Pompa ciepła Bełżyce

Czy montaż pomp ciepła w Bełżycach się opłaca?

W Polsce nadal krąży wiele mitów dotyczących Pompy Ciepła. Jednym z największych jest przekonanie, że tego rodzaju urządzenia nie sprawdzają się w naszej strefie klimatycznej. Nic bardziej mylnego. Nowoczesne konstrukcje są w stanie dostarczać ciepło nawet przy temperaturze zewnętrznej -25 stopni Celsjusza.
Pompy ciepła wykorzystują powietrze atmosferyczne jako źródło ciepła. Te konstrukcje mogą skutecznie zastąpić w domach kotły gazowe, elektryczne, a zwłaszcza węglowe. Oprócz dostarczania ciepła do mieszkań, Pompy ciepła mogą również służyć jako urządzenia do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (C.W.U.). Większość modeli ma nawet możliwość chłodzenia budynków latem.

Rodzaje pomp ciepła w naszej ofercie:

  • Pompa typu Split,podobnie jak pompa ciepła typu Monoblok, składa się z jednostki zewnętrznej i ma zastosowanie w ogrzewaniu, chłodzeniu pomieszczeń oraz podgrzewaniu C.W.U. W przypadku starszych lub zmodernizowanych budynków, może być używana w układzie hybrydowym z kotłem grzewczym. Maksymalne temperatury ogrzewania są takie same jak w przypadku pompy ciepła typu Monoblok, czyli 55 stopni Celsjusza (przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza (przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni). Różnica polega na tym, że w pompach ciepła typu Split jednostka zewnętrzna jest połączona z jednostką wewnętrzną za pomocą rurek wypełnionych czynnikiem chłodniczym. Dzięki temu rozwiązaniu nie ma ryzyka zamarznięcia czynnika w przypadku braku zasilania elektrycznego. Parownik oraz sprężarka znajdują się w jednostce zewnętrznej, co eliminuje główne źródło hałasu w budynku.
  • Pompa ciepła typu Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej, w której znajduje się kompletny obieg chłodniczy oraz wewnętrznego sterownika. Jest ona przewidziana do ogrzewania oraz chłodzenia pomieszczeń. Pompa Monoblok może również być wykorzystana do podgrzewania c.w.u. Monoblok może znajdować zastosowanie w nowo budowanych, energochłonnych budynkach jako samodzielne źródło ciepła. W przypadku starszych budynków lub tych zmodernizowanych, pompa Monoblok może współgrać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalna temperatura w obiegu ciepłowniczym wewnętrznym wynosi 55 stopni Celsjusza, a przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni Celsjusza. Ciepło jest transportowane do budynku za pomocą rur wypełnionych wodą z jednostki zewnętrznej.

Jak wygląda współpraca przy instalacji pompy ciepła z naszą firmą?

  1. Wypełnij ankietę – wypełniamy szczegółową ankietę doboru pompy ciepła
  2. Raport – Otrzymujemy raport doboru
  3. Decyzja – Wybieramy jeden z zaproponowanych wariantów
  4. Audyt – Instalator umawia się na audyt i zleca wykonanie ewentualnych prac przygotowawczych do instalacji pompy
  5. Instalacja i start – Instalator instaluję i uruchamia pompę. Szkoli klienta z obsługi pompy

Dlaczego warto zlecić nam montaż pompy ciepła?

Firma Free Sun została założona w 2015 roku jako część grupy Pro-Men, działającej na rynku budowlanym od 1992 roku. Nasza firma specjalizuje się w instalacjach fotowoltaicznych i pompach ciepła, oferując czystą energię. Posiadając wieloletnie doświadczenie w tworzeniu instalacji wykorzystujących źródła odnawialne, zapewniamy kompleksowe usługi, w tym montaż instalacji fotowoltaicznych, ładowarek samochodowych oraz pomp ciepła. Nasz wykwalifikowany zespół specjalistów cieszy się uznaniem zadowolonych klientów, a nasze profesjonalne projekty i montaż fotowoltaiki prowadzą do znacznego obniżenia kosztów energii elektrycznej i zapewniają niezawodne działanie instalacji przez długie lata, co przekłada się na szybki zwrot inwestycji. Nasze dobrze dobrane i zamontowane pompy ciepła zapewniają bezobsługową eksploatację na wiele lat, jednocześnie zmniejszając emisję szkodliwych czynników do atmosfery.
Nasi specjaliści to wykwalifikowana kadra z wieloletnim doświadczeniem zarówno w Polsce, jak i w Europie. Cały czas podnosimy swoje kwalifikacje, biorąc udział w licznych szkoleniach i kursach, aby być na bieżąco z rozwojem technologii. Oferujemy bezpłatną wycenę i ekspertyzę rentowności, pomagamy w przygotowaniu dokumentów do PGE, udzielamy wsparcia finansowego inwestycji oraz pomagamy w uzyskaniu dofinansowania z programów Mój Prąd i Agroenergia. Zapewniamy pełną obsługę, począwszy od montażu po uruchomienie instalacji, a nasze gwarancje sięgają nawet 25 lat. Oferujemy również serwis gwarancyjny i pozagwarancyjny. Dołącz do nas i skorzystaj z naszej fachowej wiedzy i doświadczenia.