Pompa ciepła Hrubieszów

Czy montaż pomp ciepła w Hrubieszowie się opłaca?

W Polsce obecnie działa wiele mitów dotyczących pomp ciepła. Jednym z najczęstszych jest przekonanie, że tego rodzaju urządzenia nie działają w naszej strefie klimatycznej. Nic bardziej błędnego. Nowoczesne konstrukcje pompy ciepła są w stanie dostarczać ciepło nawet przy temperaturze zewnętrznej -25 stopni Celsjusza.

Pomoce ciepła wykorzystują powietrze atmosferyczne jako źródło ciepła. Mogą one skutecznie zastąpić kotły gazowe, elektryczne, a zwłaszcza węglowe w domach. Oprócz dostarczania ciepła do mieszkań, pompy ciepła mogą również służyć jako urządzenia do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (C.W.U.). Większość modeli pozwala także na chłodzenie budynków latem.

Rodzaje pomp ciepła w naszej ofercie:

  • Pompa typu Split, podobnie jak pompa typu Monoblok, składa się z jednostki zewnętrznej i znalazła zastosowanie w ogrzewaniu, chłodzeniu pomieszczeń oraz podgrzewaniu C.W.U. W przypadku budynków starszych lub zmodernizowanych, może być wykorzystywana w układzie hybrydowym z kotłem grzewczym. Maksymalne temperatury ogrzewania są takie same jak w przypadku pompy typu Monoblok, tj. 55 stopni Celsjusza (przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza (przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni). Różnica polega na tym, że w pompach typu Split jednostka zewnętrzna jest połączona z jednostką wewnętrzną przy użyciu rurek wypełnionych czynnikiem chłodniczym. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma ryzyka zamarznięcia czynnika w przypadku braku zasilania energetycznego. Parownik oraz sprężarka znajdują się w jednostce zewnętrznej, co eliminuje główne źródło hałasu w budynku.
  • Pompa ciepła typu Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej, w której znajduje się kompletny obieg chłodniczy oraz wewnętrznego sterownika. Jest ona przewidziana do ogrzewania oraz chłodzenia pomieszczeń. Pompa Monoblok może również być wykorzystana do podgrzewania c.w.u. Monoblok może znajdować zastosowanie w nowo budowanych, energochłonnych budynkach jako samodzielne źródło ciepła. W przypadku starszych budynków lub tych zmodernizowanych, pompa Monoblok może współgrać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalna temperatura w obiegu ciepłowniczym wewnętrznym wynosi 55 stopni Celsjusza, a przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni Celsjusza. Ciepło jest transportowane do budynku za pomocą rur wypełnionych wodą z jednostki zewnętrznej.

Jak wygląda współpraca przy instalacji pompy ciepła z naszą firmą?

  1. Wypełnij ankietę – wypełniamy szczegółową ankietę doboru pompy ciepła
  2. Raport – Otrzymujemy raport doboru
  3. Decyzja – Wybieramy jeden z zaproponowanych wariantów
  4. Audyt – Instalator umawia się na audyt i zleca wykonanie ewentualnych prac przygotowawczych do instalacji pompy
  5. Instalacja i start – Instalator instaluję i uruchamia pompę. Szkoli klienta z obsługi pompy

Dlaczego warto zlecić nam montaż pompy ciepła?

Firma Free Sun powstała w 2015 roku jako część grupy Pro-Men, działającej w sektorze budowlanym od 1992 roku. Specjalizujemy się w fotowoltaice i pompach ciepła, dostarczając czystą energię. Dzięki długoletniemu doświadczeniu w instalacjach odnawialnych źródeł energii, zapewniamy kompleksowe usługi, w tym montaż fotowoltaiki, stacji ładowania pojazdów i pomp ciepła. Nasze prace zdobyły uznanie zadowolonych klientów. Projektowanie i instalacja fotowoltaiki obniżają znacząco koszty prądu i gwarantują niezawodność na długie lata, przynosząc szybki zwrot inwestycji. Starannie dobrane i zainstalowane pompy ciepła działają bezawaryjnie przez wiele lat, redukując emisję substancji szkodliwych do atmosfery.