Pompa ciepła Biłgoraj

Czy montaż pomp ciepła w Biłgoraj się opłaca?

W Polsce nadal istnieje wiele mitów dotyczących pompy ciepła. Jednym z największych błędnych przekonań jest przekonanie, że tego rodzaju urządzenia nie sprawdzają się w naszej strefie klimatycznej. Nic bardziej mylnego. Nowoczesne konstrukcje są w stanie zapewnić ciepło nawet przy temperaturze zewnętrznej -25 stopni Celsjusza.
Pompy ciepła powietrzne wykorzystują powietrze atmosferyczne jako źródło ciepła. Te konstrukcje mogą skutecznie zastąpić kotły gazowe, elektryczne i węglowe w domach. Oprócz dostarczania ciepła do mieszkań, pompy ciepła mogą również służyć do podgrzewania wody użytkowej (C.W.U.). Większość modeli ma nawet możliwość chłodzenia budynków latem.

Rodzaje pomp ciepła w naszej ofercie:

  • Pompa typu Split,podobnie jak pompa typu Monoblok, składa się z jednostki zewnętrznej i znajduje zastosowanie w ogrzewaniu, chłodzeniu pomieszczeń oraz podgrzewaniu C.W.U. W przypadku starszych lub zmodernizowanych budynków może być wykorzystywana w układzie hybrydowym z kotłem grzewczym. Maksymalne temperatury ogrzewania wynoszą tak samo jak w przypadku pompy typu Monoblok, tj. 55 stopni Celsjusza (przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni) i 45 stopni Celsjusza (przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni). Różnica polega na tym, że w pompach ciepła typu Split jednostka zewnętrzna jest połączona z jednostką wewnętrzną za pomocą rurek wypełnionych czynnikiem chłodniczym. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma ryzyka zamarznięcia czynnika w przypadku braku zasilania energetycznego. Parownik oraz sprężarka znajdują się w jednostce zewnętrznej, co eliminuje główne źródło hałasu w budynku.
  • Pompa ciepła typu Monoblok składa się z jednostki zewnętrznej, w której znajduje się kompletny obieg chłodniczy oraz wewnętrznego sterownika. Jest ona przewidziana do ogrzewania oraz chłodzenia pomieszczeń. Pompa Monoblok może również być wykorzystana do podgrzewania c.w.u. Monoblok może znajdować zastosowanie w nowo budowanych, energochłonnych budynkach jako samodzielne źródło ciepła. W przypadku starszych budynków lub tych zmodernizowanych, pompa Monoblok może współgrać z kotłem grzewczym w układzie hybrydowym. Maksymalna temperatura w obiegu ciepłowniczym wewnętrznym wynosi 55 stopni Celsjusza, a przy temperaturze zewnętrznej 0 stopni Celsjusza. Ciepło jest transportowane do budynku za pomocą rur wypełnionych wodą z jednostki zewnętrznej.

Jak wygląda współpraca przy instalacji pompy ciepła z naszą firmą?

  1. Wypełnij ankietę – wypełniamy szczegółową ankietę doboru pompy ciepła
  2. Raport – Otrzymujemy raport doboru
  3. Decyzja – Wybieramy jeden z zaproponowanych wariantów
  4. Audyt – Instalator umawia się na audyt i zleca wykonanie ewentualnych prac przygotowawczych do instalacji pompy
  5. Instalacja i start – Instalator instaluję i uruchamia pompę. Szkoli klienta z obsługi pompy

Dlaczego warto zlecić nam montaż pompy ciepła?

Firma Free Sun powstała w 2015 roku jako część grupy Pro-Men, która działa na rynku budowlanym od 1992 roku. Nasza firma specjalizuje się w instalacjach fotowoltaicznych i pompach ciepła, oferując czystą energię. Nasze wieloletnie doświadczenie w tworzeniu instalacji pozyskujących energię ze źródeł odnawialnych pozwala nam zapewnić kompleksowe usługi, w tym montaż instalacji fotowoltaicznych, ładowarek samochodowych i pomp ciepła. Wykonane przez nas prace cieszą się uznaniem zadowolonych klientów. Dokładnie dobrany i zamontowany system pompy ciepła gwarantuje bezobsługową eksploatację przez wiele lat, jednocześnie ograniczając emisję szkodliwych czynników do atmosfery.

Nasi specjaliści to wykwalifikowana kadra z długoletnim doświadczeniem zarówno w Polsce, jak i w Europie. Stale podnosimy nasze kwalifikacje, biorąc udział w licznych szkoleniach i kursach, aby być na bieżąco z rozwojem technologii. Co więcej, oferujemy bezpłatną wycenę i ekspertyzę dotyczącą rentowności, pomagamy w składaniu dokumentów do PGE, udzielamy wsparcia finansowego inwestycji oraz pomagamy w uzyskaniu dofinansowania z programów Mój Prąd i Agroenergia. Zapewniamy pełną obsługę, począwszy od montażu aż po uruchomienie instalacji, a nasze gwarancje sięgają nawet 25 lat. W ramach naszych usług oferujemy również serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Dołącz do nas i skorzystaj z naszej fachowej wiedzy i doświadczenia.