomocą rur wypełnionych wodą z jednostki zewnętrznej.

Jak wygląda współpraca przy instalacji pompy ciepła z naszą firmą?

  1. Wypełnij ankietę – wypełniamy szczegółową ankietę doboru pompy ciepła
  2. Raport – Otrzymujemy raport doboru
  3. Decyzja – Wybieramy jeden z zaproponowanych wariantów
  4. Audyt – Instalator umawia się na audyt i zleca wykonanie ewentualnych prac przygotowawczych do instalacji pompy
  5. Instalacja i start – Instalator instaluję i uruchamia pompę. Szkoli klienta z obsługi pompy

Dlaczego warto zlecić nam montaż pompy ciepła?

Firma Free Sun jest częścią grupy Pro-Men, obecną na rynku budowlanym od 1992 roku. Specjalizujemy się w instalacjach fotowoltaicznych i pompach ciepła, oferując czystą energię. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w tworzeniu instalacji pozyskujących energię ze źródeł odnawialnych, zapewniamy kompleksowe usługi, w tym montaż instalacji fotowoltaicznych, ładowarek samochodowych oraz pomp ciepła. Wykonane prace przez naszych specjalistów cieszą się uznaniem zadowolonych klientów. Profesjonalne projekty i montaż fotowoltaiki prowadzą do znacznego obniżenia kosztów energii elektrycznej i zapewniają niezawodne działanie instalacji przez długie lata, co przekłada się na szybki zwrot inwestycji. Dobrze dobrana i zamontowana pompa ciepła zapewnia bezobsługową eksploatację przez wiele lat, jednocześnie zmniejszając emisję szkodliwych czynników do atmosfery.
Nasi specjaliści to wykwalifikowana kadra z wieloletnim doświadczeniem zarówno w Polsce, jak i w Europie. Stale podnosimy swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych szkoleniach i kursach, aby być na bieżąco z rozwojem technologii. Nasza firma wyróżnia się tym, że oferujemy bezpłatną wycenę i ekspertyzę rentowności, pomagamy w składaniu dokumentów do PGE, udzielamy wsparcia finansowego inwestycji oraz pomagamy w uzyskaniu dofinansowania z programów Mój Prąd, Agroenergia. Zapewniamy pełną obsługę od montażu po uruchomienie instalacji, a nasze gwarancje sięgają nawet 25 lat. Oferujemy również serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Dołącz do nas i skorzystaj z naszej fachowej wiedzy i doświadczenia.