Pompa ciepła Biała Podlaska

Czy montaż pomp ciepła w Białej Podlasce się opłaca?

W Polsce nadal krąży wiele mitów dotyczących Powietrznych Pomp Ciepła. Jednak warto podkreślić, że tego rodzaju urządzenia doskonale sprawdzają się w naszej strefie klimatycznej. Nowoczesne konstrukcje są w stanie dostarczać ciepło nawet przy temperaturze zewnętrznej -25 stopni Celsjusza. Ponadto, powietrzne pompy ciepła wykorzystują powietrze atmosferyczne jako źródło ciepła i mogą z powodzeniem zastąpić kotły gazowe, elektryczne oraz węglowe. Oprócz nagrzewania mieszkań, pompy ciepła mogą być także wykorzystywane do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (C.W.U.). Warto dodać, że większość modeli pompy ciepła umożliwia również chłodzenie budynków w okresie letnim.

Rodzaje pomp ciepła w naszej ofercie:

  • Pompa ciepła typu Split, podobnie jak pompa ciepła typu Monoblok, składa się z jednostki zewnętrznej i znajduje zastosowanie w ogrzewaniu, chłodzeniu pomieszczeń oraz podgrzewaniu C.W.U. W przypadku starszych lub zmodernizowanych budynków może być wykorzystywana w układzie hybrydowym z kotłem grzewczym. Maksymalne temperatury ogrzewania są takie same jak w przypadku pompy ciepła typu Monoblok, tj. 55 stopni Celsjusza (przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza (przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni). Różnica polega na tym, że w pompach ciepła typu Split jednostka zewnętrzna jest połączona z jednostką wewnętrzną przy użyciu rurek wypełnionych czynnikiem chłodniczym. Dzięki temu rozwiązaniu nie ma ryzyka zamarznięcia czynnika w przypadku braku zasilania energetycznego. Parownik oraz sprężarka znajdują się w jednostce zewnętrznej, co eliminuje główne źródło hałasu w budynku.
  • Pompa ciepła typu Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej, w której znajduje się kompletny obieg chłodniczy oraz wewnętrznego sterownika. Jest to rozwiązanie, które umożliwia efektywne ogrzewanie oraz chłodzenie pomieszczeń. Pompa Monoblok może również być wykorzystywana do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Pompa Monoblok znajduje zastosowanie zarówno w nowo budowanych, energooszczędnych budynkach jako samodzielne źródło ciepła, jak i w starszych lub zmodernizowanych budynkach, gdzie może współpracować z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalna temperatura w obiegu wewnętrznym wynosi 55 stopni Celsjusza, przy temperaturze zewnętrznej wynoszącej 0 stopni Celsjusza. Ciepło jest transportowane za pomocą rur wypełnionych wodą z jednostki zewnętrznej.

Jak wygląda współpraca przy instalacji pompy ciepła z naszą firmą?

  1. Wypełnij ankietę – wypełniamy szczegółową ankietę doboru pompy ciepła
  2. Raport – Otrzymujemy raport doboru
  3. Decyzja – Wybieramy jeden z zaproponowanych wariantów
  4. Audyt – Instalator umawia się na audyt i zleca wykonanie ewentualnych prac przygotowawczych do instalacji pompy
  5. Instalacja i start – Instalator instaluję i uruchamia pompę. Szkoli klienta z obsługi pompy

Dlaczego warto zlecić nam montaż pompy ciepła?

Firma Free Sun powstała w 2015 roku jako część grupy Pro-Men, obecnej na rynku budowlanym od 1992 roku. Nasza firma specjalizuje się w instalacjach fotowoltaicznych i pompach ciepła, oferując czystą energię. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w tworzeniu instalacji pozyskujących energię z odnawialnych źródeł, zapewniamy kompleksowe usługi, w tym montaż instalacji fotowoltaicznych, ładowarek samochodowych oraz pomp ciepła. Wykonane prace przez naszych specjalistów cieszą się uznaniem zadowolonych klientów. Profesjonalne projekty i montaż fotowoltaiki prowadzą do znacznego obniżenia kosztów energii elektrycznej i zapewniają niezawodne działanie instalacji przez długie lata, co przekłada się na szybki zwrot inwestycji. Dobrze dobrana i zamontowana pompa ciepła zapewnia bezobsługową eksploatację przez wiele lat, jednocześnie zmniejszając emisję szkodliwych czynników do atmosfery.

Nasi specjaliści to wykwalifikowana kadra z wieloletnim doświadczeniem zarówno w Polsce, jak i w Europie. Stale podnosimy swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych szkoleniach i kursach, aby być na bieżąco z rozwojem technologii. Nasza firma wyróżnia się tym, że oferujemy bezpłatną wycenę i ekspertyzę rentowności, pomagamy w składaniu dokumentów do PGE, udzielamy wsparcia finansowego inwestycji oraz pomagamy w uzyskaniu dofinansowania z programów Mój Prąd, Agroenergia. Zapewniamy pełną obsługę od montażu po uruchomienie instalacji, a nasze gwarancje sięgają nawet 25 lat. Oferujemy również serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Dołącz do nas i skorzystaj z naszej fachowej wiedzy i doświadczenia.